Filtry do samochodów Filtron

Filtron to producent wysokiej jakości filtrów samochodowych przeznaczonych dla rynku motoryzacyjnego, maszyn i urządzeń silnikowych oraz specjalistycznego sprzętu ciężkiego. Firma powstała w 1982 roku i z małego przedsiębiorstwa opartego na produkcji rzemieślniczej stała się marką o światowym zasięgu oraz doskonałej renomie. Na przestrzeni lat Filtron wprowadzał innowacje zarówno w aspekcie podwyższania standardów użytkowania, jak i rozwiązań stylistycznych dotyczących estetycznie wykonanych opakowań czy rozpoznawalnego logo.

Filtron posiada w swojej ofercie ponad 2300 typów filtrów, które produkowane są w identycznej jakości co części wyposażenia fabrycznego samochodów. Wszystkie artykuły producenta spełniają wyśrubowane normy ISO 14001:2015 oraz IATF 16049. Oprócz standardowych filtrów oleju, powietrza czy paliwa w gamie produktowej marki znajdują się także filtry specjalne dla przemysłu, osuszacze powietrza, oczyszczające ciecz chłodzącą, a także filtry hydrauliczne. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie niezawodne i trwałe filtry kabinowe, powietrza i oleju Filtron.

Filtron – filtry wybierane przez kierowców na całym świecie

Firma Filtron dostarcza swoim klientom najlepszej jakości nowoczesne produkty, których użytkowanie gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodem. W asortymencie marki znajdziemy filtry przeznaczone zarówno do fabrycznego wyposażenia wielu pojazdów, jak i na rynek części zamiennych. Wszystkie oferowane produkty realizują najwyższe standardy funkcjonalności, wydajności i trwałości. Pozytywny odbiór projektów Filtron oraz dynamiczny rozwój produkcji i marketingu zadecydowały o obecności firmy na rynku międzynarodowym. Znaczna część wytwarzanych przez producenta towarów trafia między innymi do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Szwajcarii, Rosji, Grecji, Norwegii, Portugalii, Ameryki, a nawet Afryki.

Strategia rozwojowa marki zakłada modernizację procesów produkcji, inwestycję w nowe, znacznie wydajniejsze rozwiązania technologiczne oraz kadrę wykwalifikowanych pracowników, a także utrzymywanie stałego wysokiego poziomu jakości.

Filtron współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi jak Volkswagen, Ford, Land Rover, Mercedes-Benz, Volvo, Rolls-Royce czy Tesla. Proces produkcyjny poszczególnych wyrobów firmy przebiega z najwyższą dbałością o dobór surowców oraz jakość podzespołów gotowych. Filtron posiada swoje przedstawicielstwa na Ukrainie i w Rosji, a w Ameryce współpracuje z macierzystą firmą WIX Filtration Corp. – największym producentem filtrów na rynku amerykańskim.

Katalog Filtrona – bogata oferta filtrów

Filtrom marki Filtron zaufało już wielu kierowców i mechaników samochodowych na całym świecie. Producent dostarcza na rynek globalny ponad 36 milionów sztuk filtrów, których wyjątkowe właściwości skutecznie wspierają poszczególne układy pojazdu oraz zapewniają przyjemność podróżowania nim. Katalog Filtrona to filtry powietrza, filtry kabinowe, filtry oleju oraz filtry paliwa. Szeroki wybór akcesoriów umożliwia kompleksową wymianę elementów lub zakup konkretnej części idealnie dopasowanej do wymogów technicznych samochodu. W trosce o wygodę i najwyższą jakość usług filtry Filtron dostępne są w różnokolorowych opakowaniach oraz oznaczone wyraźnymi numerami. Firma zapewnia też wszelkie niezbędne informacje dotyczące ich eksploatacji, oferuje gwarancję oraz pełne wsparcie techniczne.

Filtr powietrza Filtron – realne wsparcie ważnych podzespołów mechanicznych auta

Trafiające do silnika zanieczyszczone powietrze to duży problem, wpływający na jakość pracy jednostki oraz jej trwałość. Wydajny filtr powietrza Filtron zatrzymuje nawet mikroskopijne cząsteczki i zapobiega uszkodzeniom tłoków, panewek, cylindrów oraz turbosprężarki. Dobrze przeprowadzone procesy fałdowania, impregnacji czy utwardzania gwarantują, że filtr powietrza Filtron wykazuje wydajność w trudnych warunkach długotrwałego oddziaływania wysokich temperatur. Wyśrubowane normy wyznaczane dla surowców oraz konstrukcji filtrów Filtron to pewność wysokich standardów wytrzymałości i żywotności.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, jak ważna jest systematyczna wymiana filtrów w samochodzie. Wyeksploatowany filtr powietrza Filtron może doprowadzić między innymi do utraty mocy silnika, nierównej pracy jednostki oraz wzrostu zużycia paliwa.

W poszczególnych typach pojazdów rekomendowane jest zastosowanie różnych rodzajów filtrów powietrza, których szeroki wybór znajdziecie w katalogu naszego sklepu. Posiadamy:

 • Filtry okrągłe – ostatnio rzadziej stosowane głównie ze względów ograniczenia ilości miejsca dla ich skomplikowanej konstrukcji. Te filtry powietrza Filtron dobrze sprawdzają się w samochodach wyposażonych w silniki o dużej pojemności. W naszym katalogu znajdziecie między innymi filtr powietrza Filtron AE 335.
 • Filtry panelowe z bibułą celulozową – popularny rodzaj elementów stosowanych w większości samochodów osobowych i dostawczych. Przykładem produktu jest dostępny w naszym sklepie filtr powietrza Filtron AP 004.
 • Filtry panelowe z medium syntetycznym – ze względu na mniejszą sztywność materiału filtry powietrza Filtron wykonywane są metodą wtryskową w ramce z tworzywa sztucznego. Akcesoria stosowane są często w pojazdach produkcji japońskiej. Polecamy między innymi filtr powietrza Filtron AP 160.

Filtron – dobierz filtr powietrza

Istotne znaczenie dla jakości całej konstrukcji filtra powietrza Filtron ma wykorzystany do jego produkcji materiał. W zależności od typu elementu powinien on wykazywać wysoką odporność na obciążenia związane z intensywną eksploatacją. Na efektywność procesu filtrowania wpływ mają również:

 • uszczelka zapewniająca szczelne połączenie między filtrem a obudową,
 • równomierne rozłożenie plis pochłaniających zanieczyszczenia,
 • medium odporne na rozprzestrzenianie się płomienia,
 • właściwości wodoodporne wynikające z prawidłowej impregnacji,
 • dopasowanie filtra do wymagań technicznych producenta samochodu. Dla pewności dobierz filtr Filtron z naszej gamy akcesoriów lub wykorzystaj katalog Filtrona.

Filtr powietrza Filtron – wymiana?

Wymiany filtra powietrza dokonuje się zazwyczaj podczas okresowego przeglądu samochodu. Jak przekonują eksperci z firmy Filtron obserwowane ostatnio praktyki kierowców oraz mechaników polegające na mechanicznym czyszczeniu powierzchni filtra zamiast instalacji nowego akcesorium są błędne i mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia medium filtracyjnego lub spadku jego efektywności, co z kolei może skutkować poważną awarią silnika. Warto pamiętać, że czyszczenie w najlepszym wypadku poprawi wygląd filtra, nigdy jego skuteczność.

Zanim zainstalujemy nowy filtr powietrza Filtron, należy sprawdzić jego stan. Tylko prawidłowe działanie wszystkich elementów, łącznie z obudową oraz przewodami doprowadzającymi powietrze do kolektora ssącego gwarantuje prawidłowe działanie filtra. Przed instalacją nowego podzespołu warto też oczyścić obudowę. Podczas montażu trzeba sprawdzić, czy uszczelka dokładnie przylega do obudowy. Jej szczelność ma kluczowe znaczenie w całym procesie filtracji.

Filtr kabinowy Filtron – dlaczego warto go stosować?

Filtry kabinowe Filtron to gwarancja najlepszej jakości powietrza dostającego się do wnętrza samochodu. Nawet podczas krótkiej przejażdżki autem do kabiny dostaje się spora ilość powietrza, które skutecznie oczyszczają przeznaczone do tego filtry kabinowe Filtron. Tylko regularna wymiana elementów zapewnia odpowiedni rodzaj ochrony i komfortu kierowcy i pasażerom. Nowy filtr kabinowy Filtron powinien zastąpić zużyty minimum raz w roku lub za każdym razem po przejechaniu 15 tys. kilometrów. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, jakie zagrożenia niesie za sobą wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Tego typu praktyki mogą powodować choroby płuc, układu krążenia oraz poważne alergie. Dodatkowo niska jakość powietrza w kabinie obniża komfort jazdy oraz osłabia koncentrację kierowcy. Poważnym utrudnieniem są również zaparowane szyby oraz problemy z klimatyzacją.

Filtry kabinowe Filtron – rodzaje

Filtry kabinowe Filtron można podzielić na:

 • filtry standardowe, w których zastosowano włókninę syntetyczną,
 • filtry z warstwą węgla aktywnego, które zatrzymują nie tylko cząstki stałe, ale i gazy. Specjalna struktura kanalików sprawia, że już niewielka ilość węgla równa się bardzo dużej jego powierzchni.

Dostępne w katalogu naszego sklepu filtry kabinowe Filtron wykazują bardzo wysoką efektywność i trwałość. W procesie ich produkcji zastosowano nowoczesne metody oraz materiały zapewniające im doskonałe właściwości, wśród których wymienić warto:

 • niską higroskopijność ograniczającą pochłanianie wilgoci przez tworzywo filtra,
 • elastyczną strukturę ułatwiającą montaż elementu,
 • elektrostatyczność włókniny zatrzymującej nawet najmniejsze cząstki,
 • stosowaną w standardzie technologię protect+, dzięki której proces zatrzymywania szkodliwych substancji jest jeszcze bardziej wydajny, a osoby często podróżujące samochodem i mające skłonność do alergii są lepiej chronione.

Filtr kabinowy Filtron – wymiana

Jeśli podejmiemy się samodzielnej wymiany filtra kabinowego Filtron, warto odwołać się do zaleceń w instrukcji dołączonej do każdej sztuki produktu. Podobnie jak w przypadku wymiany innych rodzajów filtrów, tak i przy kabinowym przed zamontowaniem warto zweryfikować jego stan. Ewentualne uszkodzenia z całą pewnością znajdą odzwierciedlenie w gorszej jakości pracy filtra. Wyeksploatowany filtr kabinowy Filtron zawsze wymieniamy na nowy. Czyszczenie go sprężonym powietrzem nie zdaje egzaminu. Przy osadzaniu filtra w miejscu docelowym zwracajmy uwagę na strzałkę przepływu powietrza. Tylko dobrze zamontowany filtr kabinowy Filtron prawidłowo spełni swoją funkcję.

Więcej ciekawych i sprawdzonych informacji na temat filtrów kabinowych znajdziesz w naszym artykule blogowym. Zachęcamy do lektury!

Filtry oleju Filtron – jak właściwie chronić poszczególne elementy konstrukcji silnika?

Prawidłowa praca poszczególnych podzespołów mechanicznych samochodu uzależniona jest od wielu czynników. Jedną z ważniejszych składowych procesu eksploatacyjnego auta jest smarowanie części  dobrej jakości olejem silnikowym. Filtry oleju Filtron są gwarancją, że do jednostki napędowej dostarczona zostanie mieszanka pozbawiona zanieczyszczeń takich jak opiłki metalu, sadza, pozostałości po niespalonym paliwie i oleju, a także zanieczyszczenia nieorganiczne wprowadzane do układu na przykład podczas wymiany oleju.

Regularna wymiana filtrów oleju zapobiega poważnemu zatarciu silnika oraz uszkodzeniu turbosprężarki. Dostający się do układu niefiltrowany olej może znacznie osłabić kondycję jednostki, czego objawami są zazwyczaj:

 • zwiększone zużycie oleju i paliwa,
 • utrudniony rozruch silnika w niskiej temperaturze,
 • nierówna i głośna praca jednostki.

Filtry oleju Filtron – konstrukcje idealnie dopasowane do Twojego samochodu

Każdy prawidłowo dobrany filtr oleju Filtron dostępny w naszym sklepie zapewnia najwyższy standard ochrony. Jego konstrukcja zakłada bezproblemowy montaż oraz dobrą współpracę z pozostałymi elementami układu. W naszym katalogu posiadamy filtry oleju Filtron o różnych wymiarach. Ze względu na typ ich budowy rozróżniamy:

 • puszkowe filtry oleju Filtron – wyposażone między innymi w solidną uszczelkę, odporne na działanie chemii zawartej w olejach medium filtracyjne, sprawny zawór bezpieczeństwa odpowiedzialny za prawidłowy dopływ oczyszczonego oleju oraz wytrzymałą na obciążenia obudowę. Polecamy na przykład filtr oleju Filtron OP 594.
 • wkłady z elementami z tworzywa sztucznego – zapewniają łatwiejszą utylizację zużytego elementu jak filtr oleju Filtron OE 640.
 • wkłady z metalowymi elementami, których przykładem może być filtr oleju Filtron OM 512/4.

Poszczególne filtry oleju Filtron cechują różne właściwości oraz parametry, dlatego tak ważne jest, by przy ich doborze kierować się zaleceniami producenta auta.

Zapalająca się w Twoim samochodzie lampka kontrolna ciśnienia oleju może oznaczać zużycie filtra. Sprawdź katalog Filtron i dobierz filtr lub znajdź właściwy produkt w kategorii filtrów oleju dostępnych na naszej stronie.

Filtr oleju Filtron – wymiana

Wymianę filtra oleju Filtron rozpoczynamy od sprawdzenia, czy element nie jest uszkodzony. Po zdemontowaniu zużytej części należy oczyścić powierzchnię osadzenia nowego filtra, na której mogły na przykład pozostać fragmenty uszczelki. Przed instalacją niezbędne jest przesmarowanie czystym olejem silnikowym uszczelki w nowym filtrze. Następnie należy osadzić filtr oleju Filtron tak, by uszczelka dobrze przylegała do korpusu silnika. Informacje niezbędne do prawidłowej instalacji elementu znajdziesz w instrukcji.

Nie odwlekaj wymiany filtra oleju. Dokonuj jej przynajmniej raz w roku lub zgodnie z zalecaniami producenta dotyczącymi liczby przejechanych kilometrów z użyciem jednego filtra.

Filtry paliwa Filtron – co wyróżnia produkty?

W katalogu niezawodnych produktów marki znajdziecie również filtry paliwa Filtron, których zadaniem jest dostarczanie do układów napędowych pojazdów czystego paliwa o dobrych właściwościach. Poszczególne rodzaje filtrów stosowane są zarówno w silnikach benzynowych, jak i dieslach, a od ich skutecznego działania zależy wydajność i trwałość napędu. Katalog Filtron prezentuje bogatą gamę filtrów paliwa, w której znajdziecie filtry z przyłączami do przewodów paliwowych, wkłady montowane w obudowie zintegrowanej z silnikiem oraz filtry wkręcane przypominające nieco puszkowe filtry oleju.

Jeśli zauważymy spadek mocy silnika w naszym aucie, może to oznaczać konieczność wymiany filtra paliwa. Zbagatelizowanie problemu w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia wtryskiwacza. W starszych typach auta awaria może dotyczyć pompy wtryskowej, cylindrów lub tulei silnika.

Wysokiej jakości filtry paliwa Filtron to pewność najlepszych zabezpieczeń stosowanych dla prawidłowej i długotrwałej pracy układu napędowego. Dobór odpowiedniego filtra ma ogromne znaczenie, dlatego postaw na produkty, które wyróżniają:

 • najlepsza jakość medium filtracyjnego,
 • odporne na działanie skrajnych temperatur uszczelki,
 • zastosowanie materiałów, które nie wchodzą w reakcje z agresywnymi biokomponentami wchodzącymi w skład niektórych paliw,
 • technologia separacji wody, szczególnie ważna z punktu widzenia prawidłowego działania układów napędowych diesli.

Filtr paliwa Filtron – o czym nie można zapomnieć podczas jego montażu?

Wymiana filtra paliwa powinna odbywać się zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji. Kluczowe jest właściwe podłączenie przewodów. W razie uszkodzenia któregoś z elementów należy niezwłocznie wymienić go na nowy. Po instalacji filtra w silnikach diesla konieczne jest odpowietrzenie instalacji paliwowej auta.

Katalog Filtrona – wysoka jakość produktów w przystępnej cenie

Filtry do samochodów Filtron to produkty, w które warto inwestować. Polecamy najlepszej jakości filtry powietrza, kabinowe oraz oleju dostępne w atrakcyjnych cenach. Posiadamy bogaty wybór akcesoriów z możliwością zastosowania w różnych typach pojazdów. Renomowana marka jest gwarancją skuteczności i trwałości filtrów, których doskonałe właściwości doceniają kierowcy w różnych zakątkach świata. Jeśli szukasz dobrej oferty filtrów, sprawdź nasze propozycje lub przekonaj się, jakie opcje prezentuje katalog Filtrona. Chętnie udzielimy Ci wszelkich niezbędnych wskazówek ułatwiających dobór właściwego filtra marki Filtron. Już dziś skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.