Klaksony

Klaksony stanowią istotne elementy podstawowego wyposażenia samochodu, które w realny sposób wpływają na bezpieczeństwo jazdy we wzmożonym ruchu ulicznym. Obecność klaksonu w aucie regulowana jest przepisami prawa, które stanowi, iż każdy poruszający się po drogach pojazd musi być wyposażony w element generujący sygnał dźwiękowy. Dopóki oryginalne fabryczne klaksony nie ulegną awarii, większość kierowców nie myśli o wymianie ich na nowe. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy ta wymiana okazuje się niezbędna. Głównym objawem uszkodzenia klaksonu jest słaba moc wydawanych przez niego dźwięków. Jeśli często poruszacie się po terenach o dużym natężeniu hałasu charakterystycznym dla wielkich miast, placów budowy czy fabryk, oryginalne klaksony mogą okazać się niewystarczające i warto zastanowić się nad wymianą ich na mocniejsze.

Wymiana klaksonu powinna odbywać się według następującego schematu. Po pierwsze wymontowujemy nakładkę przedniego zderzaka i odinstalowujemy oryginalny klakson ze wspornikiem. Następnie montujemy nowe urządzenie, wykonując połączenie elektryczne właściwe dla danego zestawu. Podłączamy nowy klakson złączami elektrycznymi i wpinamy bezpiecznik do skrzynki. Ostatnim etapem jest wykonanie testu nowego klaksonu. Jeśli nosicie się z zamiarem kupna nowego sprzętu, który sprawi, że wasz samochód będzie wydawał sygnały dźwiękowe o odpowiedniej mocy, sprawdźcie dostępną w naszym sklepie ofertę klaksonów marki Carmotion.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij