Żarówki samochodowe LED

Żarówki LED stanowią nowoczesną i bardzo modną ostatnio alternatywę dla halogenów i ksenonów. Kierowcy decydują się na montaż tego typu oświetlenia, ponieważ jest ono bardziej wydajne przy jednoczesnym mniejszym obciążeniu dla alternatora. Czas ich eksploatacji jest prawie 25 razy dłuższy niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Wielu docenia również względy estetyczne światła emitowanego przez żarówki LED. Jasna intensywna wiązka dobrze oświetla drogę i nie oślepia innych kierowców. Światło LED jest zbliżone do dziennego, co zwiększa komfort jego postrzegania. Akcesoria doskonale oświetlają też wnętrze pojazdu, tworząc w nim przyjemną atmosferę.

Żarówki są gotowe do użytku zaraz po włączeniu. Nie potrzebują czasu na rozgrzanie, co ma ogromne znaczenie dla odpowiednich reakcji kierowcy, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. W naszym sklepie przygotowaliśmy między innymi ofertę LED-owych odpowiedników najpopularniejszych żarówek halogenowych typów H1, H3 i H7, stosowanych w reflektorach głównych pojazdu, H4  z jednoczesną funkcją świateł krótkich i długich, a także żarówek o symbolach W i P wykorzystywanych w kierunkowskazach, światłach pozycyjnych, obrysowych, stop oraz wewnętrznym oświetleniu pojazdu. Dostępne u nas żarówki D1R, D1S, D3R i D3S mogą zastąpić z kolei oświetlenie ksenonowe. Polecamy sprawdzone akcesoria renomowanych producentów takich jak Osram, Philips, Vision, Tungsram, EinParts, AMiO i Narva.

Jak bezpiecznie użytkować żarówki samochodowe LED? Kilka wskazówek

Coraz większe grono kierowców decyduje się na wymianę swojego tradycyjnego oświetlenia w samochodzie na nowoczesne rozwiązania LED. Tym bardziej. że rzeczywiście mają one sporo zalet. Testy wykazały, że dwa halogeny zużywają 110 W energii elektrycznej, podczas gdy żarówki LED jedynie 10 W. Dobrej jakości produkty dają nawet o 250% jaśniejsze światło niż ich odpowiedniki w tradycyjnych technologiach. Dane te przekonują zatem o sporych korzyściach użytkowania żarówek LED. Czy wiemy jednak, jak robić to prawidłowo?

Niezbędny system chłodzenia

Okazuje się, że nie wystarczy wykręcenie i wkręcenie żarówki. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest budowa reflektora. Konstrukcja przystosowana do LED-owego źródła światła powinna być wyposażona w specjalny rozbudowany układ chłodzący. Żarówki typu LED nagrzewają się od tyłu, a nie od strony elementy świetlnego.

Magistrala CAN-BUS

Do prawidłowego działania żarówek LED, które zastąpiły tradycyjne formy oświetlenia w samochodzie, niezbędna jest również magistrala CAN-BUS. Służy ona wymianie danych między modułami elektronicznymi pojazdu. W przypadku nieprzewidzianych przez producenta pojazdu ingerencji urządzenie zapobiegnie powstaniu błędów i przesyłaniu informacji o nich do komputera pokładowego.

Stabilizacja napięcia

Ważnym dodatkiem do nowego zestawu żarówek LED-owych może okazać się stabilizator napięcia, którego zadaniem jest eliminacja ewentualnych jego skoków bądź spadków oraz zapobieganie przepalaniu się diod.

Żarówki samochodowe LED – jakich producentów polecamy?

Jakość żarówek to jedna z podstawowych wytycznych podczas ich wyboru. Podzespoły te nie różnią się pod tym względem od innych ważnych części pojazdu. Niesprawdzone produkty mogą okazać się mało wydajne, a ich użytkowanie niekomfortowe czy nawet niebezpieczne. Producenci, których żarówki posiadamy w naszym sklepie, cieszą się dużym uznaniem w branży, prezentując asortyment o doskonałych właściwościach, testowany w różnych warunkach, trwały i niezawodny.

Żarówki LED Osram

Obecny od wielu lat na rynku motoryzacyjnym Osram prezentuje szeroką ofertę żarówek LED, w której każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Produkty o różnych parametrach można dobierać pod kątem ewentualnej wymiany z żarówek halogenowych. Producent dostarcza pełną gamę akcesoriów z możliwością zamontowania ich w reflektorach głównych pojazdu, kierunkowskazach, światłach pozycyjnych oraz jako dodatkowe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne.

Dostępne w ofercie naszego sklepu żarówki Osram LEDriving są w pełni kompatybilne montażowo z trzonkiem elementu, który zastępują, dlatego ich wymiana odbywa się na prostej zasadzie plug and play. Produkty tej serii emitują jasne światło poprawiające widoczność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Żarówki LEDriving nie zmieniają barw elementów otoczenia, zachowując i wiernie oddając ich wyraziste szczegóły.

W asortymencie sklepu posiadamy też światła do jazdy dziennej LED oraz adaptery CAN-BUS marki Osram.

Żarówki LED Philips

Wysokiej jakości żarówki LED marki Philips dostępne są w wielu odsłonach. Każdy produkt charakteryzuje się dużą wydajnością i doskonałą jakością świecenia. Producent udostępnia akcesoria do lampek wewnętrznych i zewnętrznych reflektorów pojazdu.

Żarówki LED Philips Ultinon posiadają temperaturę barwową nawet do 6200 K. Ich zbliżone do dziennego światło zapewnia wyjątkowy komfort podróżowania w różnych warunkach.

Produkty LED Ultinon Pro5000 nadają się do większości typów pojazdów i emitują światło o 160% jaśniejsze od standardowego. Efekt o 250% jaśniejszy gwarantują z kolei żarówki LED Ultinon Pro9000, a bielsze światło to znacznie szybsze i pewniejsze reakcje kierowców. Chipy Lumides TopContact LED zapewniają wydajność wyróżniającą akcesoria na tle konkurencyjnych rozwiązań.

Żarówki LED Philips X-TremeUltinon stworzone zostały w oparciu o technologię Luxeon i osiągają temperaturę barwową do 6500 K. Strumień jaśniejszego o 200% światła gwarantuje pełną kontrolę otoczenia nawet podczas długich, wyczerpujących nocnych podróży. System SafeBeam skupia wiązkę światła w taki sposób, by nie oślepiała ona innych kierowców i nie powodowała niebezpiecznych sytuacji drogowych.

W ofercie sklepu posiadamy również pierścienie do instalacji żarówek LED Philips.

Żarówki LED Tungsram

Wykorzystywane jako zamienniki dla halogenowych akcesoriów żarówki LED Tungsram przeznaczone są do różnych typów wewnętrznego i zewnętrznego oświetlenia pojazdu. Żarówki Megalight LED dostępne w wielu odsłonach gwarantują spektakularne wrażenia estetyczne oraz lepsze postrzeganie ewentualnych przeszkód. Produkty Tungsram charakteryzuje wydłużona żywotność oraz energooszczędność.

Żarówki LED Narva

Produkty Narva emitują wyjątkowo mocne białe światło zmieniające nie tylko jakość postrzegania otoczenia, ale i wygląd samego pojazdu. Kolejne typy żarówek LED Narva Range Performance przystosowane są do zamontowania w lampach przednich oraz jako dodatkowe źródła światła. Akcesoria zachowują doskonały stosunek dobrej jakości do przystępnej ceny i są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku wymiany tradycyjnego rodzaju oświetlenia na nowoczesne.

Żarówki LED EinParts

Prezentujemy bogatą gamę żarówek LED EinParts z możliwością zastosowania między innymi w światłach do jazdy dziennej. Akcesoria świecą jasną intensywną barwą. Żarówki LED jako światła do jazdy dziennej z kierunkowskazami dostępne są w dobrze pomyślanych zestawach z magistralą adaptacyjną CAN-BUS.

Żarówki LED Vision

Producent przewiduje szeroką możliwość zastosowania żarówek LED marki Vision, od świateł postojowych, przez kierunkowskazy, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, po lampki wewnątrz auta. Wszystkie akcesoria cechuje znacznie obniżony w stosunku do tradycyjnych rozwiązań pobór mocy oraz wydłużona żywotność.

Żarówki LED AMiO

AMiO przedstawia ofertę niezawodnych żarówek typu LED z powodzeniem zastępujących halogenowe i ksenonowe akcesoria. Różne typy żarówek doskonale sprawdzą się zarówno w reflektorach głównych pojazdu, jak i  w dodatkowym oświetleniu wewnętrznym. Żarówki serii LED Headlight CX, S+, RS+, SX oraz BF to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić stylistykę pojazdu, podnosząc jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Nowoczesne technologie HQ LED, COB oraz Philips Lumileds Z ES gwarantują bezproblemowy montaż idealnie kompatybilnych podzespołów oraz perfekcyjną jakość świecenia.

Jakie typy żarówek samochodowych LED posiadamy w swojej ofercie?

Prezentujemy szeroką gamę elementów oświetleniowych typu LED stanowiących interesującą alternatywę dla oryginalnie montowanych halogenów i ksenonów. Oferujemy wiele popularnych rodzajów żarówek do różnych rodzajów lamp i reflektorów samochodowych.

Żarówki LED BAX

Energooszczędne żarówki typu LED z możliwością wykorzystania jako oświetlenie wnętrza samochodu, zegarów w kokpicie, konsoli środkowej, drzwi i schowków oraz zapalniczki. Dostępne w naszym sklepie żarówki LED BAX emitują światło w kolorach: białym, czerwonym, zielonym i niebieskim.

Żarówki LED  C5W i C10W

Akcesoria emitujące biały niezwykle intensywny strumień wykorzystywane w światłach pozycyjnych, postojowych, kierunkowskazach bocznych, oświetleniu tablicy rejestracyjnej, a także jako źródło światła we wnętrzu pojazdu i bagażniku. Żarówki LED typu C5W oraz C10W dostępne są w ofercie marek Osram, Tungsram, Vision, AMiO, Narva, EinParts oraz Philips.

Żarówki LED D1R / D1S / D3R / D3S

Żarówki LED typu D1R, D1S, D3R oraz D3S stosowane są jako zamienniki żarników ksenonowych. Idealnie biała barwa światła żarówek LED Headlight D-Series SX o temperaturze 6000 K to gwarancja spektakularnych wrażeń wizualnych oraz doskonałej jakości użytkowania w warunkach znacznie ograniczonej widoczności.

Żarówki LED H1

Akcesoria wykorzystywane jako zamienniki oryginalnych halogenów w światłach mijania, drogowych oraz przeciwmgielnych. W ofercie naszego sklepu posiadamy między innymi żarówki LED H1 o wysokiej temperaturze barwowej 6000 K serii AMiO LED Headlight BF, CX, RS+ oraz SX, żarówki LED Narva Range Performance, a także LED Philips Ultinon Pro9000.

Żarówki LED H3

Żarówki wykorzystywane przeważnie w światłach przeciwmgielnych pojazdu charakteryzują się wyjątkową żywotnością i precyzją oświetlania drogi jasnym i wyraźnym strumieniem świetlnym. Polecamy typ żarówek LED H3 marki EinParts.

Żarówki LED H4

Produkty z powodzeniem zastępujące halogenowe żarówki stosowane w głównych reflektorach samochodu. Akcesoria serii AMiO LED Headlight BF, CX, RS+, SX oraz żarówki LED H4 Narva Range Performance, Osram LEDriving, LED Philips Ultinon, Ultinon Pro5000 i Ultinon Pro9000, a także Tungsram Megalight LED wykazują znacznie wydłużoną trwałość oraz posiadają wysoką temperaturę barwową nawet do 6500 K.

Żarówki LED H6W

Żarówki H6W Vision i EinParts skutecznie zastępują rozwiązania stosowane fabrycznie w światłach postojowych, pozycyjnych, lampach wewnątrz samochodu i bagażnika. Wyróżniają się znacznie mniejszym poborem mocy w stosunku do pierwotnych podzespołów.

Żarówki LED H7

Popularny typ żarówek LED H7 dostępny w ofercie marek Osram, Philips, Tungsram, Narva oraz AMiO. Wykorzystywane jako zamienniki żarówek halogenowych w światłach mijania i drogowych. Idealna biel światła emitowanego przez żarówki zapewnia doskonałą widoczność i pozwala dostrzegać nawet drobne przeszkody. Blask żarówek idealnie komponuje się ze światłem dziennym, wyostrzając postrzeganie i zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom drogowym wynikającym z oślepienia.

Żarówki LED H8

Żarówki H8 montowane są w niektórych modelach pojazdów BMW, Audi, Forda czy Mercedesa, stanowiąc źródło światła w głównych reflektorach pojazdu oraz światłach przeciwmgłowych. Ich odpowiedniki LED H8 produkują między innymi takie firmy jak Osram, Philips, AMiO oraz Narva. Żarówki popularnych serii zapewniają lepszą widoczność w warunkach zamglenia oraz optymalną dystrybucję światła nastawioną na jak najlepsze postrzeganie, przy jednoczesnym ograniczeniu efektu oślepienia.

Żarówki LED H9

Kolejny rodzaj żarówek LED wykorzystywany w światłach mijania i drogowych dostępny jest w naszym sklepie w postaci czterech serii produktów LED H9 AMiO Headlight BF, CX, RS+, SX.

Żarówki LED H10

Nowoczesna odsłona żarówek LED H10 zastępuje halogenowe rozwiązania stosowane głównie w światłach przeciwmgielnych. Dostępne w naszej ofercie jako akcesoria serii Osram LEDriving FL.

Żarówki LED H11

Typ żarówek LED H11 przeznaczony jest do reflektorów głównych pojazdu i dostępny w seriach: AMiO LED Headlight BF, CX, RS+, SX, Narva Range Performance, Osram LEDriving, Philips Ultinon Pro9000, Philips Ultinon oraz X-tremeUltinon.

Żarówki LED H15

Żarówki LED znajdujące zastosowanie w zależności od modelu pojazdu w światłach mijania, drogowych, postojowych oraz do jazdy dziennej. Akcesoria LED H15 marki AMiO serii Headlight S+ charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz komfortem użytkowania. Doskonale współpracują również z nowoczesnymi systemami kontroli CAN-BUS.

Żarówki LED H16

Akcesoria idealnie sprawdzą się w przypadku wymiany z tradycyjnie montowanych halogenów w głównych reflektorach pojazdu oraz światłach przeciwmgielnych. Żarówki LED H16 serii Narva Range Performance, Osram LEDriving, Philips Ultinon Pro9000, Ultinon oraz X-tremeUltinon gwarantują widoczność na najwyższym poziomie.

Żarówki LED H21W

Żarówki H21W stosuje się najczęściej w światłach kierunkowskazów, stop i cofania oraz przeciwmgielnych. Odpowiedniki tego rodzaju halogenów dostępne są w naszym sklepie w postaci wydajnych i niezawodnych żarówek LED H21W marki EinParts.

Żarówki LED H27W

Żarówki tego typu stosuje się w światłach pozycyjnych, mijania, drogowych, kierunkowskazach oraz światłach przeciwmgielnych. Polecamy dobrej jakości żarówki LED H27W marki EinParts.

Żarówki LED HB3

Akcesoria stosowane w niektórych modelach pojazdów jako światła drogowe oraz mijania. Odpowiedniki LED tego typu halogenów udostępniamy w formie produktów serii: AMiO LED Headlight BF, CX, RS+, SX, Narva Range Performance, Philips Ultinon Pro9000 oraz Philips X-tremeUltinon.

Żarówki LED HB4

Stosowane w reflektorach głównych pojazdu. Polecamy serię produktów analogicznych do typu żarówek LED HB3 oraz linię żarówek Osram LEDriving HL.

Żarówki LED HIR2

Typ żarówek stosowany w reflektorach głównych niektórych pojazdów, między innymi Toyocie Auris. Udostępniamy akcesoria LED HIR2 serii Narva Range Performance, LED Philips Ultinon Pro9000 oraz X-tremeUltinon.

Żarówki LED HP24W

Żarówki LED HP24W EinParts dostępne w ofercie naszego sklepu znajdują zastosowanie w światłach do jazdy dziennej LED w modelach pojazdów takich jak Peugeot 3008, Peugeot 5008 oraz Citroen C5.

Żarówki LED P13W

Żarówki wykonane w technologii LED przeznaczone do samochodów fabrycznie wyposażonych w światła do jazdy dziennej ze standardowymi żarówkami typu P13W. W asortymencie naszego sklepu posiadamy zestawy akcesoriów LED P13W marki EinParts.

Żarówki LED P21W

Odpowiedniki żarówek tradycyjnych z możliwością wykorzystania w światłach do jazdy dziennej, postojowych, pozycyjnych i cofania. Prezentujemy bogatą gamę produktów LED P21W marek Vision, AMiO oraz Osram.

Żarówki LED PY21W

Żarówki wykorzystywane głównie w kierunkowskazach. W opcji LED charakteryzują się zmniejszonym poborem mocy  i trwałością. W asortymencie sklepu posiadamy typ żarówek LED PY21W marki Vision oraz serii Osram LEDriving.

Żarówki LED P21/5W

Typ żarówek LED P21/5W z przeznaczeniem do świateł postojowych, pozycyjnych oraz świateł stopu. W tej kategorii produktów prezentujemy niezawodne żarówki marki Vision oraz innowacyjne rozwiązania Osram LEDriving w kolorach czerwonym i żółtym.

Żarówki LED PSX26W

Ta odsłona żarówek LED wykorzystywana jest jako zamiennik dla tradycyjnych rozwiązań między innymi w światłach do jazdy dziennej oraz cofania. Zimna biel światła generowana przez żarówki doskonale stylizuje pojazd, a same akcesoria charakteryzują się dużą odpornością na przepalanie. W tej kategorii polecamy żarówki LED PSX26W marki EinParts.

Żarówki LED PW24W

Dostępna w naszym sklepie oferta żarówek LED marki EinParts stosowanych w światłach do jazdy dziennej i światłach przeciwmgielnych.

Żarówki LED T2W i T4W

Akcesoria typu LED T2W i T4W z powodzeniem zastąpią tradycyjne żarówki wykorzystywane w światłach postojowych i pozycyjnych, kierunkowskazach, oświetleniu tablicy rejestracyjnej, a także oświetleniu samochodu i wnętrza bagażnika. Niewielkich rozmiarów podzespoły są znacznie bardziej energooszczędne niż ich fabryczne odpowiedniki w starszych pojazdach. Umożliwiamy zakup żarówek marki Vision oraz Osram LEDriving.

Żarówki LED W1.2W

Żarówki stosowane jako oświetlenie wnętrza samochodu oraz zegarów w kokpicie. Emitują jasne, wyraźne światło, przy jednoczesnym ograniczonym poborze energii. W naszej ofercie dostępne są akcesoria typu LED W1.2W marek AMiO oraz Vision.

Żarówki LED W5W

Bardzo popularny rodzaj żarówek montowanych najczęściej jako zamienniki LED w światłach postojowych, pozycyjnych, kierunkowskazach, oświetleniu wnętrza pojazdu, bagażnika i tablicy rejestracyjnej. Odsłona energooszczędnych rozwiązań LED W5W dostępna jest w ofercie wszystkich naszych producentów.

Żarówki LED WY5W

Energooszczędne LED-y stosowane najczęściej w postojówkach, kierunkowskazach oraz oświetleniu bocznym. W tej kategorii posiadamy pomarańczowe żarówki LED WY5W Osram LEDriving.

Żarówki LED W16W

Korzystne rozwiązania do zastosowania w kierunkowskazach, światłach stop, przeciwmgielnych, pozycyjnych oraz cofania. Polecamy produkty serii Osram LEDriving oraz Vision.

Żarówki LED W21W

Żarówki tego typu stosuje się zazwyczaj w światłach sygnalizacyjnych i kierunkowskazach. Dobrej jakości produkty typu LED W21W marek Vision oraz Osram gwarantują doskonałe efekty świecenia.

Żarówki LED W21/5W

Innowacyjna odsłona żarówek do zastosowania w światłach stop, postojowych oraz pozycyjnych dostępna w ofercie marek Osram oraz Vision.

Żarówki LED PSX24W

Żarówki typu LED PSX24W stosowane są jako nowoczesne zamienniki dla lamp przeciwmgielnych. Polecamy akcesoria Osram LEDriving o temperaturze barwowej 6000 K.

Żarówki samochodowe LED – kwestie prawne

Technologia LED jest na tyle nową, że nie zdążyła jeszcze na dobre zadomowić się w świecie motoryzacji. Rozwiązania tego typu stosowane są co prawda w oświetleniu nowszych samochodów, jednak te nieco starszej generacji nie mogą w pełni korzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie niosą za sobą żarówki LED. Tym bardziej, że modernizacja zewnętrznego systemu oświetlenia samochodu nie jest możliwa, jeśli zamienniki nie posiadają niezbędnej homologacji, co w przypadku żarówek LED jest raczej normą.

Przepisy jednoznacznie określają zakres ewentualnych zmian. Te w teorii możliwe są głównie w przypadku świateł wewnętrznych pojazdu oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Mimo tak surowych obostrzeń wielu kierowców decyduje się jednak na modyfikację zewnętrznych reflektorów, co jak uczciwie ostrzegamy, może nieść za sobą różnego rodzaju konsekwencje.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Liczba sztuk
Napięcie
Rodzaj
Producent
zamknij