Usuwanie osadów metalicznych

Usuwanie osadów metalicznych z powierzchni samochodu to jedno z zadań, które wymaga zastosowania specjalnych preparatów. Lotna rdza jest bardzo groźnym dla lakieru zabrudzeniem. Pojawia się zazwyczaj w okolicach kół, osadza na felgach i błotnikach, a jej bazę stanowią między innymi opiłki tarcz hamulcowych. Proces usuwania osadów metalicznych nie należy do najłatwiejszych, gdyż gorące drobinki praktycznie wtapiają się w karoserię. Wilgoć i utlenianie się metalu dodatkowo powiększają szkody. Nawet pierwsze niewielkie oznaki osadów pojawiających się na lakierze w dłuższej perspektywie czasu mogą okazać się dość problematyczne.

Zwykłe mycie czy polerowanie powierzchni pokrytych osadami metalicznymi usuwa jedynie zewnętrzne ślady oksydacji,  dlatego polecamy wykorzystanie dedykowanych do tego celu środków. Rekomendujemy między innymi preparat do usuwania zanieczyszczeń metalicznych RR Customs Deironizer o bezpiecznym dla lakieru pH, który w kontakcie z brudem daje efekt „krwawienia”, a także środek do usuwania nalotów rdzy Sonax sprawdzający się przy usuwaniu pyłu przemysłowego z lakierowanych powierzchni. Sprawdź naszą ofertę wydajnych i niezawodnych preparatów do usuwania osadów metalicznych.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij