Czujniki parkowania

Elektroniczne systemy wspomagające parkowanie nie są oczywiście nowością na rynku akcesoriów samochodowych, jednak właściciele pojazdów starszej generacji nie mogą liczyć na tego typu wyposażenie zamontowane fabrycznie. W związku z dużym zainteresowaniem kierowców, a także gwałtownie zmieniającą się rzeczywistością drogową producenci sprzętu motoryzacyjnego od wielu lat dostarczają swoim klientom niezawodne czujniki parkowania do samodzielnego montażu z wyświetlaczem, kontrolką, niezbędnymi przewodami i buzzerem.

Nowoczesne czujniki cofania na tył działają na zasadzie sonaru, który wykrywa przeszkodę, wysyłając w jej stronę wiązkę fal ultradźwiękowych. Odbity sygnał informuje kierowcę o możliwości ewentualnej kolizji. Dźwięk wydobywający się z głośnika może być przerywany, jeśli przeszkoda znajduje się w bezpiecznej odległości lub ciągły, jeśli istnieje ryzyko uderzenia. Czujniki parkowania to akcesoria, których montaż nie jest czynnością skomplikowaną. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, a koszty nie grają wielkiej roli, warto zlecić ją profesjonalistom. W ofercie naszego sklepu posiadamy niezawodne czujniki cofania na tył znanych i cenionych marek AMiO, EinParts, Valeo oraz Blow.

Czujniki parkowania – rodzaje

Na rynku akcesoriów motoryzacyjnych dostępne są dwa rodzaje czujników parkowania:

  • czujniki parkowania na przód pojazdu – montowane w przednim zderzaku, sygnalizują o przeszkodach znajdujących się z przodu i z boków pojazdu, w tak zwanym martwym polu. Fachowcy spierają się co do zasadności instalacji sensorów z przodu auta, ze względu na częste zakłócenia i nieprecyzyjne komunikaty, które mogą wprowadzić kierowców w błąd,
  • czujniki parkowania na tył pojazdu – montowane w tylnym zderzaku auta, sygnalizujące o przeszkodzie znajdującej się za pojazdem.

Czujniki cofania – dlaczego warto je montować?

Czujniki parkowania na tył zainstalowane w pojeździe to wiele korzyści. Poprawnie zamontowane elementy asystujące kierowcy podczas trudnych manewrów wykonywanych w niesprzyjających warunkach zapobiegają stłuczkom, otarciom na ciasnych parkingach, a nawet potrąceniom. Prawidłowo odczytywane sygnały dźwiękowe oraz wizualne wyświetlające się na dołączonym do zestawu ekranie informują kierującego o przeszkodzie na tyle wcześnie, by wywołać jego odpowiednią reakcję.

Czujniki cofania na tył to system, z którego często korzystają zawodowi kierowcy samochodów dostawczych, którymi manewrowanie w wąskich ulicach i na zatłoczonych placach postojowych bywa nie lada wyzwaniem. Czujniki cofania należą do podstawowego wyposażenia wielu nowych pojazdów, których producenci kładą spory nacisk na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Rozsądnie użytkowane czujniki parkowania na tył wspomagają nasze reakcje oraz efekty działań wykonywanych na drodze. Nie zapominajmy jednak o czujności i nie polegajmy na elektronicznych systemach całkowicie bezmyślnie.

Czujniki cofania dostępne w naszej ofercie – popularni producenci

Nie bez znaczenia dla precyzji i komfortu użytkowania systemu wspomagającego, jakim są czujniki parkowania, jest ich jakość. W ofercie naszego sklepu prezentujemy akcesoria znanych producentów gwarantujące najlepsze efekty działania, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i dobrze komponujące się stylistycznie z kolorem karoserii pojazdu.

Czujniki parkowania na przód i tył marki AMiO

AMiO dostarcza wysokiej jakości czujniki parkowania na tył i przód samochodu z kompletem wszystkich niezbędnych elementów. Poszczególne sensory dostępne są w kolorach białym, czarnym i srebrnym z możliwością nałożenia na nie lakieru o dowolnej barwie idealnie dopasowanego odcieniem do karoserii auta. Producent udostępnia akcesoria o średnicy 14, 16, 18, 19 i 22mm w kompletach po 4 i 8 sztuk, montowane zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony zderzaków. Zestawy wyposażone są w różne typy wyświetlaczy, dopasowanych do oczekiwań stylistycznych użytkowników. Elementy typu Truck posiadają uchwyty montażowe przykręcane na zewnętrznej stronie zderzaka.

Czujniki parkowania na tył marki EinParts

Niezawodne czujniki cofania na tył dostępne w wielu wersjach kolorystycznych z możliwością instalacji zarówno na tył, jak i na przód pojazdu. Każdy zestaw zawiera buzzer z 3-stopniową regulacją głośności sygnału. Producent wykorzystuje najwyższej jakości materiały oraz technologię OEM gwarantującą doskonałe wrażenia estetyczne, jak w przypadku fabrycznie montowanych elementów wyposażenia. Czujniki cofania na tył EinParts posiadają homologację kompatybilności elektromagnetycznej E8 EMC.

Czujniki parkowania na tył marki Valeo

Prezentujemy czujniki parkowania na tył pojazdu Valeo z buzzerem Beep&Park. Asystent parkowania precyzyjnie wykrywa przeszkody z odległości 1,5m. W momencie, gdy dystans ten wynosi 30cm, dźwięk wydobywający się z głośnika przechodzi z przerywanego w ciągły. Producent umożliwia rozbudowanie zestawu do samodzielnej instalacji o wyświetlacz.

Czujniki parkowania na tył marki Blow

Nowoczesny system ultradźwiękowy Blow wykrywa przeszkody znajdujące się z tyłu pojazdu, ułatwiając kierowcom parkowanie w ciasnych miejscach. Czujniki cofania o średnicy 22 milimetrów kontrolują pole w odległości do 2 metrów od pojazdu. Każdy dobrze skomponowany zestaw akcesoriów zawiera cztery sensory, centralkę sterującą, wyświetlacz z głośnikiem oraz przewody niezbędne do prawidłowego podłączenia. System uaktywnia się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

Czujniki parkowania na dwr.com.pl

Jeśli chcesz wyposażyć swój samochód w niezawodne i usprawniające podstawowe manewry drogowe czujniki cofania na tył, zachęcamy do przeglądania katalogu naszych produktów. W ofercie sklepu dwr.com.pl posiadamy również akcesoria dodatkowe do czujników parkowania oraz ułatwiające manewrowanie kamery cofania. Na prowadzonym przez nas blogu znajdziecie też artykuł, w którym podpowiadamy, jak prawidłowo zamontować czujniki cofania przeznaczone na tył oraz przód pojazdu. Wszelkie wątpliwości związane z ich efektywną eksploatacją pomogą rozwiać nasi konsultanci. Skontaktuj się z nimi telefonicznie lub odwieź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij