Pady polerskie

Pady polerskie to propozycja dla wszystkich, którzy sporą wagę przykładają do kwestii właściwej i bezpiecznej pielęgnacji samochodu. Są akcesoriami służącymi do wygodnej aplikacji past polerskich, antyhologramowych oraz wosków odświeżających i zabezpieczających karoserię. Zakres ich działania jest jednak znacznie większy, dlatego tego typu przyrządy są bardzo cenione zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów autodetailingu. Pady służą do usuwania niewielkich rys, wygładzania powierzchni oraz odświeżania powłoki. Dzięki swojej otwartokomórkowej strukturze absorbują i stopniowo uwalniają środek polerski. Taka budowa padów polerskich sprawia, że bezsmugowa aplikacja preparatów jest łatwa i szybka.

Głównym polem działania padów polerskich są prace wykończeniowe związane z pielęgnacją karoserii. Mogą być stosowane podczas zabiegów na lakierach nowych i tych nieco starszych, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba regeneracji i przywrócenia dawnego blasku i głębi. Wyróżniamy pady polerskie twarde, tak zwane heavy cut, które służą do ścięcia wierzchniej warstwy lakieru przy wykorzystaniu pasty gruboziarnistej. Pady o średniej twardości medium stosowane są w kolejnych etapach procesu polerowania pastami średnioziarnistymi. Najbardziej miękkie pady polerskie tzw. final finish wykorzystywane są do ostatecznego wykańczania powierzchni. Polecamy pady polerskie o różnej twardości oraz futra polerskie marek Boll, K2, Rupes oraz ADBL.

Pady do polerki – szeroki zakres zastosowania

Pady do polerki lakieru to jedne z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych w pracy profesjonalistów auto detailingu. Coraz większą popularność narzędzia te zyskują również wśród mniej doświadczonych użytkowników. Chęć posiadania doskonale wypielęgnowanego i dobrze prezentującego się samochodu przekonuje wielu kierowców do samodzielnych działań związanych między innymi z korektą lakieru czy renowacją reflektorów. Spore koszty fachowej usługi to kolejny argument przemawiający za podjęciem samodzielnego wyzwania. Zanim jednak zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegu polerki w mniejszym, bądź znacznie poważniejszym zakresie, dowiedzmy się czegoś więcej o  produktach, których zamierzamy użyć. Działanie na oślep może niestety przynieść więcej strat niż korzyści.

Na rynku automotive dostępne są pady polerskie o różnym przeznaczeniu, wykorzystywane najczęściej z innymi typami preparatów. Tylko właściwe dobranie narzędzia oraz specyfiku do skali przedsięwzięcia może przynieść zamierzone skutki. Poszczególne pady lepiej też sprawdzą się w rękach profesjonalistów. Jeśli zatem nigdy wcześniej nie wykonywałeś polerki, warto dowiedzieć się jakich produktów użyć i jak efektywnie je wykorzystać. Szerokie możliwości różnych dostępnych w naszym asortymencie padów umożliwiają przeprowadzenie kompleksowej korekty lakieru. Twarde, średnie i miękkie pady do polerki w rękach zręcznego użytkownika pomagają w usunięciu poważnych wad powłoki lakierniczej, przywracają głębię koloru i utracony przez lata eksploatacji blask. Poszczególne rodzaje padów przeznaczone są do stosowania na różnych etapach pielęgnacji z umożliwiającymi jej skuteczne przeprowadzenie środkami ściernymi. Pad polerski o właściwym stopniu twardości doskonale nadaje się do usuwania rys we wstępnej fazie obróbki lakieru oraz konserwacji jego powierzchni woskiem samochodowym lub pastą polerską. Wybór odpowiedniego akcesorium ma w tym przypadku ogromne znaczenie, dlatego, by móc cieszyć się spektakularnym rezultatem przeprowadzonych zabiegów, koniecznie dowiedz się więcej o polecanych produktach.

Pady polerskie – rodzaje i potencjał ich działania

Podział dostępnych na rynku padów polerskich nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Zakres przewidzianych działań determinuje strukturę padów, ich rozmiar, kształt, a także sposób działania. W największym skrócie oznacza to, że nie wystarczy bezmyślnie kupić pierwszego lepszego produktu i oczekiwać, że w stu procentach spełni on nasze potrzeby. Najprostszy i najbardziej oczywisty podział dotyczy materiałów, z których wykonane są pady do polerki.

 • Gąbki polerskie wykonane z pianki poliuretanowej to najpopularniejszy typ akcesoriów wykorzystywanych na praktycznie każdym etapie pracy z lakierem lub inną powierzchnią. Gąbki doskonale sprawdzają się w rękach zarówno profesjonalistów, jak i mniej doświadczonych entuzjastów auto detailingu.
 • Futra poleskie – świetne rozwiązanie przy usuwaniu głębokich zarysowań. Wyróżnia je dobra wentylacja i wyższa moc cięcia. Ze względu na dość agresywne działanie nie polecamy ich amatorom.
 • Filc polerski doskonale nadaje się do polerowania nielakierowanych elementów metalowych oraz kloszy reflektorów. Usuwa głębokie defekty z twardych powierzchni, aż do uzyskania perfekcyjnego rezultatu.
 • Pady z mikrofibry stosowane zazwyczaj do wykańczania powierzchni, zapewniają efekt idealnej gładkości i blasku.
 • Pady wełniane dedykowane do wszystkich powłok lakierniczych, dla nadawania połysku, doskonałe we współpracy z kosmetykami takimi jak mleczka polerskie.

Gąbki polerskie – podział ze względu na stopień twardości

Dokładne wykonanie polerki wieloetapowej zakłada wykorzystanie padów w kilku różnych odsłonach. Ich twardość pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu, który może wymagać dalszej obróbki lub być tym finalnym. Do konkretnych typów gąbek polerskich dedykowane są również kosmetyki o określonych właściwościach. Oto podstawowy podział gąbek polerskich.

 • Gąbki polerskie twarde stosuje się z najbardziej ściernymi pastami polerskimi. Dedykowane są do najgłębszych zarysowań, wyrównywania powłoki lakierniczej, wykonywania poprawek lakierniczych.
 • Gąbki polerskie średnie wykorzystywane do matowienia lakieru przed nadawaniem mu ostatecznego szlifu. Pad polerski tej klasy twardości doskonale współpracuje z uniwersalnymi pastami polerskimi i umożliwia przeprowadzenie jednoetapowej korekty lakieru „one-step”, podczas której usuniesz znaczne wady lakieru, uzyskując jednocześnie jego dobry wygląd, bez konieczności dalszych prac.
 • Gąbki polerskie miękkie przeznaczone są do wykańczania powierzchni przy użyciu lekkościernych past. Struktura pada pozwala na usuwanie najdrobniejszych rysek i ubytków lakieru oraz nadawania ostatecznego połysku z pomocą cleanerów, mleczek, past i wosków.

Pady do polerki – mocowanie

Efektywną polerkę wykonasz przy pomocy odpowiedniej maszyny polerskiej. Tylko solidnie i prawidłowo zamocowane pady gwarantują wygodne i bezpieczne manewrowanie, pielęgnację powierzchni z odpowiednią siłą docisku oraz dotarcie w trudniej dostępne miejsca.

 • Pad polerski na rzep mocowany jest do talerza / głowicy maszyny. To rozwiązanie umożliwia szybką i bezproblemową wymianę gąbki w praktycznie każdych warunkach. Pad polerski na rzep idealnie przylega do talerza. Zanim rozpoczniemy przygodę z polerką, warto zaopatrzyć się jednak w głowice o różnych średnicach, umożliwiające pracę z padami w dostosowanych do zakresu i przestrzeni prac rozmiarach.
 • Pad polerski na gwint wyposażony jest we własny talerz mocujący. Mocowanie zapewnia mocne trzymanie pada i umożliwia bezproblemowe korzystanie z akcesoriów różnej wielkości, bez konieczności zakupu dodatkowych elementów.

Pady polerskie – różne rozmiary

W zależności od zakresu przewidywanych prac niezbędne mogą okazać się pady polerskie w różnych rozmiarach. Duże powierzchnie obsługują pady do polerki o średnicy od 150 do nawet 180mm. Przestrzenie przy klamkach, słupki i inne trudno dostępne miejsca wymagają zastosowania mniejszych padów o średnicy np. 80mm. Do prac przy detalach najlepszym rozwiązaniem są pady polerskie o średnicy 50mm lub 35mm. Dobierz pad polerski w odpowiednim rozmiarze i przywróć doskonały wygląd karoserii oraz innych elementów Twojego samochodu szybko i wygodnie.

Pady do polerki – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Nieumiejętnie przeprowadzona polerka może prowadzić do znacznego pogorszenia wyglądu lakieru oraz poważnego uszkodzenia jego struktury. Warto dobrze zapoznać się z technikami kolejnych etapów polerowania oraz właściwie dobierać akcesoria. Gąbki polerskie to doskonałe rozwiązanie dla początkujących użytkowników. Ich powierzchnia podczas pracy jest jednak słabo wentylowana, co może doprowadzić do przegrzania i przypalenia lakieru. Podobnego efektu unikniemy, używając między innymi profilowanych padów polerskich, których budowa ogranicza ryzyko przegrzewania się preparatu i polerowanej powierzchni. Inaczej sprawa wygląda również w przypadku futer polerskich. Tu cyrkulacja powietrza przebiega znacznie efektywniej. W niedoświadczonych rękach zagrożeniem może okazać się jednak duża moc cięcia.

Pady polerskie, a maszyny polerskie

Wybór pada do polerowania nie jest jedynym, z jakim musimy zmierzyć się, planując kompleksową korektę lub odświeżenie lakieru. Zakładając wieloetapową pracę, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie polerki rotacyjnej. W tym trybie pracy możemy zastosować szeroki przekrój padów, od mocno tnących futer, po miękkie gąbki i tzw. pady finishowe używane w fazie wykończenia. Innym typem maszyny jest polerka Dual Action rekomendowana przez wielu ekspertów do odświeżania lakieru techniką One-Step. Do maszyn Dual Action polecamy gąbki z odprowadzającym ciepło  otworem środkowym, zapobiegającym przegrzaniu się urządzenia. Wiele zależy również od umiejętności oraz doświadczenia polerującego.

Pady do polerki – oferta naszego sklepu

Oferujemy różne rodzaje padów polerskich dostosowanych do wieloetapowej korekty lakieru. Produkty o różnej klasie twardości mocowane na rzep lub gwint umożliwiają zachowanie nowej powłoki lakierniczej w dobrym stanie na dłużej oraz przywrócenie utraconego blasku karoserii. Już teraz możesz wybrać najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom produkty znanych marek akcesoriów i chemii motoryzacyjnej. Polecamy najlepsze gąbki, pady i futra polerskie o różnych parametrach, kolorach i kształtach dedykowane do konkretnych powierzchni.

Pady polerskie marki Boll

Marka Boll prezentuje bardzo rozbudowaną gamę padów polerskich o różnym przeznaczeniu. Oferujemy:

 • Futra polerskie naturalne, wiązane oraz na rzep o średnicy 150 i 180mm umożliwiającej polerowanie sporych powierzchni aut osobowych oraz dostawczych
 • Gąbki polerskie w różnych kolorach mocowane na rzep i na gwint
 • Gąbki polerskie profilowane
 • Wełnianą tarczę do polerowania mocowaną na rzep

W asortymencie producenta oprócz padów sklasyfikowanych zgodnie z trzema podstawowymi stopniami twardości znalazły się gąbki o pośredniej ścieralności. Gąbki w różnych kolorach łatwiej rozpoznać i wybrać tę, której potrzebujemy na konkretnym etapie polerki.

Kolory padów polerskich Boll i klasyfikacja twardości:

 • Pad do polerki niebieski – super twardy, stosowany do wyrównywania powłoki lakierniczej oraz usuwania sporych wad lakieru
 • Pad polerski na rzep lub na gwint gąbka biała, zielona – twarda, zarezerwowana na poprawki lakiernicze, skutecznie usuwa brud i niedoskonałości powierzchni
 • Gąbka polerska żółta – średnio twarda, sprawdza się przy korekcie lakieru przy usuwaniu rys, zacieków oraz utlenionej powłoki
 • Pad do polerki pomarańczowy – średni, często stosowany w jednoetapowej korekcie, dla odświeżenia powierzchni, przywrócenia jej koloru i blasku
 • Pad polerski na rzep lub na gwint gąbka czarna – miękka, dedykowana do prac wykończeniowych i nadania powłoce ostatecznego połysku

Pady polerskie K2 Duraflex

Marka K2 przygotowała dla swoich klientów profesjonalne pady polerskie do wieloetapowej korekty lakieru. Typy poszczególnych produktów łatwo rozpoznać po kolorach. Wysoka jakość produktów przekłada się na doskonały wygląd polerowanej powłoki lakierniczej. W zależności od zakresu planowanych prac możemy wykorzystać pady o mocniejszej lub słabszej ścieralności. Każdy produkt użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem sprawdza się doskonale.

Rodzaje i kolory padów polerskich K2:

 • Mocnościerny pad polerski na rzep lub na gwint K2 Duraflex w kolorze niebieskim jest najbardziej agresywnym rozwiązaniem. Jego potencjał warto wykorzystać do usuwania mocnych rys oraz korekty starszej powłoki lakierniczej.
 • Średniościerna gąbka K2 Duraflex – pomarańczowa o uniwersalnym przeznaczeniu, świetnie poleruje i odświeża powłokę, zarówno starszych, jak i nowych lakierów.
 • K2 Duraflex pad polerski na rzep lub na gwint w kolorze białym dedykowany jest do lekkiej korekty lakieru, która zakłada jedynie usuwanie drobnych ubytków lub odświeżenie koloru.
 • Wykończeniowa czarna gąbka polerska Duraflex idealna do wydobycia blasku przy użyciu na przykład dobrej jakości wosku K2 Quantum.

Pady do polerki Rupes BigFoot

Gąbki do polerowania Rupes BigFoot produkowane są z wysokiej jakości pianki. Jej specjalna udoskonalona struktura zapewnia optymalną siłę polerowania przy jednoczesnym bardzo efektywnym rozpraszaniu gromadzącego się podczas pracy ciepła. Pady polerskie na rzep z łatwością przymocujesz do talerza i wymienisz, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Posiadamy pady polerskie Rupes w trzech kolorach:

 • Gąbka polerska Rupes BigFoot Coarse niebieska – do obróbki lakieru wymagającej mocno tnących materiałów.
 • Gąbka do polerki Rupes BigFoot Medium zielona – średnio tnąca struktura doskonale sprawdzi się w polerce wymagającej mniej agresywnych rozwiązań.
 • Pad polerski na rzep Rupes BigFoot Fine żółty – to lekko tnąca gąbka stosowana w pracach wykończeniowych.

Pady polerskie ADBL

Jedną z bardziej interesujących ofert padów polerskich przygotowała między innymi marka ADBL. W gamie wielu niezawodnych akcesoriów znajdziemy gąbki przydatne na różnych etapach prac polerskich kompatybilne z maszynami rotacyjnymi oraz typu Dual Action. Wybierz pad polerski na rzep dostosowany do danego etapu pracy. Polecamy:

 • Pad polerski na rzep ADBL Roller Hard Cut w kolorze niebieskim do agresywnej polerki powłoki lakierniczej.
 • Pad do polerki biały ADBL Roller Cut, z którego pomocą bez problemu usuniesz większe zadrapania i wady lakieru.
 • Gąbka polerska ADBL Roller Polish w kolorze żółtym do polerowania i wydobywania głębi koloru zmatowiałych powierzchni.
 • Pady polerskie ADBL Roller Soft Polish w kolorach czerwonym i pomarańczowym dedykowane do precyzyjnej polerki i usuwania drobnych zarysowań.
 • Gąbki polerskie ADBL Roller One Step pomarańczowa i czerwona, idealne do jednoetapowej korekty i odświeżenia powłoki lakierniczej.
 • Pad polerski na rzep czarny ADBL Roller Finish dedykowany do prac wykończeniowych.
 • Gąbka polerska zielona ADBL Roller Final Finish doskonała do zabezpieczania przygotowanej wcześniej powierzchni woskiem w różnej formie.

Pady i akcesoria polerskie – pozostałe produkty

Wszystkim, którym zależy na kompleksowym efekcie polerki różnych elementów pojazdu, proponujemy też zestaw trzech gąbek polerskich do felg marki AMiO. Stożkowa forma umożliwia precyzyjne manewrowanie oraz efektywną regenerację nawet starszych felg. Poszczególne kolory padów polerskich odpowiadają różnym stopniom ich twardości. Gąbki mogą być używane z wiertarkami lub wkrętarkami.

Zestaw zawiera:

 • Pad polerski pomarańczowy – miękki
 • Pad polerski niebieski – średni
 • Pad polerski żółty – twardy

W ofercie posiadamy również uchwyty mocujące na rzep Boll oraz talerz oporowy z otworami wentylacyjnymi ADBL Roller Backing Plate.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o padach polerskich oraz innych akcesoriach do mycia auta z naszego asortymentu, zachęcamy do kontaktu z konsultantem. Możesz też złożyć wizytę w naszym sklepie stacjonarnym w Katowicach.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij