Żarówki ksenonowe

Każdy kierowca ma świadomość, jak wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych pojawiło się ostatnio w dziedzinie motoryzacji i jak przekładają się one na jakość prowadzenia pojazdu oraz stylistyczne aspekty jego użytkowania. Żarówka ksenonowa zdecydowanie należy do grupy elementów oświetlenia o dość zaawansowanej budowie oraz właściwościach, które znacznie wykraczają poza standard dobrze znanych elementów wyposażenia, jakimi są na przykład żarówki halogenowe. Mimo iż wraz z pojawieniem się żarówek typu LED pozycja ksenonów została nieco zachwiana, wielu producentów samochodów dołącza tego typu lampy do fabrycznego wyposażenia, upatrując w nich trwałych i niezawodnych rozwiązań.

W nomenklaturze technicznej określenie żarówka ksenonowa nie jest precyzyjne. Akcesoria wytwarzają światło w procesie wyładowania elektrycznego zachodzącego w bańce wypełnionej ksenonem. W obiegu branżowym żarówki te często nazywa się lampami lub reflektorami ksenonowymi. W ofercie naszego sklepu znajdziecie tego rodzaju produkty oświetleniowe wielu renomowanych marek charakteryzujące się wydajnością oraz idealnie białym strumieniem świetlnym o barwie zbliżonej do naturalnej. Żarówki xenonowe posiadają też zabezpieczenia niezbędne do prawidłowego montażu oraz optymalnego działania podzespołów.

Żarówka ksenon – co warto o niej wiedzieć?

Żarówka ksenon to bardzo oszczędne i trwałe źródło światła, którego żywotność obliczona jest na ok. 3000 godzin eksploatacji. Wysoka jakość emitowanej wiązki zapewnia doskonałą widoczność po zmroku oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Biały równomiernie intensywny strumień o wysokiej temperaturze barwowej gwarantuje odpowiedni kontrast poszczególnych elementów otoczenia. Światło, jakie emituje żarówka ksenonowa, nie jest męczące dla oczu, a dzięki odpowiedniej budowie i zastosowaniu precyzyjnych soczewek lub odbłyśników efekt oślepienia innych użytkowników ruchu został całkowicie wyeliminowany.

W związku z tym, iż do prawidłowej pracy lamp ksenonowych wymagane jest odpowiednie napięcie, niezbędnym podzespołem podczas ich instalacji jest przetwornica wysokiego napięcia prądu zmiennego. Gaz w bańce podgrzewany jest przez zapłonnik. Funkcjonowanie całego układu możliwe jest również dzięki zastosowaniu mechanizmu automatycznego korygowania oraz odpowiednich zabezpieczeń. Reflektory ksenonowe powinny być właściwie chłodzone i czyszczone, by światło przez nie emitowane zapewniało maksimum komfortu i jasności.

Żarówki xenonowe nie są oczywiście rozwiązaniem pozbawionym wad. Ich długa żywotność często okupiona jest utratą właściwości. Z czasem emitowane przez żarówki ksenonowe światło może blednąć, dlatego w przypadku eksploatacji tych elementów oświetlenia pojazdu warto pomyśleć o systematycznej pielęgnacji.

Żarówki ksenonowe należy wymieniać parami, by uzyskać jak najlepszy równomierny efekt oświetlania drogi.

Żarówki ksenonowe – zasady instalacji?

Bardzo jasne światło ksenonów kusi wielu kierowców, którzy niejednokrotnie chcą zastosować ten rodzaj oświetlenia w nieprzystosowanych fabrycznie pojazdach. Tymczasem niekompatybilne układy mogą generować sporo problemów i choć w teorii wymiana lamp halogenowych na ksenonowe jest możliwa, to przy użyciu nieodpowiednich akcesoriów może okazać się dość skomplikowana, a pominięcie elementów, od których zależna jest na przykład prawidłowa praca reflektora, może narazić nas na niebezpieczeństwo. Prawda jest taka, że każda ingerencja w pierwotne układy mechaniczne pojazdów niesie za sobą pewną dozę ryzyka oraz odpowiedzialności. Ważny jest również aspekt prawny. Do użytku na drogach publicznych nadają się jedynie atestowane produkty. Zamienniki niepewnego pochodzenia nie gwarantują jakości i komfortu, a ich montaż może nieść za sobą konsekwencje w postaci mandatu lub negatywnej opinii diagnosty podczas przeglądu.

Niezależnie od tego, czy wymieniamy elementy w samochodzie przystosowanym do oświetlenia ksenonowego, czy dokonujemy modyfikacji, wybierajmy żarówki ksenonowe cenionych producentów, z gwarancją skuteczności, których zastosowanie nie wpłynie na obniżenie komfortu i bezpieczeństwa podróżowania.

Żarówki ksenonowe – popularne produkty dostępne w naszej ofercie

W szerokim asortymencie wysokiej jakości produktów posiadamy żarówki xenonowe do zastosowania w różnych typach świateł samochodowych oraz do szybkich i bezproblemowych modyfikacji popularnych rodzajów oświetlenia. Instalacja elementów w znacznej części przypadków nie wymaga przeróbek. Nasze żarówki xenonowe realizują najwyższe standardy jakości i funkcjonalności, zapewniając jednocześnie spektakularne wrażenia wizualne. Białe światło emitowane przez żarówki ksenonowe doskonale koresponduje ze stylistyką nowoczesnych pojazdów.

Żarówki ksenonowe marki AMiO

Sprawdź dostępne w naszej ofercie żarówki xenonowe dostosowane do różnorodnych potrzeb, odznaczające się wysoką temperaturą barwową od 4300 do nawet 8000K. Żarówki ksenonowe AMiO idealnie sprawdzą się w reflektorach głównych pojazdu, oświetlając drogę wyjątkowo jasnym i skoncentrowanym strumieniem świetlnym. Udostępniamy żarówki ksenonowe przeznaczone do oryginalnych układów oraz z możliwością modyfikacji pierwotnego typu oświetlenia.

 • Żarówki ksenonowe AMiO Basic to linia zamienników tożsamych z fabrycznym wyposażeniem. Żarówki D1S, D1R, D2R, D2S oraz D4S stosuje się zarówno w reflektorach ksenonowych z soczewką, jak i bez soczewki. Elementy wykonane są z odpornego na uszkodzenia hartowanego szkła i współpracują z przetwornicami stosowanymi w oryginalnych układach ksenonowych. W ofercie naszego sklepu posiadamy pojedyncze egzemplarze żarówek lub dobrze pomyślane zestawy z elementami do montażu w dodatkowym oświetleniu samochodowym.
 • Żarówki ksenonowe AMiO typu H1, H3, H7, H8, H9, H11, H13, HB3 i HB4 przeznaczone są do bezproblemowej instalacji w miejsce żarówek halogenowych. Żarówki xenonowe mogą być stosowane z różnymi typami przetwornic.
 • Oryginalne żarniki biksenonowe AMiO wyposażone są w moduły z funkcją przełączania między światłami mijania i drogowymi. Kompatybilne z przetwornicami o parametrach 35W 85V. Elementy nadają się do montażu w miejsce żarówek typu H4, H13, HB1 i HB5.
 • Żarówki ksenonowe AMiO +150% Power o temperaturze barwowej 5500K są silniejsze i wydajniejsze od standardowych. Doskonale sprawdzają się w oryginalnych reflektorach ksenonowych, zapewniając więcej światła i znacznie podwyższony komfort jazdy w trudnych warunkach drogowych.
 • Żarówki xenonowe AMiO Premium typu D1S, D2S, D3S oraz D5S przeznaczone są do oryginalnych reflektorów ksenonowych. Pod względem technologicznym doskonale współpracują z każdą przetwornicą dostosowaną do odpowiedniego typu żarnika.

Żarówki ksenonowe EinParts

Żarówki ksenonowe EinParts emitują idealnie białe światło rozjaśniające przestrzeń i zapewniające optymalny kontrast jej poszczególnych elementów. Produkty o bardzo długiej żywotności wybierane są jako wyposażenia zamienne przez wielu kierowców oraz rekomendowane w opiniach ekspertów.

 • Żarówka ksenon EinParts +50% emituje więcej światła niż standardowe odpowiedniki. Technologia wykonania oraz najwyższej jakości materiały gwarantują jej trwałość i niezawodność.
 • Żarówki ksenonowe EinParts Long Life typu D1S, D2S, D3S oraz D4S to jakość oświetlania dostosowana do standardów homologacyjnych. Trwałe i odporne na uszkodzenia konstrukcje żarników redukują koszty związane z częstym zakupem i wymianą nowych elementów.

Żarówki xenonowe marki Osram

Lider w produkcji oświetlenia samochodowego marka Osram prezentuje żarówki ksenonowe przystosowane do różnych warunków eksploatacji. W pełni profesjonalne elementy wyposażenia gwarantują wysoki standard oświetlania drogi, trwałość oraz długość wiązki zapewniającą optymalny czas reakcji w przypadku nagłych sytuacji w ruchu ulicznym.

 • Żarówki ksenonowe Osram Classic Xenarc to doskonałe w codziennym użytkowaniu akcesoria odpowiadające fabrycznym typom elementów D1S oraz D2S.
 • Żarówki ksenonowe Original Xenarc typu D1R, D1S, D2R, D2S, D3S, D3R, D4S, D4R, a także D8S wykonane są w jakości oryginalnych podzespołów OEM i wykorzystywane przez najbardziej renomowanych producentów samochodów. Elementy z 4-letnią gwarancją emitują wyraźny strumień o barwie zbliżonej do światła dziennego. Doskonale radzą sobie też po zmroku.
 • Żarówki xenonowe Night Breaker Laser Xenarc to odsłona produktów generujących najjaśniejsze światło. O 200% bardziej wydajne akcesoria zapewniają lepszą widoczność oraz możliwość dostrzeżenia nawet małych przeszkód z odległości do 250 metrów. 20% bielszej barwy to zdecydowanie bardziej nowoczesny wygląd auta i samych lamp.
 • Żarówki ksenonowe Night Breaker Unlimited Xenarc generują strumień świetlny o mocy 3200lm, o 70% jaśniejszy od standardowych rozwiązań. Wydłużony zasięg wiązki gwarantuje kierowcy znacznie więcej czasu na odpowiednie reakcje, realnie zwiększając poziom bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.
 • Żarówki ksenonowe Xenarc Cool Blue Intense emitują skupioną wiązkę światła o temperaturze barwowej 6000K, dlatego wybierane są przez miłośników stylowego wyglądu aut i doskonałej jakości oświetlania drogi i jej otoczenia. Dzięki wyjątkowo intensywnemu blaskowi strumienia, jaki emituje żarówka ksenon, samochód jest o wiele lepiej widziany na drodze i prezentuje się na niej wyjątkowo korzystnie.
 • Żarówka ksenon Xenarc Ultra Life wykazuje o cztery razy dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do standardowych lamp ksenonowych. Zastosowanie akcesoriów tej serii gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy.

Żarówki ksenonowe Philips

Najwyższy standard jakości i wydajności sprawia, że żarówka ksenonowa Philips to najczęściej wybierany element oświetlenia samochodowego. Wytrzymałe szkło kwarcowe oraz odpowiednie zabezpieczenia gwarantują komfort użytkowania, a wiązka o idealnie czystej barwie rewelacyjny efekt stylistyczny. Sprawdź naszą ofertę wyjątkowo skutecznych żarówek ksenonowych marki Philips.

 • Żarówka ksenon Philips Xenon Vision posiada niezbędne oznaczenia homologacyjne. Zastosowana technologia pozwala ujednolicić barwę światła, co doskonale sprawdza się w przypadku wymiany jednego zużytego elementu.
 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon WhiteVision o barwie 5000K stosowane w reflektorach głównych pojazdu zapewniają skupione jasne światło gwarantujące bezpieczeństwo i komfort podróżowania w warunkach znacznie ograniczonej widoczności.
 • Żarówki xenonowe Philips Xenon Standard to klasyczne rozwiązania o jakości potwierdzonej przez największych producentów samochodów.
 • Żarówki ksenonowe Philips Xenon X-tremeVision emitują o 150% więcej światła, niż zakładają standardy homologacyjne. Akcesoria gwarantują też optymalizację czasu reakcji kierowcy oraz lepsze widzenie obwodowe w zakresie postrzegania otoczenia drogi.

Żarówki xenonowe marki Tungsram

Żarówka ksenonowa Tungsram generuje jasną naturalną wiązkę gwarantującą przyjemne wrażenia wzrokowe. Zwiększona wydajność oraz ulepszona jakość świecenia stawia produkty węgierskiej marki na równi z akcesoriami najbardziej cenionych producentów oświetlenia samochodowego.

 • Żarówki ksenonowe Tungsram Megalight +100% to akcesoria, które dzięki większej wydajności świetlnej znacznie poszerzają zakres widoczności na drodze. Zmniejszony pobór energii oraz odporność na wstrząsy gwarantują trwałość i mniejsze koszty związane z samą eksploatacją oraz ewentualną wymianą elementów.
 • Żarówka ksenon Tungsram White Xensation to wysokiej jakości wyposażenie wykorzystywane w światłach drogowych oraz mijania. Wysoka temperatura barwowa minimalizuje efekt zmęczonych oczu podczas długiej jazdy, gwarantuje też znacznie bardziej świadome i wczesne reakcje kierowcy.
 • Żarówka ksenon Tungsram Xensation generuje przyjemne dla oczu światło. Precyzyjnie skierowana wiązka nie oślepia innych kierowców, zapewniając doskonałą widoczność po zmroku oraz w trudnych warunkach spowodowanych zamgleniem, silnym deszczem lub zachmurzeniem.

Żarówki ksenonowe Vision – najlepsza jakość dostępna dla każdego kierowcy

Żarówki ksenonowe osadzone na solidnym metalowym stelażu oraz żarówki xenonowe o przeznaczeniu uniwersalnym to oferta dobrej jakości akcesoriów solidnych i przystępnych cenowo. Sprawdzone zamienniki marki Vision charakteryzuje doskonała jakość oświetlania drogi oraz funkcjonalność przekładająca się na łatwość montażu i trwałość zakładającą wiele godzin i kilometrów eksploatacji. Żarówki ksenonowe marki Vision różnych serii dostępne w naszym asortymencie osiągają temperaturę barwową od 4300 do nawet 6000K i przeznaczone są do zastosowania w reflektorach głównych pojazdu.

 • Żarówki ksenonowe Vision to akcesoria o idealnie ustawionej ogniskowej, wykazujące pełną kompatybilność z rodzajem przetwornic wykorzystywanych w fabrycznym wyposażeniu ksenonowym.
 • Żarówka ksenon Vision HID gwarantuje zgodność technologiczną z każdym typem reflektora samochodowego. Odpowiednia podstawa montażowa zapewnia łatwą instalację oraz eliminuje konieczność ingerencji w układ elektryczny danego pojazdu.
 • Żarówki xenonowe Vision Premium to doskonałej jakości zamienniki dla popularnych produktów marek Osram czy Philips. Homologacja dopuszczająca akcesoria do użytku na drogach publicznych oraz wysokiej klasy materiały poddane wnikliwej kontroli gwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 • Żarówki ksenonowe Vision Limitless White typu D1S i D2S wyróżnia wyjątkowa precyzja wykonania oraz doskonały efekt wizualny osiągnięty dzięki optymalnej temperaturze barwowej. Żarówki xenonowe tej serii emitują o 50% więcej światła od ich standardowych odpowiedników, dlatego porównywane są z akcesoriami takich marek jak Osram czy Philips.

Żarówki ksenonowe Senso

Wśród wielu niezawodnych produktów dostępnych w naszej ofercie swoje miejsce znalazły również żarówki xenonowe Senso. Nowoczesne akcesoria odpowiadają na potrzeby użytkowników zarówno w zakresie praktycznych właściwości, jak i wyjątkowej stylistyki. Żarówki ksenonowe przeznaczone do montażu w głównych reflektorach pojazdu wykonane zostały z solidnego szkła kwarcowego i posiadają homologację, która umożliwia ich legalne użytkowanie na drogach publicznych.

Żarówka ksenon – z nami wybierzesz najlepiej

Postaw na sprawdzone rozwiązania i zaufanych producentów. Żarówki ksenonowe dostępne w naszym sklepie to wiele możliwości i pewność najlepszego wyboru. Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Ci w zakupach. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach. Oferujemy wysoki standard usług oraz najlepsze żarówki xenonowe w przystępnych cenach.  

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Liczba sztuk
Napięcie
Rodzaj
Producent
zamknij