Płyny hamulcowe

Sprawny układ hamulcowy to podstawa bezpiecznej eksploatacji pojazdu. Na sprawność hamowania i wykonywania związanych z nim różnych manewrów drogowych wpływa nie tylko stan tarcz i klocków, ale i jakość płynu hamulcowego. Intensywna eksploatacja podzespołów sprawia, że z czasem płyny tracą swoje właściwości, a efektywność ich działania drastycznie spada. Dlatego też jakość płynów hamulcowych w układzie powinna podlegać systematycznej kontroli. Pomiar ich temperatury mówi między innymi o procentowej zawartości wody w płynie.

Rozróżniamy trzy rodzaje płynów hamulcowych. Preparaty DOT3 spełniają najniższą z obowiązujących dziś norm dla płynów hamulcowych. Przeznaczone są do stosowania w wielu starszych pojazdach, w których bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Temperatura ich wrzenia w wersji suchej wynosi 205 stopni Celsjusza, a w wersji mokrej co najmniej 140 stopni. Mianem suchego określa się nowy płyn, natomiast mokry to preparat już używany, z zawartością wody, która pogarsza jego parametry. Płyny hamulcowe DOT4 zawierają estry boranowe zapewniające im wyższą temperaturę wrzenia, która wynosi kolejno dla suchych 230 stopni Celsjusza, a dla mokrych 155 stopni. Płyny hamulcowe DOT5 stanowią ofertę skierowaną do najbardziej wymagających kierowców o największych oczekiwaniach względem sprawności układu hamulcowego. W asortymencie naszego sklepu posiadamy płyny hamulcowe marek K2 i TRW.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij