Hol sztywny 3T, TÜV GS, 180 cm ze sprężyną

201,99
Kup teraz - dostawa w czwartekZapytaj o produkt
Producent: CARMOTIONNr produktu: S-58988Kod producenta: 58988Gwarancja: 12 miesięcy
Zamów telefonicznie32 729 82 10

Opis produktu

Hol sztywny o nośności 3 tony (3000 kg) z certyfikatem TÜV GS. Hol ten jest przeznaczony do holowania pojazdów o masie całkowitej do 3000 kg.

Specyfikacja tego holu to siła uciągu wynosząca maksymalnie 3000 kg. Hol jest wyposażony w sprężynę, co pomaga w łagodzeniu szarpnięć podczas holowania, zapewniając lepszą kontrolę nad holowanym pojazdem. Odległość między hakami wynosi maksymalnie 1,8 metra, co zapewnia odpowiednią stabilność podczas mocowania holowanego pojazdu.

Montaż tego holu jest wyjątkowo prosty i szybki. Hol posiada mechanizm montażu na zatrzask, dzięki czemu jest gotowy do użycia w zaledwie 30 sekund. To oznacza, że można go łatwo zamocować do pojazdu holującego bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi lub skomplikowanych procedur.

Hol sztywny 3T z certyfikatem TÜV GS i sprężyną o długości 180 cm jest solidnym i funkcjonalnym narzędziem do holowania pojazdów o masie do 3000 kg. Dzięki prostemu montażowi i wytrzymałej konstrukcji, ten hol jest godny uwagi dla osób poszukujących skutecznego rozwiązania do transportu i holowania pojazdów.

Specyfikacja techniczna holu sztywnego 3T z sprężyną o długości 180 cm:

 • Nośność: maksymalna masa całkowita holowanego pojazdu do 3000 kg.
 • Siła uciągu: maksymalna siła uciągu wynosząca 3000 kg.
 • Długość: 180 cm.
 • Sprężyna: wyposażony w sprężynę, która pomaga w łagodzeniu szarpnięć podczas holowania, zapewniając lepszą kontrolę nad holowanym pojazdem.
 • Odległość między hakami: maksymalna odległość między hakami wynosi 1,8 m, co zapewnia odpowiednią stabilność podczas mocowania holowanego pojazdu.
 • Montaż: montaż na zatrzask, co oznacza, że jest gotowy do użycia w ciągu 30 sekund bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi.
 • Certyfikat: posiada certyfikat TÜV GS, co świadczy o spełnieniu określonych standardów bezpieczeństwa i jakości.

Jak używać sztywny hol?

 • Przygotowanie: Upewnij się, że hol jest odpowiednio dostosowany do maksymalnej masy całkowitej holowanego pojazdu (w tym przypadku do 3000 kg). Sprawdź również, czy hol jest w dobrym stanie technicznym, bez widocznych uszkodzeń.
 • Montaż na zatrzask: Umieść jeden koniec holu na zatrzasku znajdującym się na pojeździe holującym. Upewnij się, że zatrzask jest w pełni otwarty.
 • Montaż na holowanym pojeździe: Przejdź do holowanego pojazdu i umieść drugi koniec holu na zatrzasku znajdującym się na tym pojeździe. Upewnij się, że zatrzask jest w pełni otwarty.
 • Zapięcie zatrzasków: Zamknij oba zatrzaski, aby dokładnie zamocować hol na obu pojazdach. Upewnij się, że zatrzaski są bezpiecznie zamknięte i trzymają hol na miejscu.
 • Sprawdzenie mocowania: Przed rozpoczęciem jazdy, sprawdź, czy hol jest prawidłowo zamocowany, a zatrzaski są w pełni zabezpieczone. Upewnij się, że hol jest stabilny i nie ma luzów.
 • Holowanie: Po upewnieniu się, że hol jest bezpiecznie zamocowany, można rozpocząć holowanie pojazdu. Pamiętaj, że podczas jazdy należy zachować ostrożność i przestrzegać przepisów drogowych.
 • Zdejmowanie holu: Po zakończeniu holowania, zatrzymaj oba pojazdy na bezpiecznym miejscu. Otwórz zatrzaski na obu końcach holu i ostrożnie zdejmij hol z pojazdów.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem holowania zapoznać się z instrukcją obsługi holu sztywnego dostarczoną przez producenta. Instrukcja ta może zawierać dodatkowe wskazówki dotyczące montażu, użytkowania i bezpieczeństwa, które warto przeczytać i zastosować podczas korzystania z holu.

Czy holowanie sztywnym holem jest bezpieczne?

Holowanie sztywnym holem może być bezpieczne, pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad i środków ostrożności. Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

 • Nośność holu: Upewnij się, że hol jest odpowiednio dopasowany do maksymalnej masy całkowitej holowanego pojazdu. Przekroczenie dopuszczalnego obciążenia może prowadzić do uszkodzenia holu i stanowi potencjalne zagrożenie.
 • Stan techniczny holu: Regularnie sprawdzaj stan holu, w tym wszelkie uszkodzenia czy zużycie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, należy jak najszybciej naprawić lub wymienić hol.
 • Montaż: Dokładnie i prawidłowo zamocuj hol na obu pojazdach. Upewnij się, że zatrzaski są bezpiecznie zamknięte i trzymają hol na miejscu. Niewłaściwe zamocowanie może prowadzić do luzów, które mogą wpływać na stabilność holowanego pojazdu.
 • Właściwe użycie: Podczas holowania, zachowuj umiarkowaną prędkość i unikaj nagłych manewrów, które mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia holu lub utraty kontroli nad pojazdami.
 • Bezpieczna odległość: Zachowaj odpowiednią odległość między holowanymi pojazdami a innymi użytkownikami drogi. Pamiętaj, że holowane pojazdy mogą wymagać dłuższego dystansu hamowania.
 • Właściwa widoczność: Upewnij się, że holowane pojazdy są wyraźnie oznakowane, na przykład za pomocą trójkąta ostrzegawczego. Zapewnia to widoczność dla innych kierowców i minimalizuje ryzyko kolizji.
 • Znajomość przepisów: Zawsze przestrzegaj przepisów drogowych dotyczących holowania. Różne kraje i jurysdykcje mogą mieć specyficzne przepisy dotyczące holowania, takie jak ograniczenia prędkości czy minimalna odległość między pojazdami. Upewnij się, że jesteś świadomy tych przepisów i przestrzegaj ich.

W przypadku wątpliwości lub braku doświadczenia w holowaniu, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą lub skorzystać z usług specjalistycznej firmy holowniczej, która posiada odpowiednie umiejętności i sprzęt do przeprowadzenia holowania w sposób bezpieczny i skuteczny.

Opinie o produkcie

średnia ocena: 5 ze wszystkich 1 opinii
Polecam sztywny hol 3T kupiony w DWR. Zdecydowanie lepiej i łatwiej się holuje niż linką holowniczą. Szybka wysyłka, zamówienie złożone we wtorek kilka minut po godz. 15 w środę rano miałem już u siebie. Super! Michał
17 czerwca 2023

Dodaj swoją opinię

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOLANDAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.