Żarówki samochodowe Tungsram

Tungsram utworzone w 1896 roku jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych węgierskich przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji różnego rodzaju systemów i elementów oświetleniowych dedykowanych dla motoryzacji oraz innych gałęzi przemysłu, a także do użytku w gospodarstwach domowych. Lampy oraz żarówki Tungsram wykorzystywane są w samochodach, oświetlają ulice, parki, tunele oraz sceny podczas występów i pokazów. Węgierska marka prowadzi szeroko zakrojoną sprzedaż swoich produktów zarówno w ramach współpracy z producentami samochodów, jak i na rynkach akcesoriów zamiennych, dla których uzyskała znaczącą rekomendację gigantów branży motoryzacyjnej.

Obecnie Tungsram oferuje różne tradycyjne i unowocześnione serie żarówek na napięcie 12V i 24V. Bogaty wybór żarówek halogenowych, ksenonowych oraz rozwiązań typu LED marki Tungsram znajdziecie również w asortymencie naszego sklepu. Posiadamy produkty o parametrach standardowych oraz udoskonalone pod względem ilości i jakości generowanego światła oraz trwałości i możliwości eksploatacyjnych. Polecamy między innymi serie żarówek Tungsram Megalight LED, Ultra i Plus, Sportlight oraz Xensation, a także dobrze pomyślane zestawy żarówek i bezpieczników.

Tungsram – żarówki samochodowe z historią

Zagłębiając się w dzieje marki Tungsram, dostrzec można ogromny wkład przedsiębiorstwa w rozwój technologii oświetleniowej na całym świecie. Rozwiązania Tungsram oraz jej wybitnych wynalazców niejednokrotnie wyznaczały kierunek zmian szeroko pojętej branży elektrycznej, a także proponowały zupełnie nowe technologie, których funkcjonalność do dziś doceniają użytkownicy żarówek wykorzystywanych między innymi jako oświetlenie samochodowe.

Przygoda marki rozpoczęła się od produkcji telefonów i telegrafów, jednak jej działalność szybko została rozszerzona na wytwarzanie lamp z włókna węglowego. Założycielami przedsiębiorstwa, które przetrwało liczne zawirowania polityczne i zmiany gospodarcze wywołane między innymi dwiema wojnami światowymi byli Bela i Bernát Egger. Ideą przyświecającą zarówno właścicielom Tungsram, jak i ich późniejszym dowodzącym był systematyczny rozwój i nieustanne ulepszanie tego, co z jakichś przyczyn z biegiem czasu stawało się mało funkcjonalne. Przykładem może być zastąpienie tradycyjnego, lecz relatywnie mało wydajnego żarnika węglowego, żarnikiem wolframowym, który charakteryzował się wysoką jakością świecenia oraz znacznie dłuższą żywotnością.

W okresie międzywojennym filia węgierskiego producenta żarówek znajdowała się również w Polsce. Funkcjonowała ona pod nazwą Zjednoczone Fabryki Żarówek Tungsram. Trudy II wojny światowej znacznie odcisnęły się na dalszej działalności firmy, która mimo wszystko podniosła się z kryzysu. Od 1989 roku marka należy do amerykańskiego koncernu General Electric, a od 1909 funkcjonuje pod rozpoznawalną na całym świecie nazwą Tungsram stanowiącą zbitkę angielskiego słowa „tungsten” oraz niemieckiego „wolfram”.

Obecnie Tungsram jest jednym z najważniejszych dostawców żarówek do samochodów osobowych i dostawczych oraz elementów oświetlenia wykorzystywanych w innych gałęziach przemysłu. Szeroki asortyment wydajnych i niezawodnych żarówek tej węgierskiej firmy prezentujemy również w katalogu naszego sklepu.

Tungsram – innowacyjne rozwiązania w zakresie oświetlania drogi i poprawy widoczności

Znaczną część oferty marki Tungsram stanowią żarówki standardowe o napięciu 12V i 24V wykorzystywane w samochodach osobowych i dostawczych, a także ciężarówkach i autobusach. Akcesoria oparte na technologiach halogenowej, ksenonowej i ledowej  prezentują wysoki standard wydajności, przy jednoczesnej oszczędności energii. W bogatej gamie elementów oświetlenia znajdziecie żarówki H7, żarówki H1 czy żarówki H4 Tungsram stosowane w reflektorach głównych pojazdu, a także elementy oświetlenia dodatkowego. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy wyżej wymienione produkty oraz wiele innych jak żarówki C5W czy żarówki W5W do oświetlania wnętrza pojazdu, tablicy rejestracyjnej oraz przestrzeni bagażnika, a także żarówki stosowane w kierunkowskazach, światłach stop i cofania, przeciwmgielnych i pozycyjnych. Polecamy również nowoczesne żarówki ksenonowe i popularne w tej kategorii lampy wyładowcze z żarnikiem D1S oraz D2S, a także stanowiące obecnie jedne z najnowocześniejszych źródeł światła nie tylko w samochodach żarówki LED.

Jeśli poszukujesz żarówek samochodowych w odsłonach halogenowej, LED lub ksenonowej w rozsądnej cenie już dziś sprawdź naszą ofertę produktów Tungsram. Nasi konsultanci chętnie doradzą w wyborze odpowiednich elementów. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub odwiedzisz nasz sklep stacjonarny w Katowicach, a my bez problemu przedstawimy najlepsze opcje żarówek samochodowych gwarantujących najwyższy komfort podróżowania Tobie i Twoim pasażerom.

Tungsram – najlepsze żarówki dla komfortu i bezpieczeństwa podróżowania

Liczne modyfikacje i proponowane koncepcje już w pierwszych latach działalności zapewniły marce Tungsram rzesze zwolenników oraz znaczącą pozycję w branży. Firma konsekwentnie realizowała tę politykę, znajdując kontrahentów wśród dużych producentów pojazdów, a także na rynku części zamiennych wybieranych przez indywidualnych użytkowników. Obecnie w gamie produktów marki znajdziecie elementy należące do standardowej oferty oraz wykorzystujące liczne innowacje żarówki o właściwościach daleko wykraczających poza te dostępne w standardzie.

Tungsram – żarówki ksenonowe w wielu interesujących odsłonach

W precyzyjnie skomponowanym katalogu naszego sklepu zgromadziliśmy żarówki Tungsram reprezentujące wiele nowoczesnych serii technologicznych. Rekomendujemy między innymi ksenonową lampę wyładowczą z żarnikiem D1S Tungsram Megalight +100% dedykowaną do reflektorów głównych pojazdu. Żarówka o zwiększonym zasięgu oświetlania drogi gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Kolor światła zbliżony do dziennego to lepszy komfort postrzegania. Oszczędna żarówka Tungsram o wysokiej odporności na wstrząsy doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Wśród wielu produktów wartych polecenia na szczególną uwagę zasługują również żarówki ksenonowe D2S Tungsram White Xensation zapewniające o 20% więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność i szybsze reakcje kierowcy. Ich wysoka skuteczność połączona jest z oszczędnością i trwałością obliczoną na długi czas eksploatacji.

Tungsram – żarówki samochodowe LED

Dostępne w naszej ofercie żarówki typu LED Tungsram już w standardzie oferują więcej, niż można spodziewać się po elementach oświetlenia samochodu. Wysoka temperatura barwowa emitowanego światła gwarantuje doskonałe wrażenia stylistyczne, a także wysoką jakość postrzegania. Żarówki LED stosowane wewnątrz samochodu lub przy tablicy rejestracyjnej wykazują znacznie wydłużoną w porównaniu do halogenowych odpowiedników żywotność. W tej kategorii produktów rekomendujemy między innymi rewelacyjne żarówki LED C5W i C10W.

Sporą popularnością cieszą się również żarówki H4 Tungsram Megalight LED +150% oraz ich odsłony o zwiększonej o 200% skuteczności przeznaczone do użytku jedynie poza drogami publicznymi. Wysokie i dobrze skomponowane parametry akcesoriów zapewniają większy komfort jazdy nocą, eliminując jednocześnie efekt zmęczenia oczu i senności. Zastosowana w żarówkach LED H4 oraz żarówkach LED H7 technologia doskonale współpracuje z innymi elektronicznymi systemami pojazdów. 

Tungsram – standardowe żarówki halogenowe

Tungsram nawet w standardzie oferuje kierowcom najlepszą jakość i wydajne technologie. Wykorzystywane w reflektorach głównych pojazdu oraz oświetleniu dodatkowym żarówki prezentują wysoki poziom skuteczności w warunkach znacznie ograniczonej widoczności. Sprawdź, jak komfortowo i bezpiecznie przebiega podróż samochodem wyposażonym w żarówki halogenowe marki Tungsram. Polecamy popularne odsłony akcesoriów jak:

  • Żarówka H7 Tungsram o mocy 55W oraz podstawie typu PX26d. Żarówki H7 Tungsram to klasyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku codziennej eksploatacji pojazdu. Wykorzystywane w reflektorach głównych pojazdu auta H7 Tungsram to rewelacyjne elementy oświetlenia samochodowego, dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Na wypadek przepalenia się lampy zawsze warto mieć w samochodzie dodatkowe żarówki H7 Tungsram.
  • Żarówka H1 Tungsram stanowi rozwiązanie stosowane często w starszych typach pojazdów. Żarówka H1 Tungsram osadzona jest na podstawie typu P14,5s oraz posiada moc 55W. Jej montaż nie jest skomplikowany, a działanie zapewnia optymalną widoczność w różnych okolicznościach drogowych. Do reflektorów głównych pojazdu rekomendujemy niezawodne żarówki H1 Tungsram.

Postaw na funkcjonalne i wydajne klasyczne żarówki Tungsram różnych typów. Rekomendujemy ich stosowanie zarówno w oświetleniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym pojazdu. W naszym internetowym katalogu znajdziecie wiele sprawdzonych i dobrze opiniowanych produktów marki Tungsram.

Tungsram – halogeny przyszłości

Marka, której historia w dużej mierze oparta jest na innowacjach, nie mogła pominąć w swoich modyfikacjach wciąż jeszcze najbardziej popularnego typu elementów oświetlenia samochodów. Ponad stuletnia tradycja oraz chęć tworzenia wyjątkowych rozwiązań zaowocowała powstaniem licznych serii żarówek halogenowych o lepszych właściwościach przekładających się bezpośrednio na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa na drodze.

Żarówka H7 Tungsram

Jako jeden z najpopularniejszych typów oświetlenia żarówka H7 Tungsram występuje w wielu różnych odsłonach. Wybór najlepszej opcji uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań odbiorców. Jeśli stawiasz na najwyższą efektywność, żarówki H7 Tungsram dostępne w naszej ofercie to produkty przeznaczone właśnie dla Ciebie. W reflektorach głównych pojazdu doskonale sprawdzą się między innymi żarówki H7 Tungsram Megalight Plus +50%, które dzięki zawartości gazu ksenonowego emitują jaśniejsze światło, wydłużając pole widzenia kierowcy o ok. 10m. W tej grupie produktów znajdziecie również żarówki H7 Tungsram serii Megalight Ultra +120% oraz wydajniejsze żarówki H7 Tungsram Megalight Ultra +130%. Do świateł drogowych rekomendujemy nowoczesne żarówki H7 Tungsram Sportlight oraz żarówki H7 Tungsram Sportlight Extreme.

Żarówka H1 Tungsram

Żarówki H1 Tungsram o napięciu 12V bez problemu zastosujesz w głównym oświetleniu pojazdu. Podwyższone parametry świetlne, jakimi charakteryzują się poszczególne serie, to gwarancja maksymalnego wsparcia oferowanego przez żarówki H1 Tungsram. W szerokiej gamie produktowej udostępniamy żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra +120% o znacznie podwyższonej wydajności świetlnej i rewelacyjnych walorach stylistycznych osiągniętych dzięki efektownej srebrnej powłoce. W tej odsłonie dostępne są również żarówki HB3 oraz żarówki HB4. O 150% lepszą wydajność generowanej wiązki zapewniają żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra +150%, w których gwarancją skuteczności jest precyzyjnie wykonany żarnik, ksenonowe wypełnienie bańki oraz zastosowanie na jej powierzchni specjalnej srebrnej powłoki. W serii Megalight Ultra dostępne są również żarówki H1 Tungsram o zwiększonej o 90% wydajności świetlnej. Polecamy też żarówki H1 Tungsram Sportlight o białej barwie wiązki oraz żarówki H1 Tungsram Sportlight Extreme, których wysoka temperatura barwowa to efekt maksymalnie zbliżony do ksenonowego.

Żarówka H4 Tungsram

Cieszące się sporą popularnością żarówki H4 Tungsram doczekały się wielu wersji technologicznych, z których każda oferuje użytkownikom optymalny poziom wydajności. Prezentujemy żarówki H4 Tungsram do samochodów osobowych pracujące pod napięciem 12V. Żarówki H4 Tungsram to spora gama produktów dostosowanych do wygórowanych potrzeb kierowców. Dużą efektywność prezentują między innymi żarówki H4 Tungsram Megalight Ultra +130%, których spektakularne właściwości porównywalne są do reprezentujących wysoki poziom skuteczności produktów marek Osram czy Philips. W tej serii polecamy również żarówki H4 Tungsram wykazujące o 50%, 60%, 90%, 120% i 150% więcej skuteczności. Na liście rekomendowanych przez nas produktów znalazły się także emitujące wiązkę o barwie 5000K żarówki H4 Sportlight Extreme oraz o 50% wydajniejsze od standardowych żarówki H4 Tungsram Sportlight. Jakość oświetlenia samochodowego ma dla Ciebie ogromne znaczenie? Postaw na żarówki H4 Tungsram w wielu nowoczesnych wersjach.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, a z różnymi odsłonami technologicznymi żarówek samochodowych marki Tungsram zarówno krótkie, jak i długie podróże autem osiągną maksymalny poziom komfortu, postrzegania i szybkiego reagowania w różnych, nawet mniej sprzyjających okolicznościach drogowych.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.