Wczytuję dane...

Gałki zmiany biegów

Gałki zmiany biegów wydają się elementem mało znaczącym, jednak wymiana fabrycznej gałki na nową odmieni nasz samochód wizualnie, nadając wnętrzu odpowiedniego charakteru. Kształt i waga gałki zauważalnie wpływają też na odczucia kierowcy podczas zmiany przełożeń.

Gałki zmiany biegów mają różny wygląd i ich wybór jest kwestią gustu właściciela samochodu. Warto jednak zwrócić uwagę na:

  • materiał, z którego została wykonana,
  • wagę, co ma szczególne znaczenie w samochodach, w których skrzynia posiada krótki skok.

Gałki zmiany biegów najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, skóry, drewna lub aluminium. Skóra to najbardziej wymagający materiał - potrzebuje okresowej konserwacji i czyszczenia. Natomiast aluminium pozbawione jest izolacyjności termicznej, co - szczególnie po długim postoju zimą - wyraźnie odczujemy.

Gałki zmiany biegów różnią się między sobą również funkcjonalnością uzależnioną od sposobu włączania wstecznego biegu. Z tego powodu rozróżnić możemy gałki standardowe i podnoszone.

 

W sklepie dwr.com.pl zaopatrzyć się możesz we wszystkie rodzaje gałek. Wybór ich kształtu i materiału, z którego zostały wykonane, zależą jedynie od Twoich upodobań i preferencji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów