Żarniki D2R

Żarówki ksenonowe D2R przeznaczone są do reflektorów odbłyśnikowych, które mogą być wyposażone w stałą przesłonę. Dzięki niej unikamy oślepienia kierowców jadących z przeciwka, a także efektu zbyt rozległego świecenia oznaczającego wychodzenie wiązki światła poza pas drogowy. Żarówki xenon D2R posiadają moc 35W i napięcie zasilania 85V. Z powodzeniem znajdują one zastosowanie w głównych reflektorach pojazdu. Żarówki D2R zapewniają wysoki komfort postrzegania drogi oraz jej otoczenia, a co za tym idzie, wpływają na bezpieczeństwo prowadzenia auta w różnych okolicznościach. Tego typu żarówki generują nawet do 70% więcej światła w porównaniu do klasycznych rozwiązań.

W ofercie naszego sklepu posiadamy żarówki ksenonowe D2R marki AMiO o doskonałych parametrach technicznych, wpływających na efektywność elementów, a także żarówki xenon D2R Osram Cool Blue Intense emitujące mocną kontrastującą wiązkę o stylowej niebieskiej barwie i znacznych walorach estetycznych. Kierowcom poszukującym wydajnych i nowoczesnych rozwiązań rekomendujemy też żarniki D2R marek Philips i Vision.

Żarniki D2R – jaki to rodzaj oświetlenia?

Pierwsze reflektory ksenonowe pojawiły się w wyposażeniu BMW serii 7 w 1991 roku. Lampy prezentowały nową jakość świecenia, przez wiele kolejnych lat zarezerwowaną jedynie dla pojazdów luksusowych. Dziś w żarniki ksenonowe wyposażane są popularne modele aut. Co więcej, technologia ta możliwa jest również do zastosowania w samochodach z klasycznym halogenowym wyposażeniem. Wymiana halogenów na ksenony wiąże się oczywiście z pewnymi modyfikacjami, jednak jest możliwa. Zanim podejmiemy się tego zadania, warto rozstrzygnąć, czy jesteśmy w stanie wykonać wszystkie czynności poprawnie. Modyfikacja oświetlenia decyduje o komforcie i bezpieczeństwie jazdy, a ze względu na stopień zaawansowania prac w profesjonalnym serwisie może generować spore koszty.

Kierowcy samochodów wyposażonych w ksenony mogą w pełni korzystać z zalet tej technologii. Żarówki D2R to jeden z rodzajów lamp, jakie oferuje. Wyglądem żarniki D2R przypominają klasyczne żarówki, ich konstrukcja oraz zasada działania są jednak odmienne. We wnętrzu szklanej bańki znajduje się ksenon. W otoczeniu tego gazu dochodzi do wytworzenia pomiędzy elektrodami łuku elektrycznego. Proces ten wymaga dużych nakładów napięcia rzędu 25000 woltów. Wygenerowanie takiej mocy nie jest możliwe bez zastosowania specjalnego układu zapłonnego.

Żarówki ksenonowe D2R są dość popularnym typem żarników. O ich przeznaczeniu informuje zastosowane oznaczenie. Zanim dokonamy zakupu oświetlenia samochodowego, warto poznać jego właściwości. Literka „D” to oznaczenie żarówki ksenonowej. Cyfra „2” to symbol charakterystyczny dla lamp bez zapłonnika. Litera „R” w oznaczeniu ksenonów zarezerwowana jest dla reflektorów odbłyśnikowych, zwanych również parabolicznymi. Podsumowując, żarówka D2R to ksenon bez zintegrowanego zapłonnika przeznaczony do reflektora odbłyśnikowego. Ze względu na dużą moc wiązki świetlnej reflektory tego rodzaju wyposaża się w stałą przesłonę, której zadaniem jest eliminacja efektu oślepienia innych kierowców oraz ograniczenie zakresu emitowanej wiązki tak, by nie wychodziła ona poza wyznaczoną przestrzeń drogi. W dobrej jakości lampach odbłyśniki projektowane są bardzo precyzyjnie z wykorzystaniem programu komputerowego, dlatego efekt uzyskania dzięki nim granicy światła i cienia jest doskonały.

Żarówki ksenonowe D2R – korzyści, jakie oferują

Dzięki zastosowanej technologii i wykorzystaniu gazu ksenonowego żarniki D2R zapewniają więcej jasnego światła niż klasyczne halogenowe rozwiązania. Dopracowany system uzyskiwania światła generuje mniejsze straty energii, dlatego emitowana wiązka jest nawet dwa razy mocniejsza. Takie efekty świetlne zapewniają dużo lepszą widoczność w różnych okolicznościach drogowych. Większe pole widzenia przekłada się z kolei na szybsze i pewniejsze reakcje kierowcy, a także możliwość wyraźnego zasygnalizowania obecności na drodze w celu uniknięcia kolizji.

Żarówka ksenonowa D2R może pracować znacznie dłużej niż standardowy halogen. Trwałość lamp wyładowczych szacuje się na ok. 3000 godzin bezawaryjnej pracy. Żarówki xenon D2R nie wypalają się nagle i bez ostrzeżenia. Tracą one swoją moc stopniowo, co daje możliwość przygotowania się i zaplanowania wymiany w dogodnym dla nas momencie. Żarówki D2R nie są najtańszym rozwiązaniem, jednak na rynku dostępnych jest wiele opcji realizujących zróżnicowane oczekiwania względem kosztów wymiany elementów. W naszym katalogu znajdziecie na przykład przystępne cenowo żarówki ksenonowe D2R marek AMiO, Vision oraz EinParts.

Żarniki D2R stanowią bardzo efektywne źródło światła. Niebieska wiązka o temperaturze barwowej średnio 5000K gwarantuje doskonałe wrażenia stylistyczne. Samochód wyposażony w żarówki ksenonowe D2R prezentuje się bardzo nowocześnie.

Żarówki xenon D2R – jakie rozwiązania prezentujemy?

W katalogu naszego sklepu znajdziecie wysokiej jakości żarówki ksenonowe D2R renomowanych producentów. Posiadamy rozwiązania standardowe oraz żarniki D2R, które oferują intensywniejsze wrażenia oraz spektakularne efekty oświetlania drogi.

Żarniki D2R – co oferujemy w standardzie?

  • Żarówka D2R AMiO dostępna jest w wariantach o barwie wiązki 4300K, 6000K oraz 8000K. Produkt doskonale sprawdza się jako zamiennik oryginalnych ksenonów marki Philips czy Osram. Żarówka xenon D2R z hartowanego szkła wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. W bańce zastosowano najwyższej jakości mieszankę, a uniwersalny charakter sprawia, że żarniki D2R współpracują z przetwornicą dedykowaną fabrycznie montowanym ksenonom.
  • Żarnik D2R AMiO Premium o idealnie ustawionej ogniskowej, ze wzmocnionym cokołem stabilizującym trzon żarówki. Żarówka ksenonowa D2R Premium o temperaturze 4300K ma charakter uniwersalny i doskonale sprawdza się w fabrycznych instalacjach typu ksenon.
  • Żarnik D2R Philips Vision to dwa razy więcej gwarantującego doskonałą widoczność światła i znacznie podwyższony komfort jazdy. Szklana bańka żarówki chroniona jest dodatkową powłoką ograniczającą niekorzystny wpływ promieniowania UV. Żarówki xenon D2R są wyjątkowo trwałe, a ich rewelacyjne właściwości doceniane są zarówno przez użytkowników, jak i profesjonalistów branży.
  • Żarówka D2R Vision świetnie sprawdza się jako zamiennik oświetlenia samochodowego najbardziej uznanych marek. Żarówka ksenon D2R wykonana została z wysokiej jakości szkła kwarcowego. Metalowy stelaż stabilizuje bańkę. Żarówka D2R Vision jest odporna na uszkodzenia, a zastosowane w niej rozwiązania dają gwarancję bezproblemowej i długiej eksploatacji. Żarówka xenon D2R Vision dostępna jest w trzech odsłonach o temperaturze barwowej 4300K, 5000K oraz 6000K.
  • Żarówka ksenonowa D2R Osram Original Xenarc generuje światło zbliżone barwą do dziennego. Jego moc zapewnia efekt doskonale oświetlonej drogi. Homologowane produkty reprezentujące jakość OEM to rozwiązanie wykorzystywane zarówno w fabrycznym montażu, jak i w charakterze części zamiennych. Trwałość i niezawodność sprawiają, że świetnie oceniana przez profesjonalistów żarówka ksenonowa D2R Osram jest również jedną z najchętniej wybieranych przez kierowców.

Żarówki ksenonowe D2R – produkty, po których możesz spodziewać się więcej

  • Żarnik D2R EinParts emituje o 50% mocniejszą wiązkę niż rozwiązania standardowe. Wysokiej jakości tworzywa sprawiają, że żarówka xenon D2R jest wyjątkowo wytrzymała. Testowane laboratoryjnie oświetlenie EinParts to doskonała alternatywa dla fabrycznego wyposażenia auta.
  • Żarówka ksenonowa D2R Osram Xenarc Cool Blue Intense to gwarancja najwyższej jakości i dobrze oświetlonej drogi wyjątkowo jasną i efektowną wiązką. Zastosowany w żarniku specjalny nowoczesny system wypełnienia odpowiada za spektakularne wrażenia stylistyczne, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort widoczności nawet po zmroku.
  • Żarnik D2R Philips WhiteVision to nowa odsłona żarówki ksenonowej emitującej wyraziste białe światło, charakterystyczne dla technologii LED. Wiązka o temperaturze barwowej 5000K doskonale rozprasza mrok, zapewniając nie tylko bezpieczną, ale i przyjemną podróż.
  • Żarówka xenon D2R Philips X-tremeVision realizuje najwyższe standardy skuteczności i wydajności. Więcej jasnego światła na drodze zapewnia większy zakres pola widzenia oraz umożliwia szybkie reagowanie w sytuacji zagrożenia. Philips wykorzystuje w swoich żarówkach specjalną powłokę chroniącą przed promieniowaniem UV, co pozwala znacznie wydłużyć czas ich bezawaryjnej eksploatacji.

Żarówka xenon D2R – jak prawidłowo ją wymienić?

Ksenony to elementy oświetlenia samochodu o dość charakterystycznej konstrukcji. Wielu kierowców rezygnuje z samodzielnej ich wymiany w obawie przed ewentualnymi problemami z doborem żarówki oraz dostępem do reflektora. Faktem jest jednak, że tego typu prace serwisowe zlecone profesjonaliście bywają dość kosztowne. Jeśli zatem posiadasz podstawowe umiejętności w zakresie mechaniki samochodowej, samodzielna wymiana żarnika D2R nie powinna sprawić Ci kłopotów.

Zanim rozpoczniemy działania związane z serwisem elektryki samochodowej, należy wyłączyć zapłon pojazdu. Żarówka D2R nie posiada zintegrowanego zapłonnika, jest on jednak  połączony przewodem z przetwornicą pełniącą funkcję sterownika. Pracę z wymianą żarnika D2R rozpoczynamy od wykręcenia sterownika. Następnie wyciągamy lampę wyładowczą. W jej miejsce instalujemy nowy element, nie zapominając również o ponownym montażu przetwornicy. Prawidłowe ułożenie żarnika ułatwia nacięcie wykonane na podstawie. Tylko poprawny montaż lampy umożliwia jej efektywną eksploatację. Pamiętajmy też, by żarówki D2R wymieniać parami, uzyskując w ten sposób optymalną wydajność świetlną.

W naszym katalogu znajdziecie dobrej jakości żarówki xenon D2R w postaci oryginalnych produktów oraz dobrze ocenianych zamienników. Polecamy rozwiązania standardowe oraz innowacje technologiczne zapewniające maksymalny komfort i bezpieczeństwo eksploatacji. Jeśli nie wiesz, jaką żarówkę ksenonową wybrać do swojego samochodu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach. Oferujemy fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Liczba sztuk
Napięcie
Rodzaj
Producent
zamknij