Oleje przekładniowe

Oleje przekładniowe mają za zadanie przede wszystkim skutecznie smarować współpracujące elementy, w odpowiedni sposób odprowadzać ciepło, chronić materiały przed korozją i utrzymywać mechanizmy w czystości. Oleje przekładniowe powinny zapewniać optymalne warunki pracy przekładni, których zadaniem jest przenoszenie ruchu z wału napędzającego na wał bierny, najczęściej z jednoczesną zmianą prędkości i momentu obrotowego. Tego typu działania związane są z dużą siłą nacisku i obciążeniami, którym poddawane są podzespoły i na które muszą być odporne oleje przekładniowe.

Oleje przekładniowe powinny być co jakiś czas wymieniane, z uwzględnieniem zaleceń producenta. Nie należy stosować olejów syntetycznych w miejsce mineralnych oraz nie zaleca się wykorzystywania olejów przekładniowych niższej jakości, na przykład GL-4 w miejsce mieszanek GL-5. Oleje przekładniowe wymienia się znacznie rzadziej niż silnikowe. Bardzo często dla olejów mineralnych dopuszczalny interwał to ok. 60 tys. km, dla olejów syntetycznych okresy wymiany mogą wynosić od 120 do nawet 400 tys. km. W niektórych typach przekładni stosuje się specjalne dedykowane oleje fill for life, które zakładają jedno uzupełnienie na cały okres eksploatacji mechanizmu. W ofercie naszego sklepu posiadamy oleje przekładniowe marki Chemnaft Qualitium.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij