Klucze do kół

Klucze do kół to jedne z istotniejszych elementów podstawowego wyposażenia samochodu. Na rynku praktycznych i niezawodnych narzędzi warsztatowych znajdziemy kilka rodzajów tego typu sprzętu, który bez problemu przechowywać możemy w przestrzeni bagażnika samochodowego. Jednym z popularniejszych typów akcesoriów są klucze do odkręcania kół ręczne, których cena nie przekracza zwykle kilkunastu złotych. Rekomendujemy modele z dłuższym ramieniem, wygodniejsze w eksploatacji i bardziej efektywne. W ich przypadku zastosowanie odpowiedniej dźwigni umożliwia odkręcenie nawet najbardziej opornych śrub na kołach. W bogatej gamie tych kluczy wyróżniamy krzyżakowe i fajkowe, różniące się między sobą kształtem.

Innym typem narzędzi są klucze teleskopowe z grzechotką stanowiące zmodyfikowane odmiany wyżej opisywanych akcesoriów. Odsłony teleskopowe charakteryzują się regulowaną długością ramienia, natomiast klucze z grzechotką wyposażono w mechanizm zapadkowy ułatwiający obracanie. Popularnym rodzajem sprzętu są klucze dynamometryczne, które umożliwiają kontrolę nakładu siły potrzebnej do odkręcenia koła i zmniejszenie ryzyka jego uszkodzenia. Z chwilą osiągnięcia odpowiedniego momentu dokręcenia klucz dynamometryczny wydaje charakterystyczny dźwięk. W ofercie naszego sklepu posiadamy ręczne klucze do kół fajkowe, krzyżakowe i teleskopowe marek Stanmot i AMiO.

Klucz do kół – dlaczego jest tak przydatnym narzędziem?

Wielu kierowców dobrze zna sytuacje, w których przyszło im awaryjnie wymieniać koło. Znaczna część posiadaczy aut dokonuje też samodzielnie sezonowej wymiany opon. Wykonanie tych czynności wymaga zaopatrzenia się w odpowiednie narzędzie, jakim jest klucz do kół. Właściwy sprzęt to podstawa komfortowej i efektywnej pracy. Dobrze przykręcone koła wpływają na bezpieczeństwo jazdy, dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii. Serwis opon wymaga precyzji, którą gwarantują solidne i ergonomiczne klucze do odkręcania i dokręcania kół.

W zależności od zaawansowania prac oraz stopnia ich trudności konieczne może być zastosowanie różnych kluczy. Każdy samochód w fabrycznym wyposażeniu posiada dedykowane narzędzie pozwalające na wykonanie podstawowych prac serwisowych lub w sytuacji awaryjnej. Niestety wielokrotnie kierowcy przekonywali się, że podobny rodzaj sprzętu realizuje się w ograniczonym zakresie, a znacznie bardziej funkcjonalną opcją jest zakup narzędzia o większych możliwościach. Na rynku dostępne są różnego rodzaju klucze do kół. Wybór najlepszego akcesorium zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

W naszym katalogu prezentujemy klucze do kół przystosowane do odkręcania śrub o różnej średnicy. W zależności od typu akcesoria mogą obsługiwać elementy o różnych wielkościach lub być dedykowane jedynie do konkretnego rozmiaru śrub. Polecamy klucze krzyżakowe, fajkowe z praktycznym zakończeniem przeznaczonym do podważania oraz klucze teleskopowe.

Klucze do odkręcania kół – z jakich materiałów zostały wykonane

Solidnie wykonany klucz do kół poradzi sobie z odkręceniem najbardziej opornej śruby. Warto stawiać na produkty dobrej jakości. Mocne tworzywa zapobiegają odkształcaniu się pierwotnej formy klucza, dzięki czemu nawet pod dużym naciskiem narzędzie nie ulega uszkodzeniu. Nasze propozycje doskonale sprawdzają się jako profesjonalny sprzęt wykorzystywany nie tylko podczas prac w przydomowym garażu, ale i świetnie uzupełnią wyposażenie warsztatu czy serwisu. Najlepszej jakości stal nierdzewna zapewnia wysoką odporność kluczy na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, umożliwiając jednocześnie ich długie i bezawaryjne użytkowanie. Klucze teleskopowe wyposażone są w antypoślizgowe rączki ułatwiające uchwyt.

Klucze do kół – co wyróżnia produkty z naszej oferty?

Klucze do odkręcania kół dostępne w naszej ofercie to solidne konstrukcje o rozmiarach umożliwiających szybkie i bezproblemowe działania naprawcze w nawet mniej sprzyjających warunkach. Oferujemy klasyczne akcesoria w formie fajki, a także rewelacyjne klucze teleskopowe i klucze krzyżakowe, które bez problemu przechowacie w przestrzeni bagażnika. Dobrej jakości sprzęt warsztatowy warto mieć przy sobie w każdej drogowej sytuacji, dlatego składane konstrukcje teleskopowe stanowią bardzo popularną i często wybieraną alternatywę. Klucze krzyżakowe gwarantują skuteczne wykonanie wielu napraw, związanych nie tylko z wymianą koła. Cztery końcówki służą do odkręcania śrub o różnej średnicy. Jeden klucz krzyżakowy to wiele możliwości, z których możesz skorzystać Ty lub inny kierowca w potrzebie.

Klucze do odkręcania kół dostępne w naszym katalogu stanowią bardzo korzystną cenowo ofertę, z której skorzystało już wielu kierowców. Jeśli chcesz dobrać właściwy rodzaj narzędzia do Twojego samochodu bądź planujesz doposażyć swój warsztat, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz gwarancję na każdy sprzedany klucz do kół.

Klucze do odkręcania kół – jakie akcesoria znajdziesz w naszym katalogu?

Kierowcy mają obecnie do wyboru różne rodzaje kluczy, które skutecznie zastąpią fabryczne, niekoniecznie funkcjonalne elementy wyposażenia ich samochodów. Z praktycznego punktu widzenia klucze do kół, które dostaliśmy wraz z zakupem auta, często są zwyczajnie za krótkie, by ich użytkowanie było wygodne bądź efektywne. Są to narzędzia przystosowane do awaryjnych napraw, za pomocą których dokręcisz mocowanie z odpowiednią siłą, nie uszkadzając go. Trudności pojawiają się jednak w przypadku mocno dokręconych lub zapieczonych śrub. Ich usunięcie wymaga użycia solidniejszego sprzętu. Z dostępnością odpowiednich akcesoriów nie ma jednak problemu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rozwiązania standardowe, czy potrzebujesz nieco bardziej zaawansowanej opcji.

Klasyczne klucze do odkręcania kół

Najprostszym typem akcesoriów są tzw. klucze do odkręcania kół fajkowe. Odpowiednio wygięte narzędzia dostosowane są do odkręcania śrub o konkretnej średnicy. Warto wybierać klucze do kół z długą rączką, które gwarantują pewne oparcie zarówno podczas odkręcania, jak i dokręcania mocowania. W naszym asortymencie posiadamy niezawodne, wykonane z solidnej stali klucze do kół marki AMiO w rozmiarze 17 i 19mm.

Klucz krzyżakowy – jedno narzędzie, wiele możliwości

Klucze krzyżakowe to rodzaj elementów o charakterystycznej budowie. Dwa skrzyżowane ze sobą klucze tworzą jedno solidne narzędzie, za pomocą którego odkręcisz śruby w czterech rozmiarach. Dobrej jakości akcesoria sprawdzą się zarówno jako podstawowe wyposażenie samochodów, jak i sprzęt wulkanizatora czy mechanika. Polecamy dostępne w naszej ofercie klucze krzyżakowe firmy Stanmot.

  • Klucz krzyżakowy do kół o końcówkach w rozmiarach 17, 19, 21 i 23mm to klasyczna opcja z nasadkami sześciokątnymi obsługującymi wyposażenie większości poruszających się po naszych drogach samochodów osobowych. Krzyżowa konstrukcja ułatwia odkręcenie nawet bardziej opornych elementów oraz optymalną siłę ich ponownego dokręcenia. Jeśli podejmujesz się samodzielnej sezonowej wymiany kół w swoim samochodzie, klucz krzyżakowy Stanmot będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
  • Klucz krzyżakowy do kół z dodatkowym wzmocnieniem gwarantuje pewność i pomyślność wszystkich działań serwisowych. Sześciokątne nasadki w rozmiarach 17, 19, 21, 23mm bez problemu precyzyjnie dopasowują się do kształtu danej śruby. Klucz krzyżakowy Stanmot możesz wykorzystać również do innych prac naprawczych. Nitowana podwójna blacha stalowa wzmacnia konstrukcję, sprawiając, że jest ona bardziej odporna na obciążenia dynamiczne i związane z nimi uszkodzenia mechaniczne. Potrzebujesz solidnych narzędzi? Wybierz klucz krzyżakowy marki Stanmot.

Klucz teleskopowy do kół

Klucz teleskopowy to zdecydowanie jedno z bardziej funkcjonalnych rozwiązań, które zapewnia wysoki komfort pracy oraz osiągnięcie jej szybkich i zadowalających rezultatów. Niewątpliwą zaletą tego typu akcesoriów jest ich składana konstrukcja. Klucz teleskopowy rozkłada się do rozmiarów umożliwiających bezproblemową eksploatację w różnych, nawet mniej sprzyjających okolicznościach oraz ekspresowe złożenie sprzętu i wygodne jego przechowywanie w nawet niewielkiej przestrzeni bagażnika. Sprawdź jakie możliwości oferują dostępne w naszej ofercie klucze teleskopowe do kół marki Stanmot dostępne w dwóch wersjach.

Klucze teleskopowe Stanmot po rozłożeniu osiągają długość do 50cm. Ich rękojeść zabezpieczona została antypoślizgowym materiałem, który stabilizuje uchwyt, umożliwiając jednocześnie łatwe i szybkie odkręcenie śrub.

Klucze do kół - jakie inne rodzaje narzędzi dostępne są na rynku?

Popularnym rodzajem narzędzi warsztatowych są klucze dynamometryczne. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest między innymi do dokręcania śrub w kołach z uzyskaniem właściwego momentu, czyli wartości określającej optymalną siłę połączenia nakrętki z kołem. Systematycznie powtarzane działania w obrębie wymiany opon powodują wyrabianie się elementów mocowania, dlatego istotne jest dokręcanie ich z odpowiednim momentem. Najczęściej zalecaną wartością dokręcania śrub jest 110-140Nm. Dokładną informację odnoszącą się do danego modelu pojazdu znajdziemy w instrukcji producenta.

Klucz dynamometryczny zapewnia precyzyjne dokręcenie elementów mocujących koło, jednak jego obsługa wymaga znajomości pewnych podstawowych zasad. Zaleca się przekręcanie rękojeści jedynie do określonego położenia. O uzyskaniu właściwego momentu informuje charakterystyczny dźwięk. Przekręcanie klucza po „kliknięciu” może spowodować jego uszkodzenie. Dla zachowania pełnej sprawności precyzyjnego narzędzia konieczne jest przechowywanie go w pozycji neutralnej. W tym celu po dokręceniu śrub przestawiamy klucz dynamometryczny na najniższą wartość momentu, luzując tym samym sprężynę. Dzięki temu nawet często eksploatowany klucz dynamometryczny posłuży nam długi czas.

Dostępne na rynku klucze dynamometryczne różnią się między sobą zakresem regulacji siły. Najbardziej optymalną opcją w przypadku prac związanych z wymianą opon jest klucz dynamometryczny pracujący w przedziale od 50 do 200 Nm. Wybierając odpowiedni klucz dynamometryczny warto sprawdzić certyfikat jego kalibracji. Dobrej jakości sprawny sprzęt to gwarancja udanych działań serwisowych.

Wśród wielu dostępnych na rynku opcji wymienić należy również klucze do odkręcania kół udarowe oraz przystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych, aut dostawczych, maszyn rolniczych oraz terenowych klucze do kół przekładniowe. Narzędzia są w stanie osiągnąć wyższą wartość momentu obrotowego, umożliwiając odkręcenie nawet bardziej problematycznych śrub.

Klucze do odkręcania kół – opinie naszych klientów

Kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup kluczy dostępnych w naszej ofercie, podkreślają ich funkcjonalność i trwałość. Solidne i bardzo precyzyjne narzędzia znajdują zastosowanie w wielu pracach warsztatowych. Użytkownicy doceniają ergonomiczny kształt akcesoriów oraz łatwość przechowywania ich w nawet niewielkiej przestrzeni. Lekkie i poręczne klasyczne klucze do odkręcania kół, wielozadaniowe klucze krzyżakowe oraz nowoczesne klucze teleskopowe stanowią skuteczne wsparcie mechaników i kierowców w sezonowych oraz awaryjnych działaniach serwisowych.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij