Wczytuję dane...

Żarówki ksenonowe

Żarówki ksenonowe stanowią standardowe wyposażenie samochodów wyższej klasy. Ksenony są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie od żarówek halogenowych. W ich żarniku nie ma włókna wolframowego, bańkę lampy wypełnia ksenon, przez który przepływa prąd o wysokim napięciu. W ten sposób zostaje wytworzony bardzo mocny snop światła o wartości ok. 3200 lm, a więc znacznie silniejszy od światła emitowanego przez żarówkę halogenową.

Żarówki ksenonowe są bardziej energooszczędne - ich żarniki pobierają ok. 35W energii. Niższy pobór prądu i niższa temperatura wydzielana przez te lampy wpływają na bardzo wysoką żywotność żarników, która wielokrotnie przekracza trwałość żarówek halogenowych.

Żarówki ksenonowe posiadają również wady: pierwszą jest ich wysoka cena, drugą dość trudna wymiana, zmuszająca niejednokrotnie do ingerencji zawodowego mechanika.

Żarówki ksenonowe zainstalowane powinny być w lampach wyposażonych w układ spryskiwaczy oraz system automatycznego samopoziomowania. Są to wymogi związane z dyrektywą Unii Europejskiej, którą stosuje się do lamp samochodowych wytwarzających strumień świetlny przekraczający wartość 2000 lm.

 

W sklepie dwr.com.pl posiadamy szeroki asortyment żarówek ksenonowych znanych i cenionych firm: OSRAM, PHILIPS, TUNGSRAM, VISION, EINPARTS, AMiO i wielu innych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów