Wodny roztwór mocznika stosowany w silnikach Diesla K2 Euroblue / AdBlue 5L

Wodny roztwór mocznika stosowany w silnikach Diesla K2 Euroblue / AdBlue 5L
16,99
Kup teraz - dostawa w poniedziałekZapytaj o produkt
Producent: K2 - MELLENr produktu: C-EB5Kod producenta: EB5Gwarancja: 12 miesięcy
Zamów telefonicznie32 729 82 10

Opis produktu

Wodny roztwór mocznika K2 Euroblue / AdBlue jest specjalnie opracowanym środkiem stosowanym w silnikach Diesla, które wykorzystują technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Głównym celem tego produktu jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx), które są szkodliwe dla środowiska.

Przed użyciem K2 Euroblue / AdBlue należy upewnić się, że opakowanie jest szczelnie zamknięte. Nienaruszona plomba na produkcie gwarantuje jego oryginalność i najwyższą jakość. Ważne jest przechowywanie opakowania w sposób szczelny, aby uniknąć wycieku płynu. Jeśli jednak dojdzie do rozlania się płynu, należy natychmiast wytrzeć go wilgotną szmatką.

Produkt nie jest uznawany za niebezpieczny dla zdrowia człowieka ani środowiska. Niemniej jednak, w przypadku kontaktu ze skórą, należy umyć miejsce dokładnie dużą ilością wody. Jeśli produkt dostanie się do oczu, ostrożnie płukać je przez kilka minut i skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest również przechowywanie K2 Euroblue / AdBlue w odpowiedniej temperaturze, która powinna wynosić od -11,5°C do 30°C. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia, ponieważ może to wpływać na skuteczność i jakość produktu.

Sposób użycia K2 Euroblue / AdBlue powinien być zgodny z zaleceniami producenta samochodu. Producenci samochodów z silnikami Diesla wyposażonymi w technologię SCR zwykle mają określone instrukcje dotyczące stosowania tego typu roztworów mocznikowych, dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie tych wskazówek.

W przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących użycia produktu, zawsze warto skonsultować się z producentem pojazdu lub z odpowiednimi specjalistami.

Co to jest AdBlue – jak działa i czy mój samochód go ma?

W dzisiejszych czasach, gdy ochrona środowiska jest coraz ważniejsza, producenci samochodów wprowadzają coraz nowsze technologie mające na celu redukcję emisji szkodliwych substancji. Jedną z tych technologii jest selektywna redukcja katalityczna (SCR), która wykorzystuje specjalny roztwór znanym jako AdBlue.

AdBlue to marka handlowa, pod którą sprzedawany jest wodny roztwór mocznika. Jest on stosowany w pojazdach wyposażonych w silniki Diesla, które są wyposażone w technologię SCR.

Czym więc jest AdBlue i jak działa?

AdBlue jest bezbarwnym płynem, składającym się głównie z mocznika (ok. 32,5%) rozpuszczonego w czystej wodzie. Jest to czysty i nieszkodliwy dla środowiska składnik, który pełni ważną rolę w redukcji emisji tlenków azotu (NOx) – szkodliwych związków chemicznych emitowanych przez silniki Diesla.

Proces działania AdBlue jest dość prosty. W samochodach z technologią SCR, AdBlue jest przechowywane w oddzielnym zbiorniku, zwykle obok zbiornika paliwa. Płyn ten jest dozowany do układu wydechowego pojazdu w celu obniżenia emisji NOx. Podczas jazdy, AdBlue jest podawane do katalizatora SCR, który znajduje się w układzie wydechowym.

W katalizatorze SCR AdBlue ulega reakcji chemicznej, w wyniku której szkodliwe tlenki azotu przekształcane są w nieszkodliwy azot i parę wodną. Proces ten jest znany jako selektywna redukcja katalityczna. AdBlue działa jako reduktor, który współpracuje z katalizatorem, aby zredukować emisję szkodliwych substancji.

Czy każdy samochód wyposażony w silnik Diesla ma AdBlue?

Odpowiedź brzmi: nie. Wprowadzenie technologii SCR do samochodów zależy od producenta i konkretnej wersji modelu. Wiele nowoczesnych samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych jest już wyposażonych w tę technologię, zwłaszcza te spełniające normy emisji Euro 6.

Aby sprawdzić, czy Twój samochód ma AdBlue, możesz skonsultować się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktować się z producentem. Wiele samochodów jest wyposażonych w wskaźnik poziomu AdBlue, który informuje kierowcę o konieczności uzupełnienia płynu.

Jeśli Twoje auto jest wyposażone w technologię SCR i korzysta z AdBlue, ważne jest, aby pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynu. Zazwyczaj jest to konieczne co kilka tysięcy kilometrów, ale dokładne informacje można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.

AdBlue to innowacyjna technologia, która przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń ze spalin silników Diesla. Wprowadzenie tego roztworu mocznika do samochodów jest kolejnym krokiem w kierunku bardziej ekologicznego transportu. Dlatego, jeśli Twój samochód ma AdBlue, pamiętaj o regularnym uzupełnianiu i dbaj o czystość naszej planety.

Dodaj swoją opinię

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.