Apteczka samochodowa AS6 (czerwona, plastikowa)

8,00
Produkt dostępny (wysyłka w 24 godziny) Zapytaj o produkt
Producent: PK-MOTNr produktu: AA-2928Kod producenta: AS6_(10)Gwarancja: 12 miesięcy
Zamów telefonicznie32 729 82 10

Opis produktu

Apteczka samochodowa jako niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu

Przepisy jasno określają, co powinno znaleźć się na liście obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu osobowego. Mandat grozi za brak gaśnicy samochodowej i trójkąta ostrzegawczego, jednak nie tylko te akcesoria pomagają wybrnąć z awaryjnych sytuacji drogowych. W podróż autem nie powinniśmy wybierać się bez kamizelki odblaskowej, koła zapasowego, latarki czy apteczki pierwszej pomocy.

W przypadku apteczek obowiązujące w Polsce prawo nie określa jednoznacznie konieczności ich posiadania w samochodzie, jednak wymaga od kierowcy udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach. Często nie jesteśmy w stanie wykonać czynności ratujących życie bez odpowiednich środków. Posiadanie apteczki samochodowej jest więc kwestią odpowiedzialności za wszystkich użytkowników dróg, przed którą nikt nie powinien się uchylać.

W jakich sytuacjach i gdzie apteczka samochodowa jest koniecznością?

Zawartość apteczki może przydać się podczas wyjazdów urlopowych lub służbowych, w awaryjnych sytuacjach do opatrywania ran lub drobnych skaleczeń. Obowiązek posiadania zestawu środków pierwszej pomocy ciąży na kierowcach autobusów, taksówek, samochodów ciężarowych przewożących pasażerów poza kabiną oraz pojazdów nauki jazdy. W wielu krajach Europy takich jak Austria, Francja, Czechy, Holandia, Litwa czy Niemcy zestaw artykułów pierwszej pomocy jest wymaganym akcesorium samochodowym. Więcej o obowiązkowym wyposażeniu auta w Polsce i za granicą przeczytacie na naszym blogu.

W apteczkach znajdziemy komplet podstawowych przyborów, dzięki którym możemy podjąć odpowiednie działania w przypadku sytuacji drogowych groźnych dla zdrowia i życia ludzi. Ich jakość powinna być więc sprawdzona i atestowana. Apteczki samochodowe nie zawierają żadnych środków farmakologicznych. Ich ewentualna obecność zależy od kierowcy. Jeśli już zdecydujemy się na doposażenie apteczki w medykamenty, pamiętajmy o ich regularnym przeglądzie. Leki dość szybko tracą ważność, więc nie przyjmujmy ich bezmyślnie. Odradza się również podawanie wszelkich środków farmakologicznych podczas udzielania pierwszej pomocy bez konsultacji z lekarzem lub bez wiedzy na temat ewentualnych skutków ubocznych i skłonności alergicznych. Przy zakupie danego produktu zwracajmy uwagę na istotne oznaczenia. W krajach Unii Europejskiej stosuje się apteczki spełniające normę DIN 13164 określającą skład i jakość zestawu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Apteczka samochodowa AS6 od PK-MOT z podstawowym wyposażeniem umożliwiającym udzielenie pierwszej pomocy

Przedstawiamy apteczkę samochodową marki PK-MOT z podstawowym wyposażeniem gwarantującym szybkie i pewne działanie w sytuacjach awaryjnych. W skład niezbędnych środków pierwszej pomocy przedmedycznej dostępnych w zestawie wchodzą:

  • 1 sztuka bandaża elastycznego 6cm x 400cm
  • 1 sztuka bandaża elastycznego 8cm x 400cm
  • opakowanie kompresów na rany 5cm x 5cm
  • plaster z opatrunkiem 6cm x 10cm
  • 2 sztuki plastra z opatrunkiem
  • 1 para rękawic winylowych
  • instrukcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Wszystkie produkty w apteczce PK-MOT posiadają deklarację CE o spełnianiu wymogów dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących bezpiecznego użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska. Każdy produkt ze znakiem CE poddawany jest pod tym kątem wnikliwym procedurom zgodności. Dzięki certyfikowanym środkom pierwszej pomocy jesteśmy w stanie w fachowy i efektywny sposób udzielić pomocy ofiarom wypadków drogowych, zaopatrzyć większe rany i niewielkie skaleczenia do momentu przyjazdu profesjonalnych służb medycznych. W apteczce PK-MOT znajdziemy czytelną instrukcję bezpiecznego i sprawnego udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz inne niezbędne elementy chroniące nie tylko osobę poszkodowaną, ale i ratownika.

Apteczka o wymiarach 175mm x 125mm x 55mm, w kolorze czerwonym wykonana została z wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa ABS. Materiał ten jest twardy i odporny na pękanie nawet przy dość dużych obciążeniach dynamicznych. Dzięki kompaktowej formie apteczka bez trudu znajdzie miejsce w przestrzeni bagażnika lub kabiny samochodu. Na opakowaniu podano informacje dotyczące wykorzystania produktu w różnych typach pojazdów oraz jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy. Produkty marki PK-MOT cieszą się dużym zaufaniem konsumentów w Polsce i za granicą. Szeroki asortyment oraz najwyższa dbałość o jakość oferowanych artykułów zadecydowały o pozycji firmy, jako lidera branży.

Dodaj swoją opinię

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 50zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.