Wczytuję dane...

Kamery cofania

Kamery cofania umożliwiają sprawne i bezpieczne parkowanie samochodu tyłem nawet na zatłoczonym parkingu. Jest to manewr, który może sprawić trudność nawet doświadczonemu kierowcy. Producenci samochodów zauważyli potrzebę stosowania kamer cofania i w wielu modelach urządzenie takie montowane jest fabrycznie. Co jednak, gdy mamy starsze auto?

Kamery cofania są możliwe do zamontowania w samochodach pozbawionych tego udogodnienia. Bez większego problemu można je dokupić i zainstalować np. w ramce tablicy rejestracyjnej lub na zderzaku. Od tego momentu nawet najcięższe manewry staną się dużo łatwiejsze.

Kamery cofania mają dość prostą konstrukcję: zasadniczy element to układ optyczny z czułym na światło czujnikiem. Obraz obszaru znajdujący się za tylnym zderzakiem jest przesyłany na ekran LCD zainstalowany na desce rozdzielczej. Dodatkowo na ekranie tym mogą być wyświetlane wirtualne, dynamiczne linie parkowania. Podczas cofania kierowca jest w stanie widzieć przeszkodę, co daje mu możliwość odpowiedniego reagowania.

 

W sklepie dwr.com.pl oferujemy dobrej klasy kamery cofania znanej marki AMiO, które nadają się do montowania na zderzaku, w ramce tablicy rejestracyjnej lub w jej oświetleniu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów