Wczytuję dane...

Dodatkowe lusterka

Dodatkowe lusterka mają zastosowanie w wielu nawet bardzo popularnych samochodach, w których lusterka boczne są po prostu za małe lub umieszczone zbyt blisko karoserii tworząc obszar zwany martwym polem.

Jest to przestrzeń z boku auta, której nie widzimy w lusterkach lub widzimy ją niedostatecznie dobrze. Najłatwiej to sprawdzić, obserwując wyprzedzający nas samochód. Jeżeli jest taki moment, gdy całkowicie znika nam z oczu, warto zbadać, czy mamy prawidłowo ustawione lusterka, a jeżeli wszystko jest z nimi w porządku - pomyśleć, czy nie powinno się zamontować dodatkowe lusterka.

Dodatkowe lusterka występują w kilku rodzajach: jedne są używane do ciągnięcia przyczep kempingowych – to po prostu spore lusterka przytwierdzane stelażem do auta i normalnego lusterka. Drugi typ to dodatkowe lusterka, jakie najczęściej możemy zobaczyć na autach służących do nauki jazdy. Nieduże, prostokątne lub półkoliste, umieszczane na ogół na standardowych lusterkach, zapewniają widoczność instruktorowi na prawym fotelu. Są też dodatkowe lusterka naklejane przy pomocy taśmy samoprzylepnej na powierzchni już istniejącego.

Dodatkowe lusterka to element wpływający na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Dlatego, gdy istnieje taka potrzeba, warto z niego korzystać.

 

W sklepie dwr.com.pl znajdują się dodatkowe lusterka samochodowe firmy CARMOTION.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów