Światła do jazdy dziennej LED

Prawidłowe użytkowanie oświetlenia w pojeździe to jeden z najważniejszych aspektów jego codziennej eksploatacji. Każdy samochód wyposażony jest w podstawowy zestaw reflektorów zapewniających odpowiednią widoczność w dzień i w nocy, podczas mgły oraz w miejscach słabiej oświetlonych. Popularnym dziś typem akcesoriów są też światła do jazdy dziennej LED. Fabrycznie montowanych elementów nie spotkamy w autach starszej generacji, jednak w tych nowszych używane od świtu do zmierzchu w warunkach dobrej widoczności stanowią częstą alternatywę dla świateł mijania. Wielu ekspertów, a także samych kierowców dostrzega korzyści płynące z ich użytkowania, dlatego zgodnie z ich oczekiwaniami na rynku automotive pojawiły się zestawy świateł do jazdy dziennej LED przeznaczone do samodzielnego montażu.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie uniwersalne oraz dedykowane akcesoria takich marek jak Osram, AMiO, EinParts czy Philips posiadające wymagane homologacje zapewniające bezpieczne i zgodne z prawem użytkowanie. Wysokiej klasy nowoczesne elementy oświetlenia gwarantują spore oszczędności energii w pojeździe, a co za tym idzie mniejsze spalanie napędzającego go paliwa oraz wolniejsze zużywanie się tradycyjnych podzespołów, jak choćby żarówki halogenowe w światłach mijania. Światła typu DRL LED to też doskonałe rozwiązanie stylistyczne. Generowane przez nie jasne wyraziste światło doda charakteru nawet najprostszym sylwetkom aut.

O czym należy pamiętać przy wyposażaniu samochodu w światła do jazdy dziennej LED?

Fabryczne wyposażenie pojazdu w DRL-e daje gwarancję pełnej kompatybilności technologicznej oraz zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Warto jednak pamiętać, w jakich okolicznościach wolno nam jeździć na światłach dziennych. Jak sama nazwa wskazuje, są to elementy oświetlenia wykorzystywane za dnia, od świtu do zmierzchu w warunkach idealnej przejrzystości powietrza. W grę nie wchodzi zatem użytkowanie świateł po zmroku, podczas mgły, w tunelu czy w innych okolicznościach pogodowych znacznie utrudniających prawidłowe postrzeganie. Ignorowanie tych zasad może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Precyzyjnym wytycznym podlega również montaż zestawów świateł do jazdy dziennej LED w samochodach, które nie zostały fabrycznie wyposażone w tego rodzaju udogodnienia. Pamiętaj!

  • Podstawową funkcją świateł do jazdy dziennej LED nie jest oświetlanie drogi, a sygnalizowanie Twojej obecności na niej innym użytkownikom ruchu.
  • Światła do jazdy dziennej LED powinny posiadać odpowiednie oznaczenia homologacyjne – typ reflektora (RL) oraz symbol (E).
  • Lampy LED montujemy symetrycznie z przodu auta, nie dalej niż w odległości 40 cm od jego bocznego obrysu.
  • Odległość między lampami nie może wynosić więcej niż 60 cm.
  • Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy to min. 25 cm, a do górnej – max. 150 cm.
  • DRL-e powinny włączać się automatycznie przy uruchomieniu silnika auta oraz wyłączać przy jego zgaszeniu lub włączeniu świateł mijania.

Światła do jazdy dziennej LED dostępne w naszej ofercie

W precyzyjnie skomponowanym asortymencie posiadamy szeroki wybór uniwersalnych i dedykowanych świateł do jazdy dziennej LED zapewniających doskonałe wrażenia stylistyczne, funkcjonalnych i łatwych w montażu.

Świata do jazdy dziennej LED marki Osram

LEDriving PX-5 stanowią doskonały sposób doposażenia starszych pojazdów w akcesoria realizujące najwyższe standardy jakości i komfortu użytkowania. Lampa z pięcioma diodami LED zapewnia spektakularne efekty estetyczne. Konstrukcja świateł przystosowana jest do montażu w różnych modelach pojazdów. Doskonale sprawdza się na wąskich zderzakach. Temperatura barwowa LED-ów wynosi 5200 K, a ich trwałość przewidziana jest na ok. 5000 godzin świecenia. Światła do jazdy dziennej LEDriving marki Osram gwarantują niskie zużycie energii, posiadają certyfikaty zgodności ECE, SAE, CCC oraz homologację ECE R87.

LEDriving LG to zaawansowane technologicznie akcesoria o doskonałej jakości świecenia dzięki jednolitemu rozbłyskowi światła o temperaturze barwowej 6000 K. Lampy są odporne na bardzo intensywne użytkowanie, wilgoć oraz inne czynniki zewnętrzne. Ich instalacja jest szybka i bezproblemowa. Inteligentny system sterowania zapewnia automatyczną obsługę akcesoriów. Lampy posiadają niezbędną homologację, a producent daje na nie 5-letnią gwarancję.

Popularne światła do jazdy dziennej LED marki AMiO

DRL-e AMiO w formie wąskich lamp wyposażonych w pięć diod typu SMD to propozycja dla miłośników nietypowych technologicznie rozwiązań gwarantujących perfekcyjne wrażenia estetyczne. Aluminiowa płyta główna oraz dołączony do zestawu control box zapewniają komfort użytkowania, trwałość oraz niezawodność elementów. Produkt posiada homologację RCE87.

Wersja świateł do jazdy dziennej LED 502 Mini wykorzystuje wysokiej jakości diody High Power. Zestaw składający się z 10 modułów zapewnia wiele konfiguracji montażowych. Zewnętrzny control box gwarantuje dwa tryby eksploatacji – przygaszanie DRL-ów o 50% lub całkowite ich wygaszanie przy włączaniu świateł mijania.

Model DRL LED AMiO 506HP doskonale sprawdza się w przypadku obłych powierzchni zderzaków. Diody SMD o mocy 1W generują idealnie rozproszone światło. Nowoczesne elementy są wodoodporne i zapewniają wysoką jakość świecenia przy niskim poborze energii i znacznych oszczędnościach spalania. Podobne właściwości posiada model 507HP doceniony przez swoją uniwersalną konstrukcję oraz możliwość zastosowania na prostych i obłych elementach zderzaka bez konieczności dokonywania czasochłonnych przeróbek.

Okrągłe światła do jazdy dziennej serii 510HP i 510L przystosowane są do wykorzystania w otworach reflektorów świateł przeciwmgielnych, a także na płaskich powierzchniach zderzaków. Zastosowanie kołnierzy maskujących pozwala na estetyczne wykończenie miejsca montażu, nawet w przypadku sporych rozbieżności w rozmiarach otworów i lamp. Odsłony świateł 510L wykorzystują 4 soczewki rozświetlane przez diody oraz lightbar. Włączenie świateł mijania uruchamia ring, czyli obwódkę świetlną w funkcji światła pozycyjnego.

AMiO prezentuje również modele DRL LED 523HP przeznaczony dla pojazdów z zaokrągloną linią zderzaka, typ lamp 540 charakteryzujących się małym rozmiarem oraz zastosowaniem specjalnego lustra odbijającego światło oraz model lamp 540HP Pro o zwiększonej mocy świetlnej.

Philips – wysokiej jakości światła do jazdy dziennej LED

DRL LED model Daylight 9 marki Philips to gwarancja wysokiej jakości efektów świetlnych dzięki unowocześnionej konstrukcji soczewki pracującej pod dowolnie wybranym kątem. System clip-on zapewnia komfort montażu, stanowiąc również niezawodne zabezpieczenie przed kradzieżą. Światła przeznaczone są do różnych modeli pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne i hybrydowe z najnowocześniejszymi systemami zapłonu. Lampy są trwałe, odporne na wilgoć, korozję oraz działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak kurz, piasek, żwir czy sól. Elementy posiadają homologację.

Światła do jazdy dziennej LED EinParts

W ofercie posiadamy również światła do jazdy dziennej marki EinParts DRL410O, których technologia oparta została na diodach Osram. Uchwyty kompatybilne z typem mocowań do lamp przeciwmgielnych pozwalają na szybki i bezproblemowy montaż akcesoriów w ponad 100 modelach aut. Specjalny system eliminuje konieczność dokonywania przeróbek i pozwala cieszyć się wysokiej jakości trwałym oświetleniem. Hermetyczna aluminiowa obudowa dobrze odprowadza ciepło i jest odporna na korozję. Lampy posiadają odpowiednią homologację i dedykowane są do wielu modeli Citroena, Dacii, Fiata, Forda, Hondy, Jaguara, Land Rovera, Mitsubishi, Nissana, Opla, Peugeota, Renault oraz Suzuki.

10 oddzielnych lampek LED DRL 402O oraz analogicznego typu Smoke gwarantuje wielość kombinacji i bezproblemowe dopasowanie do każdej powierzchni zderzaka. Właścicielom aut o dużej powierzchni montażowej rekomendujemy dobrej jakości odsłony ze skośną strukturą odbłyśnika DRL LED 403M i DRL 403O.

W sprzedaży posiadamy modele świateł DRL 404O, 405O i 406O. Lampy posiadające od 4 do 6 diod w pojedynczym reflektorze posiadają ergonomiczne wymiary umożliwiające ich montaż w zabudowanych grillach znacznej ilości dostępnych na rynku aut osobowych. Są to jedne z najmocniejszych na rynku rodzajów lamp posiadające odbłyśnik o diamentowej strukturze.

Polecamy również światła do jazdy dziennej LED DRL 409O  z kołnierzami maskującymi do montowania w otworach o średnicy od 7 do 9 cm.

Inne elementy oświetlenia do jazdy dziennej LED

Prawidłowa instalacja świateł do jazdy dziennej ma ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Niewątpliwie jest też ważna z punktu widzenia przepisów prawa oraz ewentualnych konsekwencji związanych z ich lekceważeniem. Efektem błędnie zamontowanego zestawu akcesoriów może być również negatywna opinia diagnostyczna pojazdu. Zanim zatem przejdziemy do prac związanych z instalacją dodatkowego systemu elektrycznego w samochodzie, sprawdźmy, czy posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia oraz części, a następnie dokładnie zapoznajmy się z instrukcją postępowania.

W ofercie sklepu dwr.com.pl oprócz kompletnych zestawów świateł do jazdy dziennej LED udostępniamy także niezbędne w procesie instalacji gniazda przekaźnika samochodowego z przewodami, moduły sterujące, automaty zewnętrzne oraz dodatkowe oczka i rozszerzenia do podstawowych kompletów lamp.

Posiadamy także alternatywne rozwiązania w postaci świateł pozycyjnych DRL407T z kierunkowskazami LED oraz żarówki LED typu P21W/PY21W BAU15s do zastosowania jako światła do jazdy dziennej z kierunkowskazami LED.

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR.MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Producent
zamknij