Adaptery, gniazda i wtyki haka

Wyróżniamy dwa rodzaje gniazd i wtyków haka holowniczego odmienne ze względu na rodzaj wiązki elektrycznej, a więc ilość pionów, w jakie wyposażone zostały elementy. Gniazda i wtyki siedmiopinowe składają się z siedmiu przewodów, które nie posiadają modułu elektronicznego, wymaganego w samochodach nowej generacji. Ten rodzaj osprzętu obsługuje jedynie podstawowe oświetlenie pojazdu i przeznaczony jest do podłączenia lekkiej przyczepy o wadze do 750 kg lub bagażnika rowerowego montowanego na haku holowniczym.

Gniazda i wtyki haka trzynastopinowe dzielimy na dwa typy. Pierwszy to wiązka z ośmioma przewodami obsługującymi światło stopu, kierunkowskazy, światła cofania oraz pozycyjne. Drugi to wiązka z dwunastoma przewodami obejmująca swoim zakresem światło hamowania, kierunkowskazy, światła pozycyjne i światło cofania. Element umożliwia również ładowanie akumulatora przyczepy kempingowej oraz podpięcie przewodu stałego plusa, dzięki któremu podłączymy w przyczepie niezbędny sprzęt, jak na przykład lodówka. Adaptery haka holowniczego stosujemy z kolei, gdy połączenie z przyczepą lub bagażnikiem nie jest możliwe z powodu różnej ilości biegunów. Wśród akcesoriów wyróżniamy adaptery do haka 13/7, dla 13-pionowej wiązki z 7-biegunową instalacją przyczepy oraz adaptery 7/13 o odwrotnej  niż wcześniej opisana zasadzie działania.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij