Odrdzewiacze

Odrdzewiacze, czyli preparaty do usuwania rdzy mogą działać na różne sposoby. Ich głównym zadaniem jest pozbycie się nieestetycznego nalotu, niemniej jednak, jeśli ten dokonał już na materiale większych uszkodzeń, środek odrdzewiający nie zregeneruje powierzchni docelowej, a jedynie przygotuje ją pod dalsze prace. Odrdzewiacze wykorzystują reakcje chemiczne, w wyniku których korozja oddziela się od podłoża i ulega rozpuszczeniu.

Odrdzewiacze profesjonalne stosuje się przede wszystkim zgodnie z zaleceniami zawartymi w opisie producenta. Wszelkie odstępstwa od reguł opisanych w instrukcji mogą sprawić, że preparaty nie spełnią swojej funkcji lub uszkodzą powierzchnię, na której zostały rozprowadzone. Skład odrdzewiaczy powoduje co prawda usuwanie ognisk rdzy na metalu, jednak może działać niszcząco na inne materiały. Stosując odrdzewiacze, pamiętajmy, że proces odrdzewiania nie może opierać się jedynie na chemii. W praktyce często pracę nad skorodowanym podłożem zaczynamy od zeszlifowania większych ognisk korozji. Odrdzewiacze w sprayu zazwyczaj nie są w stanie zastąpić profesjonalnego środka na korozję. Ich głównym zadaniem jest ochrona powierzchni. Nie zapominajmy też, że silne odrdzewiacze usuwają warstwę ochronną metalu, którą w takiej sytuacji należy ponownie nanieść na oczyszczony materiał. W sprzedaży posiadamy odrdzewiacze usuwające rdzę oraz takie, które zapobiegają jej powstawaniu. Wypróbuj preparaty marek Ate, K2, Boll, Textar czy Holts.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij