Bezprzewodowe czujniki parkowania

Starając się doposażyć swoje samochody, kierowcy często instalują w nich nowoczesne systemy wspomagające jazdę, do których kanonu należą już czujniki parkowania. Niewielkich rozmiarów, odpowiednio rozmieszczone urządzenia przesyłają sygnał o zbliżającym się niebezpieczeństwie, stanowiąc skuteczne wsparcie kierowcy przy wykonywaniu podstawowych manewrów drogowych. System działa w oparciu o zasadę przewodzenia fal ultradźwiękowych i ułatwia cofanie oraz parkowanie pojazdem, zwłaszcza na zatłoczonej ulicy lub w miejscach gorzej oświetlonych. Jedną z bardziej funkcjonalnych opcji tego typu oprzyrządowania są bezprzewodowe czujniki parkowania. Brak dodatkowych przewodów łączących urządzenie centralne z wyświetlaczem optymalizuje proces montażu.

W naszym asortymencie posiadamy bezprzewodowe czujniki parkowania na tył z wyświetlaczem i buzzerem marki EinParts Automotive. Zestaw zawiera cztery sensory do zamontowania we wszystkich typach pojazdów, w których nie zastosowano fabrycznej instalacji lub otworów w rozmiarze niepasującym do oferowanych elementów. Udostępniamy czujniki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i srebrnym komponujących się z odcieniem karoserii Twojego samochodu.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów. Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

W jakich sytuacjach przydają się bezprzewodowe czujniki parkowania na tył i przód pojazdu?

Bezprzewodowe czujniki parkowania to dodatkowy element wyposażenia, na montaż którego decyduje się coraz więcej kierowców. Tym, co przesądza o ich popularności, jest przede wszystkim optymalizacja jakości wykonywania manewrów drogowych takich jak cofanie oraz parkowanie. W zasadzie każdy, kto podejmuje się prowadzenia samochodu, powinien wykonać te manewry bez większych problemów. Biorąc jednak pod uwagę zagęszczenie ruchu oraz inne okoliczności drogowe, okazuje się, że nawet doświadczeni kierowcy mogą potrzebować w tym zakresie wsparcia automatycznych systemów wspomagania. Problem pojawia się zazwyczaj w przypadku samochodów o większych gabarytach, w których nie jesteśmy w stanie dostrzec przestrzeni za pojazdem oraz realnie ocenić możliwości manewrowania. Boczne lusterka nie zapewniają wtedy niezbędnego wsparcia. Trudności w ocenie sytuacji za autem mogą pojawić się również na ciasnych podziemnych parkingach oraz w warunkach ograniczonej widoczności, na przykład podczas cofania po zmroku. W podobnych okolicznościach sprawdzają się bezprzewodowe czujniki parkowania montowane na tył auta.

Na rynku dostępne są również bezprzewodowe czujniki na przód. Ich obecność pozwala rozszerzyć zakres odbieranych sygnałów oraz zminimalizować ryzyko stłuczki przodem auta w przypadku, gdy kierowca skupi się jedynie na obserwacji przestrzeni za samochodem. Zestaw bezprzewodowych czujników cofania na tył i przód pozwala na bezpieczne wykonanie manewru, bez obaw o uszkodzenie samochodu, czy stworzenie groźnej sytuacji drogowej.

Bezprzewodowe czujniki parkowania na tył i przód – jak korzystać z nich rozsądnie?

Wyposażanie auta w nowoczesne systemy wspomagające stanowi obecnie wśród kierowców bardzo popularną praktykę. Działanie takie przynosi sporo korzyści, jednak niesie za sobą również ryzyko rozleniwienia i osłabienia koncentracji podczas prowadzenia pojazdu. Ważne, by wykorzystując czujniki cofania, włączyć myślenie i w stu procentach zaangażować swoją czujność. Nawet najwyższej klasy urządzenie może w pewnych sytuacjach wysyłać błędne informacje. Źle ustawione sensory na tył mogą przeoczyć niewielkich rozmiarów słupek czy wyższy krawężnik. Sporym problemem jest również zanieczyszczenie elementów, dlatego istotny aspekt efektywnej eksploatacji stanowi ich regularna pielęgnacja. Zalegający na czujnikach brud może zakłócić odbiór sygnału lub błędnie określić odległość od przeszkody znajdującej się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Częstym problemem w odczytach przednich czujników parkowania jest zbyt bliska odległość samochodów przy postoju w korku. Niezależnie od tego, w jakim stopniu wyposażymy nasz pojazd w systemy wspomagające, nigdy nie powinniśmy tracić kontroli i ufać im bezwarunkowo.

Bezprzewodowe czujniki parkowania – zasada działania

Uniwersalny zestaw bezprzewodowych czujników cofania to doskonałe narzędzie wspomagające kierowcę zawsze wtedy, gdy warunki atmosferyczne lub drogowe utrudniają prawidłowe i bezpieczne wykonywanie manewrów cofania lub parkowania. Zasada ich działania opiera się na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, które odbijają się od przeszkody i przekazują sygnał ostrzegawczy. Czujniki wysyłają fale o wysokiej częstotliwości. Czas ich powrotu do odbierającej sygnał centrali oznacza odległość samochodu od ewentualnej przeszkody. Kierowca odczytuje dane na wyświetlaczu montowanym najczęściej na desce rozdzielczej. W przypadku czujników parkowania na tył marki EinParts, oprócz konkretnych wartości liczbowych, do dyspozycji mamy również oznaczoną kolorami skalę prezentującą zakres odległości. Zielony oznacza, że pojazd znajduje się od 2,5 do 1,6 metra od przeszkody, żółty od 1,5 do 0,4m, czerwony od 0,3 do 0,0m. Zestaw wyposażony jest również w sygnalizator dźwiękowy tzw. buzzer emitujący jasne sygnały w związku ze zbliżającym się niebezpieczeństwem kolizji. Montaż i obsługa bezprzewodowych czujników parkowania nie są skomplikowane. Instalacji urządzenia można dokonać we własnym zakresie. Na naszym blogu znajdziecie kompleksowy poradnik, z którego dowiecie się, jak zrobić to szybko i skutecznie.

EinParts Automotive – nowoczesne akcesoria do Twojego samochodu

EinParts to marka innowacyjnych rozwiązań w zakresie doposażania samochodów zarówno starszej, jak i nowej generacji. Firma obecna jest na rynkach kilkunastu krajów świata, prezentując precyzyjnie dobrany świetnej jakości asortyment oraz wysoki standard usług. Testowane i dopracowywane w nowoczesnych laboratoriach produkty realizują oczekiwania odbiorców pod względem funkcjonalności i trwałości, ale i niebanalnej stylistyki. W ofercie marki znajdziecie między innymi tradycyjny i nowoczesny asortyment oświetlenia samochodowego, wycieraczki do szyb, systemy wspomagające parkowanie oraz siłowniki gazowe. Działalność produkcyjna firmy oraz dostarczanie klientom najlepszych akcesoriów do auta oparte zostały na filozofii idealnej relacji dobrej jakości artykułów do ich przystępnej ceny. Firma tworzy nowoczesny design, wprowadza innowacyjne technologie, korzysta z najlepszych i najtrwalszych materiałów oraz zachowuje standardy ekologiczne, czym wyraźnie zaznacza swoją obecność na globalnym rynku automotive.

Interesującą propozycją EinParts Automotive są bezprzewodowe czujniki parkowania odpowiadające na potrzeby współczesnych kierowców w zakresie szybkiego i bezproblemowego montażu oraz najwyższej skuteczności informowania i ostrzegania kierowców o zbliżającym się niebezpieczeństwie podczas wykonywania manewrów cofania i parkowania.

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowe czujniki parkowania EinParts?

Zestaw bezprzewodowych czujników parkowania EinParts to przede wszystkim wygoda w zakresie instalacji. Centrala bezprzewodowo łączy się z wyświetlaczem, co ogranicza do minimum konieczność zastosowania niezbędnego okablowania jedynie przy podłączaniu sensorów. Łączenie na zasadzie plug&play znacznie przyspiesza czynności związane z efektywnym montażem systemu. Wysokiej jakości materiały gwarantują trwałość i wydajność urządzenia. Dodatkowe udogodnienie stanowią rozkręcane czujniki na tył wzorowane na elementach wykorzystywanych w fabrycznym wyposażeniu. Konstrukcja sensora pozwala na szybką instalację oraz łatwą wymianę uszkodzonego elementu. Wyjmowany ze zderzaka czujnik wystarczy rozkręcić i wymienić na nowy. Sensory nie odstają od płaszczyzny zderzaka, a ich forma pozwala na precyzyjną korektę kąta nachylenia względem podłoża.

Bezprzewodowe urządzenie asystujące podczas parkowania posiada estetyczny wyświetlacz, który dobrze prezentuje się we wnętrzach różnych pojazdów. Wyraźny wskaźnik odległości informuje, jak daleko nasz samochód znajduje się od ewentualnej przeszkody. Zestaw posiada również głośnik, który sygnalizuje o zbliżającym się zagrożeniu i możliwej kolizji.

Bezprzewodowe czujniki cofania na tył EinParts – opinie na temat produktów

Dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie bezprzewodowe czujniki parkowania montowane na tył pojazdu marki EinParts to wybór wielu kierowców, dla których liczy się precyzja i komfort prowadzenia pojazdu.  Ograniczona do niezbędnego minimum ilość podzespołów przekłada się na łatwość i szybkość montażu. Użytkownicy podkreślają, że poszczególne elementy doskonale ze sobą współpracują i są przystosowane, by jak najlepiej spełniać swoje zadanie i odpowiadać na indywidualne oczekiwania kierowców. W opiniach często poruszane są kwestie estetyki samych czujników. Białe elementy można przemalować na dowolny kolor lakieru. Kolorowe sensory dopasowują się do żywych barw karoserii zarówno starszych, jak i nowoczesnych aut. Na podkreślenie zasługuje również fakt uniwersalności urządzenia, które można wykorzystać w różnych typach samochodów, w których system ten nie pojawił się fabrycznie. Zestaw czujników parkowania EinParts to homologowany sprzęt sprawdzający się w różnych warunkach atmosferycznych oraz działający w skrajnym przedziale temperatur od -30 do +80°C. Doskonała odporność oraz właściwości zastosowanych materiałów gwarantują niezawodność i trwałość obliczoną na długi okres eksploatacji wyposażenia.

Jeśli parkowanie w zatłoczonym mieście sprawia Ci problemy lub jeździsz autem, w którym widoczność z tyłu pojazdu jest znacznie ograniczona, postaw na bezprzewodowe czujniki cofania. Posiadamy doskonałe produkty w przystępnych cenach. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru, montażu oraz efektywnej eksploatacji urządzeń.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij