Wczytuję dane...

Maszty antenowe

Maszty antenowe są podstawową częścią anteny. Składają się one z części mocującej oraz promiennika. Konstrukcja pokryta jest izolacją zapewniającą odporność na czynniki atmosferyczne.

Maszty antenowe są różnej długości i przeznaczone zostały do pracy w określonym paśmie częstotliwości, np. dla radiofonii AM, FM oraz uniwersalne. Anteny samochodowe wykonywane są zwykle w postaci helikalnej, co oznacza, że oparto je na rdzeniu z włókna szklanego, na który nawinięty jest drut będący promiennikiem. Dzięki temu antena taka jest krótsza niż wynikałoby to z długości fali.

Maszty antenowe najczęściej mocuje się w gnieździe poprzez wkręcenie ich w wewnętrzny gwint M5 względnie M6 prawy lub lewy. Istotną część anten samochodowych stanowi też gniazdo mocowane w otworze karoserii pojazdu. Jego zadaniem jest uszczelnienie połączenia, doprowadzenie sygnału z anteny do radioodbiornika i zapewnienie stabilności mechanicznej. Gniazda stałe stosuje się zwykle przy krótkich antenach, natomiast długie anteny posiadają najczęściej regulację, co zapobiega świstom powietrza przy dużych prędkościach pojazdu.

Maszty antenowe w naszym sklepie reprezentują produkty marki CARMOTION:

  • maszt antenowy z batem długości 41cm, gwint 5 mm,
  • maszt antenowy z batem długości 41cm, gwint 6 mm,
  • maszt antenowy 17cm, gumowany, z adapterami 5 i 6mm.

 

Na maszty antenowe oferowane w sklepie dwr.com.pl producent udziela 12-miesięcznej gwarancji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów