Maszty antenowe

Maszty antenowe są podstawową częścią anteny. Składają się z części mocującej oraz promiennika. Cała konstrukcja pokryta jest specjalną izolacją gwarantującą odporność elementów na czynniki zewnętrzne. Różnej długości maszty przeznaczone są do pracy w określonym paśmie częstotliwości, dla radiofonii FM, AM oraz uniwersalne. Anteny samochodowe wykonywane są zwykle w postaci helikalnej, co oznacza, że oparto je na rdzeniu z włókna szklanego, na który nawinięty jest drut pełniący funkcję promiennika. Dzięki temu antena osiąga optymalną skuteczność, zachowując niewielkie rozmiary.

Maszty antenowe mocuje się w gnieździe poprzez wkręcenie ich w wewnętrzny gwint M5 bądź M6 prawy lub lewy. Istotny element anteny samochodowej stanowi też gniazdo instalowane w otworze karoserii pojazdu. Jego zadaniem jest uszczelnienie połączenia, doprowadzenie sygnału z anteny do radioodbiornika oraz zapewnienie stabilności mechanicznej. Gniazda stałe stosuje się zwykle przy krótkich antenach. Dłuższe akcesoria posiadają regulację zapobiegającą świstom powietrza przy jeździe z dużą prędkością. W ofercie naszego sklepu znajdziecie maszty antenowe typy bat oraz gumowany renomowanego producenta akcesoriów samochodowych firmy Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij