Czujniki parkowania

Elektroniczne systemy wspomagające parkowanie nie są oczywiście nowością na rynku akcesoriów samochodowych, jednak właściciele pojazdów starszej generacji nie mogą liczyć na tego typu wyposażenie zamontowane fabrycznie. W związku z dużym zainteresowaniem kierowców, a także gwałtownie zmieniającą się rzeczywistością drogową producenci sprzętu motoryzacyjnego od wielu lat dostarczają swoim klientom niezawodne kompletne zestawy czujników parkowania do samodzielnego montażu z wyświetlaczem, kontrolką, niezbędnymi przewodami i buzzerem.

Nowoczesne sensory działają na zasadzie sonaru, który wykrywa przeszkodę, wysyłając w jej stronę wiązkę fal ultradźwiękowych. Odbity sygnał informuje kierowcę o możliwości ewentualnej kolizji. Dźwięk wydobywający się z głośnika może być przerywany, jeśli przeszkoda znajduje się w bezpiecznej odległości lub ciągły, jeśli istnieje ryzyko uderzenia. Montaż czujników parkowania nie jest czynnością skomplikowaną, jeśli jednak nie czujemy się na siłach, a koszty nie grają wielkiej roli, warto zlecić ją profesjonalistom. W ofercie naszego sklepu posiadamy niezawodne zestawy sensorów znanych i cenionych marek AMiO, EinParts, Valeo oraz Blow.

Rodzaje czujników parkowania

Na rynku akcesoriów motoryzacyjnych dostępne są dwa rodzaje sensorów:

  • czujniki parkowania na przód pojazdu – montowane w przednim zderzaku, sygnalizują o przeszkodach znajdujących się z przodu i z boków pojazdu, w tak zwanym martwym polu. Fachowcy spierają się co do zasadności instalacji sensorów z przodu auta, ze względu na częste zakłócenia i nieprecyzyjne komunikaty, które mogą wprowadzić kierowców w błąd,
  • czujniki parkowania na tył pojazdu – montowane w tylnym zderzaku auta, sygnalizujące o przeszkodzie znajdującej się za pojazdem.

Korzyści wynikające z posiadania czujników parkowania

Instalacja czujników parkowania w pojeździe niesie za sobą wiele korzyści. Poprawnie zamontowane elementy asystujące kierowcy podczas trudnych manewrów wykonywanych w niesprzyjających warunkach zapobiegają stłuczkom, otarciom na ciasnych parkingach, a nawet potrąceniom. Prawidłowo odczytywane sygnały dźwiękowe oraz wizualne wyświetlające się na dołączonym do zestawu ekranie informują kierującego o przeszkodzie na tyle wcześnie, by wywołać jego odpowiednią reakcję.

Często z tego typu systemów korzystają zawodowi kierowcy samochodów dostawczych, którymi manewrowanie w wąskich ulicach i na zatłoczonych placach postojowych bywa nie lada wyzwaniem. Czujniki parkowania należą do podstawowego wyposażenia wielu nowych pojazdów, których producenci kładą spory nacisk na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Rozsądne użytkowanie czujników parkowania wspomaga nasze reakcje oraz efekty działań wykonywanych na drodze. Nie zapominajmy jednak o czujności i nie polegajmy na elektronicznych systemach całkowicie bezmyślnie.

Czujniki parkowania dostępne w naszej ofercie – popularni producenci

Nie bez znaczenia dla precyzji i komfortu użytkowania czujników parkowania jest ich jakość. W ofercie naszego sklepu prezentujemy akcesoria znanych producentów gwarantujące najlepsze efekty działania, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i dobrze komponujące się stylistycznie z kolorem karoserii pojazdu.

Czujniki parkowania marki AMiO

AMiO dostarcza wysokiej jakości czujniki parkowania na przód i tył samochodu z kompletem wszystkich niezbędnych elementów. Poszczególne sensory dostępne są w kolorach białym, czarnym i srebrnym z możliwością nałożenia na nie lakieru o dowolnej barwie idealnie dopasowanego odcieniem do karoserii auta. Producent udostępnia akcesoria o średnicy 14, 16, 18, 19 i 22 mm w kompletach po 4 i 8 sztuk, montowane zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony zderzaków. Zestawy wyposażone są w różne typy wyświetlaczy, dopasowanych do oczekiwań stylistycznych użytkowników. Elementy typu Truck posiadają uchwyty montażowe przykręcane na zewnętrznej stronie zderzaka.

Czujniki parkowania marki EinParts

Niezawodne czujniki parkowania dostępne w wielu wersjach kolorystycznych z możliwością instalacji zarówno na tył, jak i na przód pojazdu. Każdy zestaw zawiera buzzer z 3-stopniową regulacją głośności sygnału. Producent wykorzystuje najwyższej jakości materiały oraz technologię OEM gwarantującą doskonałe wrażenia estetyczne, jak w przypadku fabrycznie montowanych elementów wyposażenia. Sensory EinParts posiadają homologację kompatybilności elektromagnetycznej E8 EMC.

Czujniki parkowania marki Valeo

Prezentujemy zestaw czujników parkowania Valeo na tył pojazdu z buzzerem Beep&Park. Asystent parkowania precyzyjnie wykrywa przeszkody z odległości 1,5 m. W momencie, gdy dystans ten wynosi 30 cm, dźwięk wydobywający się z głośnika przechodzi z przerywanego w ciągły. Producent umożliwia rozbudowanie zestawu do samodzielnej instalacji o wyświetlacz.

Czujniki parkowania marki Blow

Nowoczesny system ultradźwiękowy Blow wykrywa przeszkody znajdujące się z tyłu pojazdu, ułatwiając kierowcom parkowanie w ciasnych miejscach. Czujniki o średnicy 22 milimetrów kontrolują pole w odległości do 2 metrów od pojazdu. Każdy dobrze skomponowany zestaw akcesoriów zawiera cztery sensory, centralkę sterującą, wyświetlacz z głośnikiem oraz przewody niezbędne do prawidłowego podłączenia. System uaktywnia się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

W ofercie sklepu dwr.com.pl posiadamy również akcesoria dodatkowe do czujników parkowania oraz ułatwiające manewrowanie kamery cofania.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij