Płukanki

Płukanki w podzespołach samochodu mają zastosowanie przede wszystkim w silnikach i układach chłodniczych. Płukanki przeznaczone do silników spalinowych usuwają i wypłukują nagary stanowiące pozostałości po spaleniu oleju oraz szlamy tworzące się w oleju w wyniku trudnych warunków eksploatacji. Nagary występują najczęściej w pierścieniach tłokowych i turbosprężarkach. Mogą tworzyć się z nich większe kawałki, które wędrują po całym układzie silnika, zatykając kanały olejowe. Stosowanie płukanek zapobiega większym awariom podzespołów, dlatego warto zdecydować się na ich użycie.

Płukanki do silników są dość proste w zastosowaniu. Wystarczy na stary i wyeksploatowany olej wlać substancję i pozostawić samochód na biegu jałowym przez ok. 10 min. Następnie należy zlać stary olej i wlać nowy. Tego typu praktyki zapewniają silnikom ochronę i przedłużają ich żywotność. Zadaniem płukanek do chłodnic jest przede wszystkim usuwanie nagromadzonego kamienia. Brudny układ chłodzenia nie powinien wprawdzie zaszkodzić silnikowi, jednak w skrajnych przypadkach może na jakiś czas unieruchomić samochód, zwłaszcza w upalne dni. W sklepie dwr.com.pl posiadamy odkamieniacz chłodnicy marki Holts, preparat do płukania chłodnic Prestone, środek do płukania wnętrza silnika K2 Motor Flush oraz do płukania chłodnic Radiator Flush, a także płukacz silnika Xeramic Engine Flush.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij