Linka holownicza pleciona z hakami, DMC 3T 3000kg 4 m, Heavy Duty

40,99
Kup do 16.00 - dostawa jutroZapytaj o produkt
Producent: CARMOTIONNr produktu: G-58978Kod producenta: 58978Gwarancja: 12 miesięcy
Zamów telefonicznie32 729 82 10

Opis produktu

Linka holownicza Carmotion Heavy Duty – niezbędna w każdym samochodzie

Kompletne wyposażenie samochodu umożliwia podjęcie szybkich i skutecznych działań awaryjnych związanych na przykład z przetransportowaniem unieruchomionego auta w bezpieczne miejsce, w którym nie będzie ono stanowiło zagrożenia dla ruchu. W podobnych sytuacjach niezbędne okazują się oczywiście linki holownicze. Mimo oczywistych zalet akcesoriów wciąż wielu kierowców nie posiada w aucie tego typu wyposażenia. Tymczasem zakup dobrej linki nie musi wiązać się z dużym kosztem. Zazwyczaj wartości te oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych i są nieporównywalnie niższe w stosunku do opłat związanych z usługą lawety. Jeśli do tej pory nie znalazłeś produktu, który spełniałby Twoje oczekiwania, sprawdź, jakie możliwości oferuje linka holownicza Carmotion Heavy Duty. Doskonałe parametry oraz solidny splot gwarantują wysoką efektywność i trwałość, które pozwolą Ci wybrnąć z trudnej sytuacji drogowej.

Linka do holowania samochodu Carmotion serii Heavy Duty to produkt, w który warto się zaopatrzyć. Lekka i łatwa do przechowywania forma sprawia, że zawsze możesz mieć ją przy sobie, bez obaw o uszkodzenie przestrzeni bagażnika. Precyzyjnie splecione włókna tworzą mocną całość odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz sprawną w nawet mniej sprzyjających okolicznościach drogowych.

Pleciona linka holownicza Carmotion Heavy Duty – cechy produktu

 • Rodzaj linki – pleciona
 • DMC – 3000kg
 • Długość linki – 4m
 • Sposób mocowania – haki z zabezpieczeniem przed wypięciem
 • Kolor – żółty
 • Dodatkowo w zestawie – czerwona chorągiewka, wygodna torba na zamek

Linka holownicza do samochodu Carmotion – w jakich sytuacjach przydaje się najbardziej?

Linka holownicza do samochodu to niezawodny i niezbędny sprzęt, którego możliwości można sprawdzić w wielu awaryjnych sytuacjach drogowych, o czym przekonujemy też w artykule na temat obowiązkowego wyposażenia auta w Polsce i za granicą.  Każdy kierowca prędzej czy później może stać się uczestnikiem kolizji. Czasem zawodzą mechaniczne podzespoły pojazdu. Niejednokrotnie problem z odpaleniem silnika to wynik rozładowanego akumulatora, do czego przyczynić się może pozostawienie włączonych świateł lub radia. W podobnych sytuacjach przetransportowanie pojazdu w bezpieczne miejsce może wiązać się na przykład z wezwaniem lawety. Koszty tego typu usługi są jednak dość wysokie, dlatego znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest linka holownicza do samochodu Carmotion. Z pomocą życzliwego lub zaprzyjaźnionego kierowcy jesteśmy w stanie bezpiecznie doholować samochód w miejsce docelowe. Pamiętajmy, że sytuacje na drodze bywają różne, a role holującego i holowanego w przyszłości mogą się odwrócić. Dobre wyposażenie auta to zatem wsparcie nie tylko dla nas, ale i innych uczestników ruchu.

Zima to czas, w którym niejednokrotnie możemy zostać zmuszeni do korzystania z dodatkowych elementów wyposażenia takich jak linka holownicza do samochodu. Zaspy na chodnikach i parkingach znacznie utrudniają swobodne i płynne poruszanie się autem. W wydostaniu się z usypanej przez pług górki śnieżnej bez wątpienia pomoże linka do holowania Heavy Duty. Podobne problemy mogą dotyczyć samochodu zakopanego w grząskiej nawierzchni lub pojazdu, który utknął w pułapce żwirowej. Tego typu drobne incydenty są częścią rzeczywistości drogowej, z którą łatwiej poradzić sobie z dobrym wyposażeniem samochodowym w postaci linki holowniczej Carmotion.

Linka do holowania samochodu Carmotion – parametry produktu

Kupując linkę holowniczą, należy przede wszystkim sprawdzić jej podstawowe parametry. Nasz wybór determinują zwykle waga oraz typ pojazdu, a także rodzaj akcesorium. Linka holownicza do samochodu Carmotion to element pleciony, wykonany z najwyższej jakości materiałów decydujących o jego efektywności i wytrzymałości. Dobrze dobrana linka holownicza zapewnia komfort i bezpieczeństwo radzenia sobie w trudnych awaryjnych sytuacjach drogowych. Zanim dokonasz właściwego wyboru, określ własne oczekiwania i skonfrontuj je z danymi dotyczącymi konkretnego akcesorium. W przypadku linki holowniczej szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • Uciąg – to cecha, która pozwala na określenie masy całkowitej holowanego pojazdu. Dana wartość charakterystyczna dla konkretnego produktu informuje, jaką największą masę całkowitą może posiadać samochód, który zamierzamy holować. W przypadku linki Carmotion DMC, czyli dopuszczalna masa całkowita wynosi 3000kg.
 • Długość linki holowniczej – parametr ten odgrywa kluczową rolę dla komfortu i bezpieczeństwa całego procesu holowania. Linka holownicza do samochodu nie powinna być za długa, ponieważ może plątać się między holującymi się pojazdami i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Zbyt krótka linka do holowania nie daje kierowcom wystarczających możliwości manewrowania. Linka do holowania samochodu Carmotion ma optymalną dla wykonania poprawnych działań awaryjnych długość 4 metrów.
 • Rozciągliwość – w zależności od tego, jaki typ linki wybierzemy, warto sprawdzić jej możliwości rozciągania się. Popularne na rynku elastyczne linki do holowania samochodu są nie tylko bardzo praktyczne, ale i wykorzystywane właściwie pozytywnie wpływają na płynność holowania, ograniczając siłę szarpnięć spowodowanych częstym hamowaniem pojazdów oraz innymi gwałtownymi manewrami.
 • Sposób mocowania – najczęściej pojawiającym się rozwiązaniem są haki. Zabezpieczenia w formie karabińczyków zapobiegają wypięciu się liny z uszka samochodu holującego. Ich solidna konstrukcja to gwarancja pewnego połączenia dwóch samochodów oraz skutecznego holowania. Linka holownicza do samochodu Carmotion Heavy Duty wyposażona została w dwa mocne haki, które z łatwością zamocujemy do specjalnie przeznaczonych do tego celu uchwytów znajdujących się w przednim i tylnym zderzaku aut.
 • Kolor i oznaczenie – nie bez znaczenia są również kolor i prawidłowe oznaczenie linki. Im lepiej element dostrzegalny jest na drodze, tym mniejsze ryzyko wypadku z udziałem osób trzecich. Właściwe działania awaryjne wykonywane na drodze wymagają również odpowiedniego oznaczenia. Na lince o kolorystyce innej niż czerwono-biała powinna znaleźć się chorągiewka w kolorze czerwonym. Linka holownicza Carmotion w jaskrawym kolorze pomarańczowym posiada tego typu element.

Linka holownicza do samochodu Carmotion – dlaczego warto ją wybrać?

Linka do holowania samochodu Carmotion to produkt kompletny. Solidne mocowania zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa zarówno kierowcy samochodu holującego, jak i holowanego. Z pomocą akcesorium o odpowiednich parametrach bez problemu odholujemy większość popularnych samochodów osobowych o wadze do 3t. Jaskrawy kolor sprawia, że linka holownicza Carmotion jest widoczna, a jej odpowiednia długość doskonale sprawdza się w praktyce. Kierowca auta holowanego ma zapewnioną wystarczającą swobodę działania, bez obaw o niebezpieczne w skutkach wplątanie się liny w elementy podwozia.

Linka do holowania Heavy Duty dostępna jest w zestawie z czerwoną chorągiewką, za pomocą której oznaczymy element podczas użytkowania go w ruchu drogowym oraz poręczną plastikową torbą zapinaną na zamek. Opakowanie posiada ucho do wygodnego przenoszenia, a jego niewielki, kompaktowy rozmiar pozwala na komfortowe przechowywanie liny w przestrzeni bagażnika, bez obaw o jej uszkodzenie.

Carmotion, jako marka popularnych na rynku akcesoriów motoryzacyjnych prezentuje swoim klientom produkt, którego nie może zabraknąć w podstawowym wyposażeniu auta. Linkę holowniczą warto mieć ze sobą każdego dnia, niezależnie od celu i długości podróży. Jej właściwości i przeznaczenie mogą przydać się w długiej trasie, daleko od warsztatów i sklepów z zaopatrzeniem automotive. Wytrzymały materiał gwarantuje pewność i skuteczność prowadzonych działań. Jest przy tym bezpieczny dla elementów karoserii. Dużą trwałością wyróżnia się nie tylko tworzywo samej linki, ale i jej zaczepów. Linka do holowania samochodu marki Carmotion sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych.

Linka do holowania samochodu Carmotion Heavy Duty – jak ją zamontować?

Montaż linki holowniczej nie powinien sprawiać większych trudności. Do prawidłowego połączenia dwóch samochodów – holowanego i holującego – służą specjalne uchwyty. Najczęściej umiejscowione są one na lub pod przednich i tylnych zderzakach. W zależności od marki i modelu samochodu uchwyt może być wmontowany fabrycznie lub manualnie z wykorzystaniem przygotowanego otworu i specjalnie wkręcanego w niego uszka holowniczego. Tego typu dodatkowy element powinien znaleźć się na wyposażeniu auta. W przypadku jego braku warto pomyśleć o zakupie dopasowanego akcesorium. Sama linka do holowania, której nie mamy gdzie przyczepić, nie spełni swojego zadania. Linka holownicza nie może być podpinana do haka holowniczego lub elementów karoserii. Nie warto ryzykować oderwaniem zderzaka lub poważnym uszkodzeniem jego elementów.

Przed przystąpieniem do holowania, warto sprawdzić mocowanie. Karabińczyki znajdujące się na końcach linki powinny być poprawnie zabezpieczone. Maksymalną odległość holujących się samochodów określa długość linki. W przypadku produktu marki Carmotion wartość ta wynosi 4m. Linka do holowania Heavy Duty zapewnia tzw. połączenie giętkie, co oznacza, że w trakcie jazdy odległość między dwoma autami może się zwiększać lub zmniejszać. Po sprawdzeniu, czy linka holownicza została zamocowana właściwie, można przystąpić do holowania.

Linka holownicza do samochodu Carmotion – jak prawidłowo holować samochód

Prawidłowe holowanie samochodu wymaga wykonania dodatkowych czynności związanych z właściwym oznaczeniem linki i samochodów oraz zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności. Wszelkie związane z uszkodzeniem lub awarią samochodu czynności awaryjne należy wykonywać, przestrzegając podstawowych zasad jasno określonych w kodeksie ruchu drogowego. Brak wiedzy lub celowe ignorowanie przepisów mogą prowadzić do groźnych sytuacji lub nieprzyjemności związanych na przykład z otrzymaniem mandatu.

Oto kilka najważniejszych kwestii dotyczących holowania pojazdu:

 • Pamiętaj o właściwym oświetleniu pojazdów! Podczas holowania obydwa auta powinny mieć włączone światła mijania. Często powtarzaną przez kierowców błędną praktyką jest włączanie świateł awaryjnych. Tego typu oświetlenie może wprowadzić innych kierowców w błąd, dlatego podczas holowania nie powinno być wykorzystywane.
 • Duże znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu ma prawidłowe oznaczenie pojazdu holowanego. Z tyłu po jego lewej stronie należy umieścić trójkąt ostrzegawczy.
 • Holowany samochód musi mieć sprawny układ hamulcowy i kierowniczy. W sytuacji, gdy awarii uległ tylko jeden z hamulców, możliwe jest zastosowanie sztywnego holu.
 • Przepisy drogowe wyraźnie określają również prędkość poruszania się pojazdów podczas holowania. Wynosi ona 30 km/h w terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza nim.
 • Nie wolno holować samochodu na autostradzie. W przypadku awarii pojazdu na tego typu drodze należy wezwać odpowiednie służby.
 • Holować można jednocześnie tylko jeden samochód.
 • Kierowcy uczestniczący w tego typu działaniach awaryjnych muszą posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W sprawnym i bezpiecznym odholowaniu unieruchomionego pojazdu do miejsca przeznaczenia pomoże dobrej jakości linka do holowania samochodu marki Carmotion. Pamiętajmy jednak, by wszelkie czynności związane z jej mocowaniem oraz holowaniem wykonywać bardzo precyzyjnie, z troską o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Polecamy również inne linki do holowania samochodu oraz praktyczne ułatwiające codzienną eksploatację pojazdu niezbędne akcesoria. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Sprawdzajcie też, co nowego na blogu oraz odwiedzajcie nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

Opinie o produkcie

średnia ocena: 5 ze wszystkich 1 opinii
Zdecydowanie polecam linę holowniczą tej firmy! Nie dość, że koszt mały, to jeszcze jest zapakowana w torbę, dzięki której nie wala się po bagażniku i łatwo ją odnaleźć, kiedy zajdzie taka potrzeba. Intuicyjne, proste rozwiązanie z mocowaniem linki nie sprawiło mi najmniejszych problemów w chwili, gdy była potrzebna, a nerwy były duże. Sprawdziła się w trudnych, zimowych warunkach i pozwoliła spokojnie dotransportować samochód do naprawy! A co najważniejsze – pozwoliła oszczędzić kosztów lawety…Emilia
14 grudnia 2021

Dodaj swoją opinię

3M Company7TINADBLALCAAMIOATAS - PLAKATEAUTOMAXAUTOSOLBASEUSBLOOMBLOWBOLLBORYGOBOSCHCALIFORNIA SCENTSCARMOTIONCARPLANCASTROLCERAMIZERCHAMPIONCHEMNAFT QUALITIUMCOLLINITECOLOURLOCKDENSODISNEYDR MARCUSDRUCHEMA ORIGINALDURACELLDWREINPARTS AUTOMOTIVEELFELJOTFARENHEITFILTRONFINISH KAREFLASHFORDFORMULA 1FRESSOFROGUMGLIPTONEGM GENERAL MOTORS - OPELGOTIEGÓRECKIHEYNERHOLTSHOUSE DETAILINGK2 - MELLEKOCH CHEMIEKUFIETAKUKLAKUNAGONEKUNGSLABOLIQUI MOLYLOTOSMASNERMAXIFIMAZDAMEGUIARSMENZERNAMIX-PLASTMOBILMOJE AUTOMOTULMURSKAMYWAYNANOAUTONARVANEGOTTIOGNIOCHRONORLENOSRAMPHILIPSPINGIPK-MOTPOORBOYS WORLDPOXIPOLPRESTONEPRODIG TECHPURE CHEMIEQ11QUIXXRAIN-XREZAW-PLASTRING AUTOMOTIVERR CUSTOMSRUPESSENASHINY GARAGESOFT99SONAXSTANMOTTANNERS PRESERVETENZITEXTARTOTALTRWTUNGSRAMTURTLE WAXUTALVALEOVALETPROVERSACOVICTOR REINZVISIONVOICE KRAFTWESCOWUNDER-BAUMXERAMICYATO
Darmowa dostawajuż od 300 zł
Szybka wysyłkadostawa w 24h
30 dni na zwrotjasne zasady
Gwarancja jakościnajlepsze marki
Zapisz się do naszego Newslettera

I odbierz 5% rabatu na pierwszy zakup w sklepie.Co zyskujesz? Będziesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie.