Olej silnikowy 10W40

Olej silnikowy 10W40 to uniwersalna półsyntetyczna mieszanka, która została stworzona z myślą o ochronie nadmiernie zużywających się podzespołów jednostki napędowej narażonych na spore obciążenia mechaniczne. Produkt zalecany jest do stosowania w benzynowych układach napędowych i wysokoprężnych wykonanych z zastosowaniem najnowszych technologii, z katalizatorem spalin lub bez niego, zasilanych benzyną bezołowiową lub gazem LPG. Oleje półsyntetyczne wykazują dużą odporność na starzenie się, a ponadto zapewniają optymalną szczelność jednostki napędowej.

Olej silnikowy 10W40 stosowany zarówno w starszych, jak i nowszych konstrukcjach mechanicznych zapewnia właściwą i bezawaryjną pracę jednostki, doskonałą ochronę przed nadmiernym zużyciem, a także utrzymanie dużej czystości wewnątrz silnika. Ten typ olejów stworzony został z myślą o kierowcach, którym zależy na bardzo dobrych właściwościach ochronnych uzyskiwanych w niskich temperaturach. Olej silnikowy 10W40 charakteryzuje się rewelacyjnymi parametrami między innymi lepkości dynamicznej, temperatury pompowalności i lepkości kinematycznej. W dobry olej silnikowy 10W40 marek Castrol, K2, Elf, Lotos, Mobil, Motul, Opel GM, Qualitium oraz Total zaopatrzysz się w sklepie dwr.com.pl.

Olej silnikowy 10W40 – jak odczytywać jego parametry?

Olej silnikowy 10W40 przystosowany został do pracy w szerokim zakresie temperaturowym z różnymi typami jednostek. Jego parametry pozwalają na prawidłową pracę zarówno samochodów napędzanych benzyną, jak i z napędem Diesla. Szerokie możliwości współpracy nie spełniają jednak wszystkich oczekiwań rynku w tym zakresie, dlatego mimo swojej niewątpliwej popularności olej silnikowy 10W40 nie spełnia oczekiwań wszystkich pojazdów. Przy wyborze właściwego specyfiku warto zasięgnąć na ten temat informacji u producenta auta. Ten rekomenduje optymalne rozwiązanie dostosowane do wymagań fabrycznych konkretnego modelu pojazdu.

Każdy olej silnikowy ma konkretne, jasno określające go cechy. Olej 10W40 stanowi uniwersalną opcję półsyntetyczną. Tego typu preparaty powstają ze zmieszania mineralnej bazy olejowej z syntetycznymi dodatkami, dlatego efektywnie wspierają pracę silników w samochodach zarówno starszej, jak i nowej generacji. Szczególną ostrożność w doborze oleju powinniśmy zachować w przypadku samochodów o wysokich wymaganiach technologicznych dotyczących stosowanej chemii.

Olej 10W40 jest jednym z bardziej tolerancyjnych temperaturowo. Oznacza to dopasowanie do panujących w naszym kraju umiarkowanych warunków klimatycznych. Półsyntetyczna mieszanka 10W40 dobrze spisuje się zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. W oznaczeniu parametrów wartość liczbowa przed literą W określa tzw. lepkość zimową oleju. Im mniejsza liczba, tym niższa temperatura, w której dochodzi do drastycznego zgęstnienia oleju uniemożliwiającego uruchomienie silnika. Druga wartość oznacza lepkość wysokotemperaturową, przy której dochodzi do rozwodnienia specyfiku i utraty jego parametrów. Przekroczenie wyznaczonych dla prawidłowej pracy oleju wartości oznacza problemy w pracy jednostki napędowej, a nawet uszkodzenie jej podzespołów.

Olej 10W40 – jego znaczenie dla pracy silnika

Dobranie właściwych parametrów do warunków oraz wymogów technicznych pojazdu to nie jedyne, na co musimy zwrócić uwagę, eksploatując olej silnikowy. Naszej uwagi wymagają również zmieniające się z czasem właściwości. Gwałtowne zmiany w strukturze mieszanki powodowane są warunkami atmosferycznymi. Niskie temperatury powodują gęstnienie oleju, wysokie jego rozrzedzenie. Dla pracujących w bliskim położeniu części układu napędowego ważne jest zachowanie optymalnych właściwości filmu olejowego. Ten chroni podzespoły przed przetarciem, zapewnia właściwe chłodzenie, szczelność części oraz najlepsze osiągi. Dobrze dobrany olej silnikowy wspomaga proces wydajnego i oszczędnego spalania, dlatego przy zakupie nie warto sugerować się jedynie najniższą ceną. Dobry olej silnikowy 10W40 to mieszanka bazy i wielu dodatków, wśród których znajdziemy między innymi składniki zapobiegające jego przedwczesnemu zużyciu, antypienne i antykorozyjne.

Oleje silnikowe 10W40 – oferta sklepu dwr.com.pl

Oferujemy bogaty wybór formuł 10W40 dedykowanych do silników benzynowych oraz diesli. Ich wyjątkowe właściwości pozwalają na wydajną eksploatację silnika w różnych warunkach. Nasze oleje zyskały rekomendację producentów samochodów i jako takie doskonale sprawdzają się w modelach wielu dostępnych na rynku marek. Wybierz olej 10W40 realizujący szeroką gamę potrzeb kierowców, wymagań technicznych silników oraz skuteczny w umiarkowanym klimacie. W naszym katalogu każdy znajdzie produkt idealny dla siebie. Posiadamy oleje silnikowe 10W40 wielu znanych i cenionych marek. Już dziś postaw na jakość i doskonałe parametry. Oferujemy między innymi:

  • Olej 10W40 Castrol Magnatec Diesel ułatwiający rozruch zimnego silnika, z jednoczesną wzmocnioną ochroną jego podzespołów na tym bardzo wymagającym etapie. Mieszanka zapewnia doskonałe warunki eksploatacji nowoczesnych silników diesla, umożliwiając wykorzystanie ich pełnych możliwości już od pierwszych chwil po przekręceniu kluczyka w stacyjce.
  • Olej silnikowy 10W40 Castrol Vecton Long Drain typu Low SAPS dedykowany do silników wysokoprężnych, zapewniający maksymalne wsparcie przy dużych obciążeniach. W pełni syntetyczna formuła doskonale sprawdza się przy zaawansowanych technologiach jednostek spełniających najwyższe wymogi emisji spalin, wyposażonych w filtry cząstek stałych oraz inne udogodnienia.
  • Półsyntetyczny olej silnikowy 10W40 Elf Evolution 700 Turbo Diesel stworzony dla jeszcze lepszej ochrony jednostek z wtryskiem bezpośrednim. Mieszanka chroni podzespoły pracujące w szerokim przedziale temperaturowym. Formuła zyskała bardzo pozytywne oceny producentów aut w zakresie wydajnego i wydłużonego wsparcia silników.
  • Olej 10W40 K2 Texar to nowoczesna półsyntetyczna odsłona wykorzystująca technologię Nanotech oraz wartościowe dodatki spowalniające procesy zużycia elementów jednostki. Mieszanka o właściwościach myjących, smarujących i ochronnych dedykowana jest do aut osobowych i dostawczych napędzanych ropą, benzyną oraz gazem. Produkt przeznaczony do silników na różnym etapie eksploatacji.
  • Półsyntetyczny olej 10W40 Lotos Diesel Semisyntetic sprawdza się w różnych warunkach jazdy. Wielosezonowa formuła odpowiada na wymogi technologiczne samochodów osobowych i dostawczych z turbodoładowaniem lub bez.
  • Olej silnikowy 10W40 Mobil Super 2000 to skutecznie chroniąca układ napędowy półsyntetyczna mieszanka wydłużająca okres bezawaryjnej pracy podzespołów. Wysoka ocena ekspertów branży potwierdza pozytywny wpływ formuły na pracę jednostki w różnych warunkach.
  • Olej 10W40 Motul Synergie+ Technosynthese® efektywnie chroni i zapewnia optymalne warunki pracy szczególnie wysilonych silników benzynowych oraz diesli niezależnie od zastosowanych usprawnień jak turbodoładowanie czy katalizator. Nawet w przypadku pojazdów z dużym przebiegiem mieszanka gwarantuje czystość i odpowiednie smarowanie.
  • Olej silnikowy 10W40 Opel GM to posiadający niezbędne dopuszczenia specyfik przystosowany do współpracy z układami napędowymi samochodów benzynowych i diesli. Półsyntetyczna mieszanka optymalizuje zużycie oraz osiągi jednostek, zapewniając jednocześnie długotrwałą ochronę poszczególnych elementów.
  • Olej 10W40 Qualitium Protec spełnia wymagania starszych, bardziej wyeksploatowanych silników. Redukuje ewentualne ubytki i dobrze zabezpiecza układ w warunkach wydłużenia okresów wymiany mieszanki.
  • Olej 10W40 Total Quartz 7000 to bogata półsyntetyczna mieszanka oferująca wiele możliwości w zakresie efektywnej ochrony silnika przed zużyciem i korozją. Specyfik doskonale wspiera najbardziej rozbudowane konstrukcje jednostek wielozaworowych, turbodoładowanych, z katalizatorem i innych. Zaawansowany charakter formuły sprawia, że najbardziej podatne na uszkodzenia elementy pracują wydajnie przez długi czas niezależnie od warunków.

Dowiedz się więcej o wszystkich oferowanych przez nas produktach i wybierz właściwy olej silnikowy 10W40 do swojego auta. Postaw na formuły uniwersalne lub te o konkretnym przeznaczeniu. Wymiana oleju nie musi być stresująca. Wystarczy kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Porady udzieli Ci także wykwalifikowany pracownik naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach. Zapraszamy na zakupy!

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij