Żarówki samochodowe Tungsram

Tungsram utworzone w 1896 roku jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych węgierskich przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji różnego rodzaju systemów i elementów oświetleniowych dedykowanych dla motoryzacji oraz innych gałęzi przemysłu, a także do użytku w gospodarstwach domowych. Lampy oraz żarówki Tungsram wykorzystywane są w samochodach, oświetlają ulice, parki, tunele oraz sceny podczas występów i pokazów. Węgierska marka prowadzi szeroko zakrojoną sprzedaż swoich produktów zarówno w ramach współpracy z producentami samochodów, jak i na rynkach akcesoriów zamiennych, dla których uzyskała znaczącą rekomendację gigantów branży motoryzacyjnej.

Obecnie Tungsram oferuje różne tradycyjne i unowocześnione serie żarówek na napięcie 12V i 24V. Bogaty wybór żarówek halogenowych, ksenonowych oraz rozwiązań typu LED marki Tungsram znajdziecie również w asortymencie naszego sklepu. Posiadamy produkty o parametrach standardowych oraz udoskonalone pod względem ilości i jakości generowanego światła oraz trwałości i możliwości eksploatacyjnych. Polecamy między innymi serie żarówek Tungsram Megalight LED, Ultra i Plus, Sportlight oraz Xensation, a także dobrze pomyślane zestawy żarówek i bezpieczników.

Tungsram – żarówki samochodowe z historią

Zagłębiając się w dzieje marki Tungsram, dostrzec można ogromny wkład przedsiębiorstwa w rozwój technologii oświetleniowej na całym świecie. Rozwiązania Tungsram oraz jej wybitnych wynalazców niejednokrotnie wyznaczały kierunek zmian szeroko pojętej branży elektrycznej, a także proponowały zupełnie nowe technologie, których funkcjonalność do dziś doceniają użytkownicy żarówek i innych elementów oświetlenia wykorzystywanego między innymi w samochodach.

Przygoda marki rozpoczęła się od produkcji telefonów i telegrafów, jednak jej działalność szybko została rozszerzona na wytwarzanie lamp z włókna węglowego. Założycielami przedsiębiorstwa, które przetrwało liczne zawirowania polityczne i zmiany gospodarcze wywołane między innymi dwiema wojnami światowymi byli Bela i Bernát Egger. Ideą przyświecającą zarówno właścicielom Tungsram, jak i ich późniejszym dowodzącym był systematyczny rozwój i nieustanne ulepszanie tego, co z jakichś przyczyn z biegiem czasu stawało się mało funkcjonalne. Przykładem może być zastąpienie tradycyjnego, lecz relatywnie mało wydajnego żarnika węglowego, żarnikiem wolframowym, który charakteryzował się wysoką jakością świecenia oraz znacznie dłuższą żywotnością.

W okresie międzywojennym filia węgierskiego producenta żarówek znajdowała się również w Polsce. Funkcjonowała ona pod nazwą Zjednoczone Fabryki Żarówek Tungsram. Trudy II wojny światowej znacznie odcisnęły się na dalszej działalności firmy, która mimo wszystko podniosła się z kryzysu. Od 1989 roku marka należy do amerykańskiego koncernu General Electric, a od 1909 funkcjonuje pod rozpoznawalną na całym świecie nazwą Tungsram stanowiącą zbitkę angielskiego słowa „tungsten” oraz niemieckiego „wolfram”.

Obecnie Tungsram jest jednym z najważniejszych dostawców żarówek do samochodów osobowych i dostawczych oraz elementów oświetlenia wykorzystywanych w innych gałęziach przemysłu. Szeroki asortyment wydajnych i niezawodnych żarówek tej węgierskiej firmy prezentujemy również w katalogu naszego sklepu.

Żarówki samochodowe Tungsram - innowacyjne rozwiązania w zakresie oświetlania drogi i poprawy widoczności

Znaczną część oferty marki Tungsram stanowią żarówki standardowe o napięciu 12V i 24V wykorzystywane w samochodach osobowych i dostawczych, a także ciężarówkach i autobusach. Akcesoria oparte na technologiach halogenowej, ksenonowej i ledowej prezentują wysoki standard wydajności, przy jednoczesnej oszczędności energii. W bogatej gamie elementów oświetlenia znajdziecie żarówki H7 czy żarówki H11 stosowane w reflektorach głównych pojazdu, a także elementy oświetlenia dodatkowego. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy wyżej wymienione produkty oraz wiele innych jak żarówki C5W czy żarówki W5W do oświetlania wnętrza pojazdu, tablicy rejestracyjnej oraz przestrzeni bagażnika, a także żarówki stosowane w kierunkowskazach, światłach stop i cofania, przeciwmgielnych i pozycyjnych. Polecamy również nowoczesne żarówki ksenonowe i popularne w tej kategorii lampy wyładowcze z żarnikiem D1S oraz D2S, a także stanowiące obecnie jedne z najnowocześniejszych źródeł światła nie tylko w samochodach żarówki LED.

Jeśli poszukujesz żarówek samochodowych w odsłonach halogenowej, LED lub ksenonowej w rozsądnej cenie już dziś sprawdź naszą ofertę produktów Tungsram. Nasi konsultanci chętnie doradzą w wyborze odpowiednich elementów. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub odwiedzisz nasz sklep stacjonarny w Katowicach, a my bez problemu przedstawimy najlepsze opcje żarówek samochodowych gwarantujących najwyższy komfort podróżowania Tobie i Twoim pasażerom.

Najlepsze żarówki halogenowe marki Tungsram

Liczne modyfikacje i proponowane koncepcje już w pierwszych latach działalności zapewniły marce Tungsram rzesze zwolenników oraz znaczącą pozycję w branży. Firma konsekwentnie realizowała tę politykę, znajdując kontrahentów wśród dużych producentów pojazdów, a także na rynku części zamiennych wybieranych przez indywidualnych użytkowników. Obecnie w gamie produktów marki znajdziecie elementy należące do standardowej oferty oraz wykorzystujące liczne innowacje żarówki o właściwościach daleko wykraczających poza te dostępne w standardzie.

Nowoczesne odsłony żarówek ksenonowych marki Tungsram

W precyzyjnie skomponowanym katalogu naszego sklepu zgromadziliśmy żarówki Tungsram reprezentujące wiele nowoczesnych serii technologicznych. Rekomendujemy między innymi ksenonową lampę wyładowczą z żarnikiem D1S Tungsram Megalight +100% dedykowaną do reflektorów głównych pojazdu. Żarówka o zwiększonym zasięgu oświetlania drogi gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Kolor światła zbliżony do dziennego to lepszy komfort postrzegania. Oszczędna żarówka o wysokiej odporności na wstrząsy doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Wśród wielu produktów wartych polecenia na szczególną uwagę zasługują również żarówki ksenonowe D2S Tungsram White Xensation zapewniające o 20% więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność i szybsze reakcje kierowcy. Ich wysoka skuteczność połączona jest z oszczędnością i trwałością obliczoną na długi czas eksploatacji.

Żarówki samochodowe LED marki Tungsram – najlepsza jakość światła dostępna na wyciągnięcie ręki

Dostępne w naszej ofercie żarówki typu LED Tungsram już w standardzie oferują więcej, niż można spodziewać się po elementach oświetlenia samochodu. Wysoka temperatura barwowa emitowanego światła gwarantuje doskonałe wrażenia stylistyczne, a także wysoką jakość postrzegania. Żarówki LED stosowane wewnątrz samochodu lub przy tablicy rejestracyjnej wykazują znacznie wydłużoną w porównaniu do halogenowych odpowiedników żywotność. W tej kategorii produktów rekomendujemy między innymi rewelacyjne żarówki LED C5W i C10W.

Sporą popularnością cieszą się również żarówki H4 serii Tungsram Megalight LED +150% oraz ich odsłony o zwiększonej o 200% skuteczności przeznaczone do użytku jedynie poza drogami publicznymi. Wysokie i dobrze skomponowane parametry akcesoriów zapewniają większy komfort jazdy nocą, eliminując jednocześnie efekt zmęczenia oczu i senności. Zastosowana w żarówkach LED H4 oraz żarówkach LED H7 technologia doskonale współpracuje z innymi elektronicznymi systemami pojazdów. 

Żarówki samochodowe Tungsram – halogeny przyszłości

Marka, której historia w dużej mierze oparta jest na innowacjach, nie mogła pominąć w swoich modyfikacjach wciąż jeszcze najbardziej popularnego typu elementów oświetlenia samochodów. Ponad stuletnia tradycja oraz chęć tworzenia wyjątkowych rozwiązań zaowocowała powstaniem licznych serii żarówek halogenowych o lepszych właściwościach przekładających się bezpośrednio na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa na drodze.

W reflektorach głównych pojazdu doskonale sprawdzą się między innymi żarówki H7 linii Tungsram Megalight Plus +50%, które dzięki zawartości gazu ksenonowego emitują jaśniejsze światło, wydłużając pole widzenia kierowcy o ok. 10 metrów. W szerokiej gamie produktowej udostępniamy również żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra +120% o znacznie podwyższonej wydajności świetlnej i rewelacyjnych walorach stylistycznych osiągniętych dzięki efektownej srebrnej powłoce. W tej odsłonie dostępne są również żarówki HB3 oraz żarówki HB4. Jeszcze większą efektywność prezentują między innymi żarówki H4 Tungsram Megalight Ultra +130%, których spektakularne właściwości porównywalne są do reprezentujących wysoki poziom skuteczności produktów marek Osram czy Philips. O 150% lepszą wydajność generowanej wiązki prezentują żarówki H1 Tungsram Megalight Ultra +150%, w których gwarancją skuteczności jest precyzyjnie wykonany żarnik, ksenonowe wypełnienie bańki oraz zastosowanie na jej powierzchni specjalnej srebrnej powłoki. W serii Megalight Ultra dostępne są również produkty o zwiększonej o 90% wydajności świetlnej.

W światłach drogowych i mijania rekomendujemy również nowoczesną linię żarówek H7 Tungsram Sportlight +50% emitujących wiązkę o barwie 3800K oraz żarówki H4 Sportlight Extreme z efektem wizualnie zbliżonym do ksenonowego, o barwie światła 5000K.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, a z różnymi odsłonami technologicznymi żarówek samochodowych marki Tungsram zarówno krótkie, jak i długie podróże autem osiągną maksymalny poziom komfortu, postrzegania i szybkiego reagowania w różnych, nawet mniej sprzyjających okolicznościach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.